Ugdyti Lietuvos talentus padės naujas modernus įrankis (VIDEO)

Gerinti  jaunųjų futbolo talentų rengimą treneriams Lietuvoje padės naujas modernus įrankis su pagal olandų pavyzdį sukurta sukurta ir įvairiose užsienio šalyse naudojama ugdymo metodika.

Pagal futbolo strategijoje iki 2020 metų numatytus tikslus Lietuvos futbolo federacija (LFF) kuria bendrą futbolininkų rengimo programą, kuri padėtų geriau paruošti jaunuosius žaidėjus šalies rinktinėms.

Šiam tikslui pasiekti numatytos įvairios priemonės. Viena jų - šiuolaikines technologijas naudojanti Virtualios akademijos (AcademyOnline) platforma. Ji sukurta pagal daugelį metų garsėjančio Olandijos klubo Amsterdamo „Ajax“ žaidėjų ugdymo metodiką.

Didelę duomenų ir pratimų bazę turinti elektroninė platforma adaptuota Lietuvai ir jau naudojama LFF rengiamuose UEFA A ir B trenerių licencijų kursuose. Analogiškas įrankis taip pat naudojamas Olandijos, Belgijos, Bulgarijos, Baltarusijos futbolininkų rengimo programose.

LFF Techninio skyriaus direktorius Raimondas Statkevičius teigė, kad iki šio įrankio įdiegimo buvo einama žingsnis po žingsnio.

"Su virtualia „Ajax“ akademija pradėjome bendradarbiauti dar prieš kelerius metus. Apsilankėme klube ir susipažinome su platformos naudojimo galimybėmis, vėliau jų atstovai dalyvavo mūsų UEFA PRO licencijos kursuose. Nutarėme, jog mums reikia centralizuotos ir vieningos platformos, kurią naudojant būtų galima optimizuoti procesus, - pasakojo R. Statkevičius - Mūsų vizija - matyti visų platformą naudojančių komandų treniruotes ir siekti, jog viena linkme būtų ruošiami tokie žaidėjai, kokių reikia Lietuvos futbolui norint pasiekti aukštų rezultatų. Padedant šiai sistemai yra kuriamas futbolo strategijoje numatytas Lietuvos futbolininko DNR konceptas."

Virtualios akademijos platformos duomenų bazė susideda iš trijų dalių: pratimai su grafišku, animuotu ir video atvaizdavimu. Naudojantys programą gali matyti ne tik teorinius brėžinius, bet ir praktiškai atvaizduotus pratimus vaizdo įrašuose.

„Pagrindinis platformos privalumas - susisteminta metodika kiekvienai amžiaus grupei nuo 6 iki 19 metų. Pratimų bazėje yra paruoštų savaitinių treniruočių planų, kuriuos belieka įsikelti į savo komandos skyrelį ir naudoti treniruotėse. Taip pat yra galimybė sukurti savo pratimus. Platformoje esantys stebėsenos ir testavimo priedai leidžia sekti savo komandos vystymasį ir tobulėjimą treniruotėse“, – aiškino R. Statkevičius.

Visos futbolo mokyklos ir klubai turi galimybę vasaros metu išbandyti platformą - tam tereikia atsiųsti komandos organizacijos, trenerių bei komandų duomenis. Nuo rudens numatomi apmokymai dėl ilgalaikio, sistemingo įrankio naudojimo. Futbolo mokyklos ar klubai, kurie dalyvaus LFF sertifikavimo programoje, galės su nauja platforma dirbti nemokamai.

Platformą administruojantis Lietuvos futbolo techninio vystymo asociacijos direktorius Šarūnas Bičiušas teigė, jog šis įrankis visapusiškai pasitarnaus tiek treneriams, tiek jų veiklą vertinantiems vadovams: „Šio įrankio pagalba galime sekti treniruočių procesą, išbandyti įvairias programas, technikos ir taktikos pratimus. Vadovams yra galimybė stebėti trenerių darbą, matyti jų pasiruošimą – pradedant pakartojimų skaičiumi ir baigiant treniruočių trukme."