U.Pardo: "Barcelona" buvo reformuota, tačiau grįžo prie savo ištakų
Aštuonerius metus "Barcelona" jaunimo akademijoje praleidęs vartininkas Urko Pardo trečiadienį turi galimybę žaisti prieš savo buvusią komandą.
 
Žaidėjo tėvai yra kilę iš skirtingų Ispanijos regionų: tėvas - baskas, mama - iš Galisijos, o futbolininko karjerą U. Pardo pradėjo Belgijoje, Briuselio "Anderlecht" komandoje.
 
1999 metais į "Barcelona" jaunimo akademiją persikėlęs vartininkas karjeros aukštumų čia su pertraukomis siekė aštuonis sezonus. Nuo 2011-ųjų vasaros U. Pardo - Nikosijos APOEL komandos narys.
 
Prieš mačą Camp Nou stadione Ispanijos ir Belgijos pilietybes turintis žaidėjas pasidalino savo įspūdžiais.
 
- Kaip jums sekasi Kipre?
- Puikiai, tiesiog puikiai. Taip, futbolas čia skiriasi nuo to, kuris yra žaidžiamas kontinentinėje Europoje, tačiau Kipro čempionatas yra pakankamai aukšto lygio. Kipras yra sala ir futbolo rungtynės nėra labiausiai lankomos, tačiau įtampos ir čia netrūksta.
 
- Ar laukiate rungtynių Camp Nou stadione?
- Visa mūsų komanda jų laukia, tačiau mes neprarandame šalto proto. APOEL turi sukaupęs šiek tiek patirties Europos taurių turnyruose, tad manau, kad ji mums pravers.
 
- Ar futbolas Kipre labai skiriasi nuo europietiškojo?
- Kaip ir minėjau, skirtumų yra. Pastaruoju metu čia atvyksta rungtyniauti daug užsieniečių iš Ispanijos, Brazilijos, Portugalijos, kitų valstybių. Tai labai skirtingi žaidėjai, tačiau kiekvienas jų "atsineša" dalį savo patirties, todėl Kipro čempionato lygis kyla, nors čia ir nėra tokių jaunimo akademijų, kaip La Masia.
 
- Kokios yra stipriosios APOEL pusės?
- Esame vieninga komanda, kuri žaidžia tarsi vienas darinys. Futbolininkai aikštėje atiduoda visas jėgas, o daugelis jų anksčiau yra žaidę įvairiuose Europos turnyruose.
 
- Ko tikitės iš mačo Barselonoje?
- Ko tikimės? Palankaus rezultato. Kodėl gi ne? Mes turime subūrę pakankamai pajėgią komandą ir būtent tai leidžia mums puoselėti viltis, jog ir mače Camp Nou mes galime tikėtis teigiamo rezultato.
 
- Ką gali papasakoti apie metus, praleistus "Barcelona" jaunimo akademijoje?
- Tai buvo puikus laikotarpis ir mano prisiminimai apie jį yra patys geriausi. Žinoma, man prireikė šiek tiek laiko adaptacijai, tačiau viskas išties klojosi puikiai. Aš suvokiau klubo vertybes, atsimenu, kiek laiko jie skiria jaunimo ugdymui. "Barcoje" aš išmokau labai daug. "Barcelona" klube tapau ne tik geru futbolininku, bet ir geru žmogumi. Už tai visada būsiu dėkingas.
 
- Ar jums teko žaisti Camp Nou stadione?
- Ne, neteko. Tiksliau, aš nežaidžiau ten oficialių rungtynių. Dalyvavau tik komandos treniruotėse. Labiausiai man nepasisekė 2002-2003 metų sezone, kuomet turėjau galimybę, tačiau tada man trūko kryžminiai kelio raiščiai.
 
- Ką manote apie Luiso Enrique treniruojamą komandą?
- Atrodo, kad jai kol kas šiame sezone viskas klojasi neblogai. Tai komanda, kuri buvo reformuota, tačiau grįžo prie savo ištakų.

Europos futbolo čempionatas 2024 spėlionė