Uteniškiai namie treniruojasi net su futbolo kamuoliu

„Utenos Utenis“ vienas pirmųjų iš sporto klubų Lietuvoje sureagavo į sportą sukausčiusį karantiną. Pasaulyje siaučiant koronavirusui, uteniškiai savo auklėtiniams nuo kovo 18 d. rengia nuotolines treniruotes.
 
„Labai svarbu užimti jaunimą, priverstą sėdėti namuose. Sumanėme pasirūpinti savo auklėtinių užimtumu pasinaudodami šiuolaikinėmis technologijomis. Tai ne tik fiziniai užsiėmimai ar futbolo technikos lavinimas. Tai ir psichologinė parama, nes sėdėti nuolat tarp keturių sienų vaikams, jaunimui yra didžiulis iššūkis. Todėl pasistengėme kuo greičiau surasti priemonių, kaip galėtume nuolat bendrauti tarpusavyje ir išlikti maksimaliai arti buvusios tvarkos“, - paaiškino „Utenos Utenio“ valdybos pirmininkas Vaidotas Rastenis.
 
Šiuo metu nuotolinės individualios treniruotės rengiamos beveik visoms „Utenio“ komandoms ir akademijos grupėms. Pirmą dieną jose dalyvavo net 170 jaunųjų futbolininkų. Pratyboms tinka visi įrenginiai, turintys vaizdo kamerą ir galimybę prisijungti prie interneto – kompiuteriai, planšetės, mobilieji telefonai.

Kaip prasidėjo „Utenos Utenio“ nuotolinių individualių treniruočių projektas, - sportas.info paklausė V.Rastenio.
Bendros treniruotės ir varžybos nevyko jau nuo kovo 13 d. O kovo 16 d. buvo surengtas administracijos susirinkimas, kuriame aptarėme, ką ir kaip galima padaryti, kad treniruočių procesas nenutrūktų.

Jau antradienį pristatėme idėją ir jos įgyvendinimo įrankius treneriams. Maloniai nustebino, kad jie, nors ir kiek nerimavo, naujus iššūkius priėmė pozityviai ir entuziastingai.
 
Trečiadienį ryte jau surengėme bandomąsias pratybas su treneriais ir administracijos atstovais, pasimokėme, kaip vykdyti treniruotes, bendrauti. Ir popiet jau prasidėjo treniruotės, iš viso surengėme net 11 užsiėmimų.  

Trenerius apmokė mūsų analitikas Marius Babravičius, nes toks reagavimas į karantiną yra bendras „Utenos Utenio“ ir „Stats4sport“ platformos projektas, o Marius yra vienas jos kūrėjų. 
 
Beje, planuojame savo patirtimi pasidalinti su visais. „Stats4sport“ ir „Utenos Utenis“ šeštadienį 10 val. organizuos nuotolinį seminarą, kurį ves Marius Babravičius.

Kaip vyksta treniruotės?
Kai kurios grupės rengia po vieną, kitos – po dvi treniruotes per dieną. Vienos skirtos fiziniam pasirengimui, kitos – futbolo technikai. Pratybos vyksta tiesiogiai – treneris dirba su savo grupe ir rodo pratimus, kuriuos jo auklėtiniai atlieka. Marius Babravičius visada pasirengęs padėti, jei kyla kažkokių klausimų ar nesklandumų. Iš pradžių jų tikrai yra ir bus. Jau turėjome problemų. Bet jos greitai išsprendžiamos. Štai moterų komandos pirmoje treniruotėje kilo nesklandumų dėl technologijų. Merginos kantriai palaukė keliasdešimt minučių ir pratybos įvyko.
 
Futbolininkai mato trenerį ekrane, treneris mato auklėtinius. Jis gali pakoreguoti, jei sportininkas kažką daro ne taip, pagirti, padrąsinti. Mūsų tikslas ir buvo toks, kad ne tik užduoti namų darbus, bet ir išlaikyti kontaktą su auklėtiniais ir maksimaliai priartinti prie normalių treniruočių. Kontakto išlaikymas yra viso  sprendimo ašis.

Be abejo, auklėtiniai gauna ir individualias užduotis, kurias turi atlikti ne per tiesiogines treniruotes. Ruošiame ir teorinius užsiėmimus apie taktiką, fizinį pasirengimą. Bus savotiški testai, naudosimės apklausų ir viktorinų platformomis. 

Dirba beveik visos komandos. Šiandien tikimės startuoti ir su mažiausiųjų grupėmis. Nes čia daugiausia iššūkių – 6-7 metų vaikai ne visi turi kompiuterius, mobilius įrenginius. Todėl labai reikia tėvų pagalbos ir supratimo. Kai darbą pradės beveik visi mūsų auklėtiniai, prie jau besitreniruojančiųjų 170-ties prisidės dar 50 jaunųjų futbolininkų.
 
Treniruočių valandas kiekviena grupė nusistato pati. Paprastai rytinės treniruotės prasideda 10-11 valandą, vakarinės – 16-17 ar dar vėliau. Svarbiausia – lankstumas, kad treneriai su auklėtiniais ir tėvais, ypač mažesniųjų, rastų bendrą laiką.
 
Fizinio parengimo treniruotė vyksta apie 35 minutes, technikos – kiek ilgiau. Iki valandos. Reikia jausti ir matyti vaikų reakcijas ir emocijas, pagal tai koreguoti pratybų laiką. Tai darbo nuotoliniu būdu vienas mokymosi etapų. 

Kaip namuose vyksta pratybos su kamuoliu? Nebaisu, kad vaikai išdaužys indus?
Kai treniruotės vyksta mažame plote, smūgių nėra, kamuolys dažniausiai būna ant žemės, todėl nėra ir pavojaus indams. Mokomės kamuolio valdymo technikos. Ir per nutolines tiesiogines, ir per individualias treniruotes.
 
Kai kurie vaikai turi galimybę išeiti į lauką ir treniruotis uždarame kiem prie namų. Tik būtina užsitikrinti, kad nebūtų jokių kontaktų su pašaliniais. Tai pabrėžiame kiekvieną treniruotę, kiekviename įraše.

    Komentarų kol kas nėra...

    Komentarų kol kas nėra...

    Komentarų kol kas nėra...