UEFA taurė: Keturi klubai žengia tolyn © Eurofootball.lt
UEFA taurės turnyro grupių varžybose trečiadienį sužaistos aštuonerios ringtynės, kuriose staigmenų neužfiksuota, o kelialapius į aštuntfinalį užsitikrino dvi D grupės komandos - "Litex" ir "AZ" - bei du Rytų Europos klubai - triuškinamas pergales iškovoję ir į pirmąsias vietas savo grupėse pakilę Bukarešto "Steaua" ir Maskvos "Lokomotiv".

Loveče vykusiose vykusiose rungtynėse praėjusio sezono UEFA Taurės pusfinalininkams Alkmaaro "AZ" prireikė vos dešimties minučių, kad išsiveržtų į priekį - po Danny Koevermanso perdavimo tai smūgiu galva padarė saugas Barry van Gallenas. Antrojo kėlinio viduryje šeimininkų viltys iškovoti bent tašką šiose rungtynėse sumenko, kadangi iš aikštės buvo išvarytas Robertas Popovas. Svečių pergalę rungtynių pabaigoje užtvirtino marokietis Tarikas Sektiou. Nors ir pralaimėjo, "Litex", kuriam vadovauja serbas Ljupko Petrovičius, 1991 atvedęs Belgrado "Red Star" į pergalę Europos Taurėje, turėjo kuo džiaugtis - kitose grupės rungtynėse "Dnipro" svečiuose 3-2 iškovota pergalė prieš Ciuricho "Grasshopers" leido bulgarams žengti toliau.

1986 metų Europos čempionai Bukarešto "Steaua" 3-0 sutriuškino Tomo Žvirgždausko "Halmstads" ir žengė į kitą etapą. Lietuvis svečių gretose žaidė visas rungtynes.

Vienintele B grupės komanda, jau užsitikrinusia vietą kitame etape, tapo Maskvos "Lokomotiv", net 4-0 sutriuškinę Petach Tikvos "Maccabi". Geležinkeliečių gretose puikų įvartį baudos smūgiu įmušė saugas Dmitrijus Loskovas, du įvarčius per vieną antro kėlinio minutę įmušė Igoris Lebedenko, o dar vieną rungtynių pabaigoje pridėjo italas Francesco Ruopolo. Šeimininkai galėjo sušvelninti rezultatą, tačiau Salimo Toamos muštą vienuolikos metrų baudinį atsaugojo "Lokomotiv" vartininkas Aleksėjus Poliakovas.

Kitos B grupės rungtynės Genujoje tarp vietos "Sampdoria" ir Berlyno "Hertha" pasibaigė be įvarčių, o Barselonos "Espanyol" nepasinaudoja puikia proga žengti toliau - ispanai Kopenhagoje neišsaugojo turėtos persvaros ir turėjo tenkintis lygiosiomis 1-1. "Brondby" lietuvis Aurelijus Skarbalius rungtynėms registruotas nebuvo.

Du Toifilou Maoulida įvarčiai į Prahos "Slavia" vartus leido "Monaco" beveik užsitikrinti vietą kitame etape, į kurį pateks tris pirmąsias vietas grupėse užėmusios ekipos bei aštuonios į tolimesnį UEFA Čempionų lygos etapą nepatekusios ekipos.

Trečiadienio rungtynių rezultatai

A grupė
Prahos "Slavia" 0 - 2 "Monaco"
11` [0 - 1] Toifilou Maoulida
71` [0 - 2] Toifilou Maoulida

Sofijos "CSKA" 2 - 0 Stavangero "Viking"
35` [1 - 0] Hristo Yanev
47` [2 - 0] Guillaume Zadi

B grupė

"Brondby" 1 - 1 Barselonos "Espanyol"
42` [0 - 1] Raul Tamudo
66` [1 - 1] Morten Skoubo

Aurelijus Skarbalius ("Brondby") rungtynėms registruotas nebuvo.

P.Tikvos "Maccabi" 0 - 4 Maskvos "Lokomotiv"
27` [0 - 1] Dmitri Loskov
47` [0 - 2] Igor Lebedenko
48` [0 - 3] Igor Lebedenko
52` [0 - 4] Francesco Ruopolo

C grupė

Genujos "Sampdoria" 0 - 0 Berlyno "Hertha"

Bukarešto "Steaua" 3 - 0 "Halmstad"
11` [1 - 0] Mirel Matei Radoi
63` [2 - 0] Nicolae Dorin Goian
71` [3 - 0] Victoras Iacob

Tomas Žvirgždauskas ("Halmstads") žaidė visas rungtynes.

D grupė

Ciuricho "Grasshoppers" 2 - 3 Dnipropetrovsko "Dnipro"
39` [0 - 1] Sergey Nazarenko
62` [0 - 2] Konstantin Kravchenko
83` [0 - 3] Dmitriy Michaylenko
85` [1 - 3] Demba Toure
90` [2 - 3] Michel Renggli

Lovečo "Litex" 0 - 2 Alkmaaro "AZ"
10` [0 - 1] Barry van Galen
82` [0 - 2] Tarik Sektioui