V. Dambrauskas: reikia nusileisti ant žemės

Pergalėmis prieš pagrindiniais konkurentais vadinamus varžovus – „Trakų“ ir Klaipėdos „Atlanto“ ekipas jubiliejinį sezoną pradėjęs FK „Žalgiris“ A lygos 2 ture savo aikštėje 0:1 nusileido Utenos „Uteniui“. Iki tol žalgiriečiai Lietuvos čempionate Utenos ekipą buvo įveikę aštuonis kartus iš eilės. Bet devintą kartą džiaugėsi uteniškiai.

Prieš rungtynes „Žalgirio“ vyriausias treneris Valdas Dambrauskas teigė, kad „Utenis“ yra didžiausia A lygos mįslė. „Šį sezoną uteniškiai dar nežaidė oficialių rungtynių, tad mes juos matėme tik žaidžiančius draugiškuose susitikimuose. Tačiau pagal juos spręsti apie varžovų pajėgumą labai sunku. Kadangi nežinome, prieš ką teks žaisti, būtina išlaikyti maksimalią koncentraciją ir atsakingai ruoštis dvikovai“, – kalbėjo V.Dambrauskas.

Vis dėlto,  pirmame kėlinyje žalgiriečiams labiausiai ir stigo susikaupimo bei nusiteikimo rimtai kovai. Nuo pirmų minučių aikštėje užvirė atkaklios grumtynės, kuriose pranašumą turėjo svečiai iš Utenos. Jie ne tik gynėsi, bet ir nevengė agresyviai spausti „Žalgirio“ futbolininkus jų aikštės pusėje, neleido šeimininkams ramiai įžaisti kamuolio, rengti pozicinių atakų. Vienintelis rungtynių įvartis krito pirmo kėlinio pabaigoje, kai „Utenio“ futbolininkai „Žalgirio“ aikštės pusėje perėmė kamuolį, atliko perdavimą į baudos aikštelę, o ten be priežiūros paliktas Edvinas Baniulis galva nukreipė jį į Sauliaus Klevinsko ginamus vartus.

Antrame kėlinyje „Žalgirio“ futbolininkai surengė tikrą varžovų vartų šturmą, be atvangos žaliai baltos atakų bangos ritosi link „Utenio“ vartų, bet svečių gynybiniai įtvirtinimai buvo nepramušami. Kai kuriais epizodais nuo neišvengiamo įvarčio „Utenį“ gelbėjo nuostabiai žaidęs vartininkas Dejanas Garača, savo ruožtu, puikių progų neišnaudojo Vytautas Lukša, Darvydas Šernas, Mamadou Mbodjis ir kiti žalgiriečiai. Išsekus pridėtam laikui, arbitro Dariaus Petraškos švilpukas paskelbė apie pirmąjį „Žalgirio“ pralaimėjimą.

„Toks tas futbolas. „Uteniui“ pavyko išnaudoti vienintelę progą, pelnyti vieną įvartį. Kaip sakoma, laimi komanda, o pralaimi – treneris. Manau, kad tai yra trenerio pralaimėjimas, tad treneris turi prisiimti visą atsakomybę. Nesugebėjome prisibelsti iki žaidėjų galvų. Kada turi arogantiškumo, bet jį rodai ne aikštėje, o už jos ribų, kartais esi už tai baudžiamas. Taip ir mums nutiko, – savikritiškai po rungtynių kalbėjo „Žalgirio“ vyriausias treneris V.Dambrauskas. – Pirmame kėlinyje niekaip negalėjome pagauti žaidimo ritmo, primesti savo žaidimą. Antrame kėlinyje sugebėjome ilgai kontroliuoti kamuolį, bet nepavyko įmušti. Belieka tik pasveikinti „Utenį“ su pergale. Komanda buvo pasiruošusi rungtynėms, žinojo, ką reikia daryti ir nuveikė didelį darbą. Žaidėjai kovėsi iš visų jėgų ir jiems pavyko išsaugoti palankų rezultatą.“

Pirmose oficialiose sezono rungtynėse daugkartinius Lietuvos čempionus ant menčių paguldžiusio „Utenio“ strategas Zvezdanas Miloševičius neslėpė, kad pergalę lėmė ir tinkamas pasirengimas, ir žiupsnelis sėkmės. „Šį sezoną mačiau dvejas „Žalgirio“ rungtynes. Tai labai gera komanda, bet ir su ja galima kovoti. Manau, kad pirmoje rungtynių dalyje mes žaidėme labai gerai. Antrame kėlinyje „Žalgirio“ pranašumas buvo neabejotinas, bet mes kovėmės iš visų jėgų. Gal mums kažkiek ir sekėsi, bet mes padarėme viską, kad nepaleistume pergalės. Manau, kad man pavyko surasti silpnas „Žalgirio“ vietas. Mes turėjome žaidimo planą, žinojome, ko norime ir savo tikslą pasiekėme. Tai tikrai puiki sezono pradžia, galima pavadinti ir „Utenio“ svajonių startu“, – konstatavo šiais metais iš esmės naują komandą Utenoje sulipdęs futbolo specialistas iš Švedijos.

Teigiamai įvertinęs varžovų pasirengimą rungtynėms, V.Dambrauskas tikino, kad „Žalgiris“ privalo tokias komandas nugalėti. „Su visa pagarba „Uteniui“, mes turime tokias komandas nugalėti ir padaryti tai užtikrintai. Taip, jie neleido mums įžaisti kamuolio, bet mes esame „Žalgiris“ ir privalome pasitikėti savimi, privalome mokėti žaisti kitaip bei neutralizuoti priešininkų grėsmes, – pareiškė „Žalgirio“ strategas. – Esminis faktorius tas, kad mes tiesiog nesugebėjome įmušti įvarčio. Antrame kėlinyje turėjome totalinę persvarą, kontroliavome žaidimą, turėjome ir progų, tiesiog dar nesame tokioje sportinėje formoje, kad sugebėtume tas progas paversti įvarčiais. Tad reikia nusileisti ant žemės, pažiūrėti į veidrodį, pažiūrėti vieni į kitus, ir padaryti viską, kad daugiau tokių rungtynių nebūtų.“

A lygos 2 ture kluptelėjo ne tik „Žalgiris“. Taškus prarado ir čempionatą pergale pradėję „Trakai“. Šalies vicečempionai sekmadienį Jonavoje be įvarčių 0:0 sužaidė su vietos komanda. Kitose turo rungtynėse Marijampolės „Sūduva“ svečiuose 2:1 įveikė Kauno „Stumbrą“, o Klaipėdos „Atlantas“ 1:0 palaužė „Kauno Žalgirį“. Būtent su šia Kauno komanda A lygos 3 ture jėgas išbandys „Žalgiris“.

Žalgirietiškas mūšis įvyks ketvirtadienį, kovo 16 d., 19.30 val. Vilniaus „Sportimos“ manieže.