"Utenis" į dugną nustūmė "Kauno Žalgirį"

Mindaugo Čepo treniruojamiems Utenos „Utenio“ futbolininkams pavyko išsikapstyti iš „SMScredit.lt A lygos“ turnyro lentelės dugno.

Uteniškiai aštunto turo mače išvykoje pasinaudojo skylėta varžovų gynyba, rezultatu 3:1 (1:0) įveikdami į paskutinę čempionato vietą nukritusį „Kauno Žalgirį“.

Šeimininkai dvikovos pradžioje turėjo dvi dėkingas progas atidaryti įvarčių sąskaitą. Kartą nuo Andriaus Veličkos atakos apsigynė gynėjas ir vartininkas, o vienas prieš Vitalijų Myrną išbėgęs Leonidas Mušnikovas smūgiavo tiesiai į ukrainietį.

„Uteniui“, savo žaidimą grindusiam žemais perdavimais, nežymiai priklausė kamuolio kontrolė, kuri leido sukurti keletą gaisrų prie žalgiriečių vartų. Baudos aikštelėje Tomas Dombrauskis buvo suklaidinęs varžovą, tačiau kaire koja smūgiavo tiesiai į vartininką.

Kėliniui artėjant į pabaigą, pradėjo stipriai pliaupti lietus, turėjęs įtakos žaidimo eigai. Kamuolį buvo gana sunku suvaldyti ir tik skersinis išgelbėjo kauniečius, kai savo komandos vartininko vos nenuginklavo Paulius Daukša.

Vis dėlto 45-ąją minutę atsivėrusia skyle baudos aikštelės prieigose spėjo pasinaudoti Jevgenijus Morozas. Praėjusiame sezone „Spyrio“ marškinėlius vilkėjęs saugas sulaukė Gabrieliaus Zagursko perdavimo ir nedelsdamas maždaug iš 15 metrų smūgiavo į apatinį vartų kampą. Įdomu tai, kad savo buvusį klubą J. Morozas baudžia antrą kartą šiame sezone.

Antro įvarčio ilgai laukti neteko: beveik iš karto po pertraukos uteniškiai pasinaudojo žalgiriečių, žaidusių be Igno Deduros, spraga gynyboje. Edgaro Mastianicos perdavimo sulaukęs 17-metis Eligijus Jankauskas 53-iąją minutę išbėgo vienas prieš vartininką ir tiksliai smūgiavo į tolimą vartų kampą. Tai – trečiasis jaunojo saugo tikslus smūgis šio sezono „SMScredit.lt A lygoje“.

Laimis Bičkauskas nedelsdamas išnaudojo visus tris keitimus, tačiau jie rezultato nedavė – kauniečiams dar kartą teko traukti kamuolį iš savo vartų tinklo. 77-ąją mačo minutę E. Jankausko smūgį atrėmė vartininkas, tačiau du „Kauno Žalgirio“ gynėjai sužaidė nepatikimai, o tuo pasinaudojęs E. Mastianica tiksliai smūgiavo iš arti.

Artėjant dvikovai į pabaigą, kauniečiams pavyko sušvelninti rezultatą. Laikrodį atgal atsukęs A. Velička susistabdė kamuolį šalia baudos aikštelės ir 84-ąją minutę puikiu smūgiu nepaliko Vitalijui Myrnui nė menkiausios galimybės.

Paskutinėmis mačo minutėmis komandos žaidė atvirą futbolą, tačiau daugiau įvarčių nepelnė.