UEFA Čempionų lygos apžvalga (II dalis)

Nacionalinėms pirmenybėms jau startavus, nuo tikrosios futbolo sezono pradžios mus skiria tik UEFA Čempionų lygos turnyras. Nuolat netikėtumų nestokojančiai stipriausiai Senojo žemyno taurei šiemet ir vėl bus skirtas milžiniškas dėmesys. Už daugiau nei 100 milijonų eurų atsinaujinęs Madrido „Real“, atgimstantys „Barcelona“ bei „Liverpool“ klubai, dar sustiprėjęs pernykštis finalininkas „Atletico“ žada intriguojančius metus. „EuroFootball.lt“ Jums padeda apžvelgti, ko galima laukti iš artėjančio sezono.


E grupė: Miuncheno „Bayern“, „Manchester City“, Maskvos „CSKA“, „AS Roma“.

Beveik de javu – Vokietijos, Anglijos bei Rusijos čempionai antrus metus iš eilės kausis toje pačioje grupėje. Vis dėlto, šįkart šioms trims komandoms iššūkį mes ne Pilzeno „Viktoria“, o Italijos vicečempionė „Roma“. E grupė iš tiesų atrodo viena stipriausių, nes Miuncheno „Bayern“ bei „Man City“ tarpsezonį dar labiau sustiprėjo, o Romos klubas – turbūt pajėgiausias ketvirtajame krepšelyje. Maskvos „CSKA“ pernai pirmajame etape liko ketvirti, o tuomet be dviejų grandų jai teko kautis su kuklia Čekijos ekipa. Todėl šiemet Rusijos komandos perspektyvos atrodo dar prasčiau.

Pagrindinė kova, kaip ir praėjusį sezoną, turėtų virti dėl pirmosios vietos bei sąlyginai lengvesnio varžovo aštuntfinalyje, tačiau „Roma“, visgi, ne Pilzeno „Viktoria“. Italijos ekipa pakankamai stipri, jog sugebėtų atimti taškų tiek iš anglų, tiek iš vokiečių. Galbūt „Romai“ netgi pavyks ir rimčiau pakovoti dėl kelialapio į kitą turnyro etapą.

F grupė: „FC Barcelona“, „Paris Saint-Germain“, Amsterdamo „Ajax“, Nikosijos „APOEL“.

Į šią grupę pateko trijų šalių čempionai bei vasarą prieš sausį įsigaliosiančius draudimus pasistiprinęs Ispanijos grandas „Barcelona“. Nors vienintelė nelaimėjo nacionalinių pirmenybių, vis dėlto būtent ši komanda yra favoritė pirmu numeriu žengti į atkrintamąsias varžybas. Aršiausia kova katalonų lauks su Prancūzijos čempionu „Paris Saint-Germain“, kuris nepaisant finansinių suvaržymų tarpsezoniu netapo silpnesnis, nes ekipos gretose liko visi svarbiausi žaidėjai bei įsigytas Davidas Luizas, galintis žaisti tiek gynėjo, tiek atraminio saugo pozicijose.

Pagrindinis pretendentas į trečiąją vietą – stipriausias Olandijos klubas „Ajax“. Nors šalies pirmenybėse Amsterdamo ekipa kol kas buksuoja, mažai abejojančių, kad juos aplenks Kipro ekipa. Olandai taip pat turėtų nervus pagadinti ir grandams, o Nikosijos „APOEL“ vien patekimą į Čempionų lygos grupių etapą jau gali laikyti geru rezultatu. Neverta tikėtis, jog ši kukli komanda iškops į aštuntfinalį. Daug ką pasako tai, kad šią vasarą visi, išskyrus vieną, „APOEL“ žaidėjai įsigyti nemokamai, o už tą patį Tomasą De Vincenti Pirėjo „Olympiakos“ gavo tik 500 tūkst. eurų išpirką.

G grupė: Londono „Chelsea“, Gelzenkircheno „Schalke 04“, Lisabonos „Sporting“, „NK Maribor“.

G grupė arba kitaip – „Chelsea“ grupė. Tenka pripažinti, jog vos pažiūrėjus į greta esančių komandų pavadinimus norisi skirti Londono klubui pirmąją vietą. Negana to, „aristokratai“ kol kas puikų žaidimą demonstruoja ir aikštelėje: „Premier“ lygoje iškovotos trys pergalės iš trijų, o Liverpulio „Everton“ išvykoje sutriuškintas net 6:3. Jeigu „Chelsea“ išlaikys tokį tempą bent iki žiemos, grupėje savęs vertų varžovų tiesiog nesutiks. Juolab, kad ir patys oponentai iš pirmo žvilgsnio neatrodo įspūdingai. Praėjusį sezoną „Schalke“ Vokietijoje liko trečia bei nuo čempionų atsiliko 26 taškais, „Sporting“ – tik antra Portugalijos komanda, „Maribor“ – Slovėnijos čempionai, tačiau jų biudžetas labai kuklus.

Tiesa, Lisabonos ekipa nustebinti gali. Jiems pavyko išlaikyti komandos branduolį, taip pat nuomos pagrindais iš „Man United“ atvyko Nani bei įsigyti dar keli naujokai. Portugalai turėtų mesti rimtą iššūkį Gelzenkircheno komandai. Ši savo ruožtu svarbiausių žaidėjų taip pat neprarado, todėl sunku pasakyti, kuri ekipa užims antrąją vietą grupėje. Na, o „Maribor“ likimas beveik aiškus – slovėnų perspektyvas prilygti didiesiems Europos klubams labai sumažina ribotas biudžetas.

H grupė: „Porto“, Donecko „Shaktar“, Bilbao „Athletic“, Barysovo „BATE“.

„Porto“, kaip ir kita Portugalijos komanda Lisabonos „Benfica“, pateko tikrai ne į pačią stipriausią grupę. Nors pernai pati sužaidė prastą sezoną ir nacionalinėje lygoje užėmė tik trečiąją vietą, keliauti į kitą Čempionų lygos etapą šiemet turi puikius šansus. „Porto“ tarpsezoniniu iš svarbesnių žaidėjų neteko tik Elaquimo Mangala bei Fernando, o klubą papildė būrys pajėgių futbolininkų, tarp kurių – Christianas Tello, Bruno Martinsas Indi, Adrianas Lopezas. Ukrainos čempionas Donecko „Shaktar“ dėl neramumų šalyje šį sezoną pasitiks nukraujavęs.

Į komandą atsisako grįžti ne vienas legionierius, taip pat neseniai buvo apgadintas ir jų stadionas, o namų rungtynes „Shaktar“ apskritai žais Lvove. Taigi, kovos Europoje daug vilčių neteikia. Barysovo „BATE“ iš Baltarusijos taip pat nėra ta ekipa, kuriai užtektų talento prasimušti į kitą etapą. Galbūt šiemet jai pavyks pakovoti dėl trečiosios vietos, tačiau patekimas į patį turnyrą – jau ir taip puikus rezultatas.

Dėl pirmosios vietos su „Porto“ veikiausiai grumsis Bilbao klubas, La ligoje pernai likęs ketvirtas. Atrankoje nugalėję „Napoli“ baskai įrodė esantys per kietas riešutas net tokiai komandai, kuri pernai Čempionų lygos grupių etape surinko 12 taškų bei nugalėjo „Arsenal“ ir „Borussia“ ekipas.

    Komentarų kol kas nėra...

    Komentarų kol kas nėra...

    Komentarų kol kas nėra...