V.Dambrauskas: "Jauni žaidėjai turi laukti savo šanso"

Vilniaus „Žalgiris“ antradienį sužaidė paskutiniąsias „Granada Cup“ turnyro rungtynes, kuriose po antrajame kėlinyje praleistų įvarčių turėjo pripiažinti „Goias“ komandos pranašumą.

Gerai pradėję primąjį kėlinį, žalgiriečiai kontroliavo žaidimo tempą bei sukurė keletą pavojingų akimirkų šalia varžovų vartų. Vėliau brazilų komanda atsakė tuo pačiu, tačiau nė vienai komandai iki kėlinio pabaigos nepavyko išsiveržti į priekį.

“Žaidėme taip, kaip mums leido priešininkai. Šiandieninių ir praeitų priešininkų neįmanoma sulyginti, „Goias“ komanda yra visa galva aukščiau. Mes jau aklimatizuojamės prie klimato, bet žaidžiant su geromis komandomis dažnai būna, kad tai jie mums leidžia imtis iniciatyvos, tai mes jiems. Taip nutiko pirmajame kėlinyje“, - pirmos rungtynių dalies eigą komentavo vyriausiasis sostinės klubo treneris Valdas Dambrauskas.

Antrajame kėlinyje „Žalgirio“ futbolininkai vėl žengė į aikštę kupini ryžto, tačiau 57-ąją minutę po fantastiško varžovų komandos baudos smūgio Sauliui Klevinskui teko traukti kamuolį iš savo vartų tinklo.

70-ąją minutę baudos aikštelės prieigose kamuolį prarado mikrodvikovą su varžovu laimėjęs Andro Švrljuga, o varžovų žaidėjas Bruna Henrique tuo iškart pasinaudojo. Likęs vienas prieš vartininką jis pasiuntė kamuolį į vartus ir taip padvigubino šeimininkų rezultatą.

”Manau, įvarčiai krito prieš įvykių eigą. Mes gerai pradėjome antrąjį kėlinį, turėjome neblogų progų, kelias standartines situacijas, viena iš jų galėjo baigtis mūsų įvarčiu. Po to padarėm porą klaidų, prasižengėme, o priešininkai labai gerai realizavo baudos smūgį. Vėliau sekė dar viena klaida gynyboje ir praleidome antrą įvartį. Tačiau lyginant su pirmomis rungtynėmis, šiandien buvo žengtas didelis žingsnis į priekį“, - sakė V. Dambrauskas.

Pirmose rungtynėse prieš „Gama“ futbolininkus treneris leido daugiau pasireikšti jauniesiems Lietuvos čempionų žaidėjams. Šį kartą jie progų turėjo mažiau, tačiau žaliai baltų vedlys turėjo tam paaiškinimą.

„Pasiruošimas sezonui jau įsibėgėja, todėl komanda turi susižaisti, reikia surasti optimalią sudėtį. Jauni žaidėjai turi laukti savo šanso, o jo sulaukę – įrodyti, kad yra jo verti. Vyksta natūralus procesas“.

Nors ir vėl buvo pralošta rezultatu 0:2, bet V. Dambrausko nuomone, abiejų rungtynių neįmanoma sulyginti.

„Šios rungtynės buvo žymiai geresnės nei praeitos. Abu pralaimėjimai buvo vienodi tik rezultatu. Vyrai geriau susižaidė, kūrė progas. Pasikartosiu, kad tai buvo didelis žingsnis į priekį mūsų pasiruošimo etape.“

Trečiadienį žalgiriečiai keliasi į Recifės miestą, kur sužais draugiškas rungtynes su „Santa Cruz“ futbolininkais.