UEFA pristato naują iniciatyvą, skirtą sveikai gyvensenai – „Take Care” © lff.lt

UEFA skelbia, kad pradeda naują programą „Take Care“, kuri futbolo galią panaudos kuriant ir remiant sveikesnį gyvenimo būdą ir teigiamus įpročius, ypač tarp vaikų ir jaunimo visoje Europoje.

„Take Care“ rems nacionalines asociacijas, lygas, klubus, futbolo suinteresuotąsias šalis ir mokyklas įvairiomis priemonėmis, kad paskatintų priimti teigiamą gyvenimo būdą bei kviestų tai daryti kitus.

„Take Care“ bus sudarytas iš šešių modulių, skirtų svarbioms ir tarpusavyje susijusioms kasdienio gyvenimo sritims.

Kiekviename modulyje bus pateikiama mokslinės informacijos, kur pateikiama išsami informacija kiekviena tema, plakatai, taip pat tinklalaidė, dokumentinis filmas ir edukacinė sesija. Visa tai bus pritaikyta tėvams ar globėjams, mokytojams, treneriams ir futbolo darbuotojams, ir bus išleista 2025 m. Kiekvieną dokumentą parengė šios srities ekspertai.

Fizinis aktyvumas

Ar žinojote, kad 80% paauglių visame pasaulyje nėra pakankamai aktyvūs? Sportas, o ypač futbolas, gali turėti teigiamos įtakos sveikatai, o norint pasiekti sveiką gyvenimą būtina suprasti reguliarių mankštų naudą.

Mityba

Ar žinojote, kad nutukimas didėja dėl netinkamo maisto ir gėrimų pasirinkimo bei fizinio aktyvumo stokos? Geresnis pasirinkimas gali padidinti mūsų energijos lygį, pagerinti nuotaiką ir palaikyti bendrą gerovę. Didesnis supratimas apie tinkamos mitybos svarbą gali pagerinti sportinius gebėjimus ir ugdyti sveikus įpročius.

Psichologinė sveikata

Ar žinojote, kad 20% paauglių visame pasaulyje patiria psichologinės sveikatos problemų? Psichinė sveikata yra tokia pat svarbi, kaip ir fizinė, ir yra glaudžiai susijusi su kasdieniais pasirinkimais – nuo ​​judėjimo ir valgymo iki streso valdymo. Spaudimas dėl veiklos rezultatų, socialiniai lūkesčiai ir bendraamžių spaudimas gali smarkiai paveikti vaikus ir jaunimą. Tinkami įrankiai gali padėti jiems pereiti šiuos svarbius gyvenimo etapus.

Skaitmeninė priklausomybė

Ar žinojote, kad dabar vaikai internete praleidžia vidutiniškai aštuonias valandas per dieną? Skaitmeninės priklausomybės amžiuje socialiniams santykiams ir bendrai gerovei labai svarbu rasti tinkamą pusiausvyrą tarp bendravimo internete ir realaus gyvenimo patirties.

Žalingų medžiagų vartojimas

Ar žinojote, kad jaunuoliai, piktnaudžiaujantys tokiomis medžiagomis kaip alkoholis ir tabakas, dažniau patiria psichologinį išgyvenimą ir sutrikimus? Piktnaudžiavimas narkotinėmis medžiagomis kenkia fizinei ir psichinei sveikatai, daro įtaką akademiniams rezultatams ir gali turėti įtakos mūsų santykiams. Šios rizikos supratimas padeda žmonėms geriau pasirinkti.

Saugumas keliuose

Ar žinojote, kad kelių eismo įvykiai yra pagrindinė vaikų ir jaunimo mirties priežastis? Už kelių eismo saugumą atsako kiekvienas, kuris naudojasi keliais, o rizikos suvokimas gali padėti užtikrinti saugią aplinką visiems.

Pirmasis modulis, skirtas fiziniam aktyvumui, UEFA.com svetainėje pasirodys vasario 12 dieną.

UEFA.com informacija;

    Komentarų kol kas nėra...

    Komentarų kol kas nėra...

    Komentarų kol kas nėra...