V. Dambrauskas po patekimo į LFF taurės finalą: tai yra reikšmingas pasiekimas

Kaip katiną už ūsų pirmajame lygiosiomis 1:1 pasibaigusiame LFF taurės pusfinalio mače patampę Kauno „Stumbro“ futbolininkai pajuto Vilniaus „Žalgirio“ jėgą atsakomosiose rungtynėse. Net ir likę mažumoje žalgiriečiai iškovojo jau penktąjį kelialapį į šio turnyro finalą iš eilės.

„Siekti šio žingsnio nusprendėme dar prieš sezoną. Tai bus jau penktas LFF taurės finalas iš eilės, todėl manau, kad tai yra labai reikšmingas pasiekimas ne tik klubo, bet ir visos Lietuvos futbolo istorijoje. Manau, kad laukia įdomus finalas, nes jame susitiks dvi komandos, kurios ir šalies čempionate kovoja dėl aukščiausių pozicijų. „Trakų“ ir „Žalgirio“ rungtynės visada būna intriguojančios“, - po rungtynių sakė vyriausiasis „Žalgirio“ treneris Valdas Dambrauskas.

Žalgiriečiai dar pirmajame kėlinyje pelnė pirmąjį įvartį, o nors antrajame kėlinyje po antros Eltono geltonos kortelės teko žaisti dešimtyje, pavyko pelnyti pergalę įtvirtinantį įvartį.

„Manau, kad būtent šis kėlinys buvo vienas geriausių šiame sezone, nes žaidėme ne blogiau, nei turėdami 11 žaidėjų. Koncentravomės gynybai, priešininkams nepavyko sukurti pavojingesnių progų prie mūsų vartų, o mes pelnėme ne tik antrą įvartį, bet turėjome ir daugiau galimybių pasižymėti“, - sakė strategas.

<iframe width="500" height="323" src="https://www.youtube.com/embed/8Od-vLapM2M" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

Dviem įvarčiais, atvėrusiais kelią į LFF taurės finalą, pasižymėjęs Vytautas Lukša sakė tikėjęsis būtent tokio kibaus Kauno „Stumbro“ žaidimo.

„Todėl teko kantriai atakuoti jų vartus ir laukti savo progų. Mums pavyko juos užklupti nepasiruošusius, o tai jiems kainavo įvartį. Antrajame kėlinyje mums teko šiek tiek atsitraukti ir labiau atakuoti kontratakų metu. Gerai, kad pasižymėjome ir antrą kartą.
Apie savo dublį stengiuosi negalvoti, man svarbiau yra tai, kad komanda ne tik laimėjo, bet ir pateko į LFF taurės finalą. Jame susitiksime su „Trakais“, todėl manau, kad laukia geros rungtynės“, - sakė V. Lukša.

Nors pirmosiose rungtynėse „Stumbro“ pelnytas įvartis suteikė jiems šiek tiek pranašumo, tačiau žalgiriečių kapitonas Egidijus Vaitkūnas teigė, jog tai jo komandai jokio nerimo nekėlė.

„Tiesiog žinojome, kad ne tik turime laimėti, bet tai tikrai padarysime, todėl į aikštę žengėme užsivedę ir norėdami nugalėti. Mes kovėmės, parodėme savo charakterį ir įrodėme savo pranašumą.

Varžovai žaidė daugmaž panašiai, kaip ir Vilniuje. Norisi pagirti „Stumbro“ futbolininkus, nes jie tikrai įdėjo daug jėgų į šias rungtynes. Tiesiog mes šį kartą buvome geresni“, - sakė jis.

Kapitonas turėjo minčių ir apie laukiančias finalo rungtynes su „Trakais“, kurie pakeliui link finalo įveikė Marijampolės „Sūduvą“.

„Žinome, kad „Pietų-IV“ dabar labai laukia mūsų pergalės prieš „Trakus“, o lygiai taip pat jos laukiame ir mes. Nemanau, kad pralaimėjimas jiems A lygoje turės kokios nors įtakos taurės finalui. Žinoma, buvome nusivylę, bet turėsime progą atsigriebti.

Manau ši pergalė prieš „Stumbrą“ mums suteiks stiprybės kovoti čempionate. Tie pora pralaimėjimų ir lygiosios mus išbalansavo, po jų nuotaika buvo ne tokia, kokia turėtų būti. Gerai, kad vėl sugrįžome į pergalių kelią, todėl tikiu, kad ateityje viskas bus gerai“, - sakė E. Vaitkūnas.

Žalgiriečiai dėl rekordinio penkto iš eilės LFF taurės titulo su FK „Trakų“ ekipa susigrums gegužės 15 dieną Telšiuose. Finalo pradžia numatoma 17 valandą.