Šeštadienį įvyko nemokamas interneto seminaras, kuriame „Utenos Utenis“ ir „Stats4sport“ pasidalino savo patirtimi ir tiesioginių nuotolinių treniruočių organizavimo ypatumais karantino metu.
„Norime pasidalinti savo patirtimi, kad kiti irgi galėtų tuo pasinaudoti. Matome, kokia dabar yra situacija dėl karantino ir ji, manau, gali tęstis dar kelis mėnesius“, - teigė „Utenos Utenio“ dalininkas Artūras Gimžauskas.
Būtent „Utenos Utenis“ šią savaitę pirmasis Lietuvoje pradėjo organizuoti nuotolines tiesiogines treniruotes savo klubo ir futbolo akademijos auklėtiniams.
„Tai yra naujovė, todėl norėjome „webinaro“ metu parodyti, kokius įrankius naudojame, kodėl juos tokius pasirinkome, kaip jaučiasi treneriai, rengdami užsiėmimus nuotoliniu būdu. Siekėme pakviesti daugiau sporto bendruomenės, kad ji pamatytų, išgirstų, ir galbūt sau pritaikytų tą patirtį, kurią mes patyrėme per šią savaitę“, - pasakojo nuotolinio seminaro pranešėjas, „Stats4sport“ platformos bendrasavininkas ir „Utenos Utenio“ analitikas Marius Babravičius.
Apie 120 žmonių, dalyvavusių seminare „Reali patirtis. Sporto veiklų organizavimas karantino metu“, jau artimiausiu metu galės pritaikyti nuotolines treniruotes ar jų principus savo srityse.
„Iškart po renginio asmeniškai gavau daug žinučių, kuriose žmonės dėkojo už naudingą informaciją. Buvo įvairių atsiliepimų, dauguma - teigiami. Mes nieko labai neįrodinėjome, tiesiog norėjome parodyti, kas buvo nuveikta iš mūsų pusės ir kaip mes įveikėme pirminius iššūkius“, - pridūrė M. Babravičius.
Pačių nuotolinių treniruočių esminiai dalykai – kokybiški įrankiai ir geras interneto ryšys. Labai daug ką lemia įrenginiai, kuriais yra naudojamasi. Tai gali būti ir išmanusis telefonas, ir planšetė, ir kompiuteris. Visus juos reikia išsitestuoti prieš pradedant realias sesijas, nes kiekvienas įrenginys gali sureaguoti skirtingai.
„Iškyla įvairių technologinių niuansų. Prasitestavus, mes, kaip akademija, žiūrime į kokybinius dalykus, o ne tik į patį užimtumą. Seminare labai stipriai pabrėžiau, kad mes turime realiu laiku kontroliuoti visą užsiėmimą. Turi būti aišku trenerio demonstracija, o kitoje ekrano pusėje - kokybiškas atlikimas su trenerio patariamaisiais veiksmais. Ypatingas dėmesys skiriamas technikai, kad būtų formuojami geri įgūdžiai. Esminis dalykas - dėmesys į kokybę, kondicijas, kad jų neprarastume per visą karantino laikotarpį, kuris neaišku, kiek dar tęsis“, - kalbėjo M. Babravičius.
„Utenos Utenio“ analitikas džiaugėsi, kad didžiausi – techniniai – iššūkiai jau yra įveikti ir prie nuotolinių treniruočių galima prisijungti iš skirtingo tipo įrenginių.
„Vėliau atsiranda tam tikros taisyklės, kaip komunikuoti vaizdo treniruotės metu - kad būtų išjungti mikrofonai, kad būtų kuo tylesnė aplinka, kad žmonės dėvėtų tinkamą avalynę. Ypatingai sunku yra dirbti su mažesnio amžiaus vaikais, siekiant išlaikyti jo koncentraciją, dėmesį. Pats įrenginys turi būti pastatytas stacionariai, o ne kieno nors laikomas rankose. Yra daug mažų niuansų, kurie gali tapti iššūkiais“, - teigė M. Babravičius.
Dar vienas iššūkis - didelių grupių kontroliavimas. Pasak M. Babravičiaus, norint gauti kokybę, reikia išskaidyti grupes. Geriau yra trumpesnis užsiėmimo laikas su mažesnėmis grupėmis. Tada lengviau kontroliuoti patį procesą ir pastebėti sportuojančių technines ypatybes.
„Utenos Utenis“ jau per pirmąją savo nuotolinių treniruočių dieną surengė net 11 užsiėmimų, kurių bendra trukmė – 700 minučių. Juose dalyvavo net 170 futbolininkų ir klubo narių, o vėliau prie jų prisijungė ir likę akademijos auklėtiniai.
„Kai kurios grupės rengia po vieną, kitos – po dvi treniruotes per dieną. Vienos skirtos fiziniam pasirengimui, kitos – futbolo technikai. Pratybos vyksta tiesiogiai – treneris dirba su savo grupe ir rodo pratimus, kuriuos jo auklėtiniai atlieka. M. Babravičius visada pasirengęs padėti, jei kyla klausimų ar nesklandumų. Futbolininkai mato trenerį ekrane, treneris mato auklėtinius. Jis gali pakoreguoti, jei sportininkas kažką daro ne taip, pagirti, padrąsinti. Mūsų tikslas ir buvo toks, kad ne tik užduoti namų darbus, bet ir išlaikyti kontaktą su auklėtiniais ir maksimaliai priartinti prie normalių treniruočių. Kontakto išlaikymas realiu laiku yra viso sprendimo ašis“, - apie treniruotes kalbėjo „Utenos Utenio“ valdybos pirmininkas Vaidotas Rastenis.
Tiesiogines nuotolines treniruotes „Utenos Utenis“ planuoja rengti iki šalies vyriausybės paskelbto karantino pabaigos.
Komentarų kol kas nėra...
Komentarų kol kas nėra...
Komentarų kol kas nėra...
Cituoti komentarą
Pranešti apie netinkamą komentarą