V. Dambrauskas po pirmųjų rungtynių: stengsimės gerinti savo žaidimą

Antrus metus iš eilės „Žalgiris“ naują sezoną pradėjo dvikova su Lenkijos futbolo klubu. Ir antrą kartą Lietuvos čempionai startavo minimalia pergale. 2016 m. pradžioje jie 1:0 įveikė Balstogės „Jagiellonia“ ekipą, o šį kartą tokiu pat rezultatu palaužė Suvalkų „Wigry“ komandą.

Šeštadienį Vilniaus „Sportimos“ manieže vykusioje dvikovoje sudalyvavo 20 „Žalgirio“ futbolininkų. Nuo pirmų minučių į kovą stojo vartininkas Saulius Klevinskas, gynėjai Egidijus Vaitkūnas, Linas Klimavičius, Georgas Freidgeimas ir Dominykas Barauskas, saugų grandyje žaidė Slavko Blagojevičius, Matija Ljujičius, Justas Lasickas, Saulius Mikoliūnas ir Ernestas Stačkūnas, puolime – Simonas Stankevičius. Pirmo kėlinio viduryje aikštę paliko kelio traumą patyręs E.Stočkūnas, o jį pakeitęs Vytautas Lukša 41 min. tolimu smūgiu pelnė pirmą (ir vienintelį) rungtynių įvartį.

Antrą kėlinį „Žalgiris“ pradėjo kardinaliai pasikeitęs. Vartų saugumu rūpinosi Armantas Vitkauskas, gynyboje žaidė Donovanas Slijngardas, Jonas Skinderis, Mamadou Mbodjis ir komandos naujokas Rolandas Baravykas. Aikštės viduryje išliko S.Blagojevičiaus, M.Ljujičiaus ir V.Lukšos trio, o jiems talkino Elivelto, Bahrudinas Atajičius ir peržiūroje esantis puolėjas Cesaras Romero.

Nors antrame kėlinyje žalgiriečiams pasižymėti nepavyko, bet savo progų neišnaudojo ir svečiai iš Suvalkų. Pirmosios sezono rungtynės baigėsi „Žalgirio“ pergale 1:0. Po jų vyriausias žaliai baltų treneris Valdas Dambrauskas džiaugsmu nespindėjo, bet sutiko, kad sezoną pradėti pergale yra malonu. „Visi mes dirbame, kad pasiektume teigiamą rezultatą. O pergalė ir yra mūsų darbo treniruotėse rezultatas. Malonu matyti, kad mūsų darbas nėra bergždžias. Manau, kad ši pergalė žaidėjams pridės pasitikėjimo dirbant toliau“, – samprotavo V.Dambrauskas.

Trečią sezoną „Žalgiriui“ vadovaujantis futbolo specialistas neslėpė, kad šioje sezono stadijoje svarbus ne rezultatas, o žaidimas. „Pirmame kėlinyje gynyboje mūsų žaidimas buvo panašus į tokį, kokio norėjome. Antrame kėlinyje jis gal ir nebuvo toks ryškus, mums tikrai ne viskas pavyko, bet to niekas ir nesitikėjo. Mums reikia sužaisti bent 10–15 oficialių rungtynių, kad galėtume pamatyti tikrą vaizdą ir įvertinti, kai žaidėjai priima ir įsisavina trenerių nurodymus, – kalbėjo V.Dambrauskas. – Vis dėlto, dabar buvo tik pirmos kontrolinės sezono rungtynes, dauguma žaidėjų aikštėje praleido 45 minučių. Aišku, mes dar nesame pasirengę visas 90 minučių išlaikyti reikiamą tempą ir intensyvumą. Bet mes to siekiame treniruotėse. Pirmadienį grįšime į treniruočių aikštę, analizuosime šias rungtynes ir stengsimės gerinti savo žaidimą.“

Rungtynėse su „Wigry“ ekipa netrūko techninio broko, klaidų ir pražangų. V.Dambrausko teigimu, tai lėmė susižaidimo stoka. „Fizinės dvikovos atsiranda, kai žaidėjas nežino, kur būti, kur bėgti, kur atiduoti kamuolį ir atsidengti. Dėl to buvo daug klaidų, o taisant klaidas pasipylė pražangos, kortelės. Bet visa tai yra normalu. Reikia pasakyti, kad „Wigry“ žaidė labai neblogai, o rungtynės, nors ir kietos, bet buvo korektiškesnės nei pernai, kai net du mūsų futbolininkai buvo išvyti iš aikštės. Tad šis kontrolinis testas mums tikrai pavyko“, – konstatavo „Žalgirio“ strategas.

Pirmas sezono rungtynes dėl smulkių traumų praleido Mantas Kuklys ir Julius Momkus, nežaidė ir sirguliuojantis Danielis Romanovskis. Kita vertus, žiūrovai antrame kėlinyje išvydo kelis naujus futbolininkus – gynėją R.Baravyką ir puolėją C.Romero. V.Dambrausko teigimu, tikėtis stebuklų iš naujų žaidėjų nėra prasmės. „Ypač sunku Rolandui, kuris į „Žalgirį“ atėjo iš komandos, kuri žaidžia visiškai kitokį futbolą. Jam dar reikia laiko, kad apsiprastų su reikalavimais, komandos draugais, aplinka. Tas pats taikoma ir C.Romero. Jis pas mus praleido kiek daugiau nei savaitę, realiai jam net nesibaigė adaptacijos procesas. Jam irgi reikia susipažinti, prisitaikyti, tad kol kas sunku vertinti jo tikrą pajėgumą“, – teigė V.Dambrauskas.

Kitas kontrolines rungtynes „Žalgiris“ žais šį ketvirtadienį su Rygos FS ekipa. Rugtynės vyks „Sportimos“ manieže, jų pradžia – 12.30 val.