Ukraina - aštuntfinalyje © Eurofootball.lt
Pasaulio čempionate debiutavusi Ukraina minimalia persvara įveikė Tuniso rinktinę bei žengė į kitą etapą. Vienintelį įvartį iš vienuolikos metrų žymos į vartus pasiuntė A. Ševčenko. Aštuntfinalyje Ukrainos varžovais greičiausiai bus Prancūzijos rinktinė, kuri paskutines rungtynes žais vakare su Togu.

Stadionas: Berlyno Olympiastadion, 72000 Žiūrovų
Teisėjas: Carlos Amarilla (Paragvajus)
Ukraina 1 - 0 Tunisas
70' [1 - 0] Andriy Shevchenko

45+1' minutę Z. Jaziri pašalintas iš aikštės

Ukraina: Shovkovskiy, Nesmachniy, Rusol, Sviderskiy, Tymoschuk, Shelayev, Gusev, Rebrov(54‘ Vorobey ), Kalinichenko(75‘ Gusin ), Shevchenko(88‘ Milevskiy ), Voronin.

Tunisas: Boumnijel, Haggui, Jaidi, Ayari, Trabelsi, Mnari, Bouazizi(79‘ Ben Saada ), Chedli (79‘ Santos ), Namouchi, Nafti (90‘ Ghodhbane ), Jaziri.

Vienos pirmųjų atakų metu, suklydus Tuniso rinktinės gynėjui, kamuolį perėmęs A. Voroninas galėjo išvystyti pavojingą ataką, bet nevykusiai perdavė kamuolį Andrėjui Ševčenko ir gynėjai ištaisė savo klaidą.

Kamuolį abi rinktinės kontroliavo apylygiai. Nors ukrainiečiai spaudė varžovus, bet kurti pavojingų situacijų ties jų vartais nesisekė, kadangi trūko tikslių perdavimų.

Viena galimybių pasižymėti po ilgesnės pertraukos gavo Ukrainos futbolininkai, kai A. Tymosčukas perdavė kamuolį Ševai į baudos aikštelę, bet šalia buvę du gynėjai nuslopino kilusį pavojų.

Dar po 4 minučių A. Tymosčuko smūgiuotas kamuolys iš dešiniojo krašto praskriejo virš skersinio.

Rugtynių gale tunisietis R. Bouazizi pavojingai skersavo kamuolį į baudos aikštelę, bet nė vienam iš komandos draugų šio aštraus perdavimo „uždaryti“ nepavyko, o per pridėtinį laiką antrąją geltoną kortelę gavęs vienintelis nominalus Tunis puolėjas Z. Jaziri paliko savo ekipą žaisti 10-yje prieš 11. Po pirmojo kėlinio rezultats 0-0.

Antras kėlinys prasidėjo itin vangiai. Per pirmas daugiau nei 20 minučių abi komandos nesmūgiavo nė karto į varžovų vartus, kadangi dažniausiai su kamuoliu žaidė savo aikštės pusėje arba ties viduriu, o sėkmingiau pulti trukdė klaidos perduodant.

Galiausiai Ukrainos futbolininkai suklydo gynyboje neleistinai pargriovę Tuniso rinktinės žaidėją ties savo baudos aikštele ir A. Ayari smarkiai smūgiuotas kamuolys praskriejo virš vartų, prieš tai pataikęs į Voronino ranką, bet šito teisėjas nepamatė ir 11 metrų baudinys nebuvo skirtas.

O pirmasis įvartis krito 70 rungtynių minutę, kai Tuniso rinktinės žaidėjai pargriovė A. Ševčenko baudos aikštelėje ir į jų vartus buvo skirtas 11 metrų baudinys, kurį realizavo pats Ševčenko. Rezultatas tapo 1-0 Ukrainos rinktinės naudai.

R. Lemmere bandė išgelbėti rungtynes į aikštę išleisdamas Ben Saada ir Santosą. Pastarasis turėjo progą išlyginti rezultatą per pridėtinį laiką, bet galva smūgiuotas kamuolys praskriejo greta virpsto.

Šias rungtynes rezultatu 1-0 laimėję Ukrainos futbolininkai pateko į kitą varžybų etapą, o „Kartaginos ereliams“ teks grįžti namo.