UEFA Čempionių lygos pertvarka užtikrins tvarų moterų futbolo vystymą © JumpStory nuotr.

Šią vasarą startuosiančioje naujo formato UEFA moterų Čempionių lygoje bus pritaikytas finansinio fondo padalinimo modelis ir kitos reikšmingos inovacijos, kurios paveiks visus Europos klubus.

UEFA Vykdomasis komitetas patvirtino 2021–2022 metų UEFA moterų Čempionių lygos formatą ir patvirtino 24 mln. eurų prizinį fondą, kuris 4 kartus viršija esamą. 23 procentai šio fondo bus skirta Europos aukščiausių moterų futbolo lygų klubams, nepatekusiems į Čempionių lygą, kaip solidarumo lėšos, kurios turės būti investuotos į moterų futbolo vystymą.

„Šis pranešimas atspindi futbolo didžiulį žingsnį į priekį. Varžybų naujas finansinio padalinimo modelis sustiprins visą profesionalų moterų futbolą Europoje. Moterų futbolo vystymas neturi būti vykdomas siekiant trumpalaikės naudos, o ilgalaikės vizijos. Dėka solidarumo išmokų, kurios yra šio projekto kertinė dalis, bei padidintų apdovanojimų, kiekvienas Čempionių lygos uždirbtas euras, ir dar daugiau, sugrįš į moterų futbolą“, – pažymėjo UEFA prezidentas Aleksanderis Čeferinas.

„Po trijų metų dialogo ir konsultacijų su Europos nacionalinėmis federacijomis, klubais ir Europos klubų asociacija, norėtume širdingai padėkoti kiekvienam prisidėjusiam už jų indėlį. Šie pokyčiai yra vedami vieningos vizijos ir užtikrins, kad visi judame viena kryptimi pirmyn“, – teigė UEFA moterų futbolo vadovė Nadine Kessler.

Padidinti apdovanojimai ir solidarumo išmokos

UEFA apskaičiavimai parodė, jog visi Čempionių lygoje dalyvaujantys klubai turės daugiau finansinės naudos. Pavyzdžiui, grupių etape žaidžiančios komandos pelnys mažiausiai 400 tūkst. eurų, tai yra, net 5 kartus daugiau, nei patekus į dabartinių varžybų aštuntfinalį. Lygos nugalėtojas pelnytų iki 1,4 mln. eurų.

Solidarumo išmokos dydį lems nacionalinę lygą atstovaujančio klubo pasirodymas Čempionių lygoje. Kuo toliau klubas žengs Čempionių lygoje, tuo didesnės solidarumo išmokos bus skirtos tų nacionalinių lygų klubams.

Naujos taisyklės skirtos apsaugoti ir vystyti žaidėjas

UEFA ėmėsi žingsnių, jog varžybų nuostatuose būtų reglamentuota profesionalių žaidėjų apsauga ir priemonės vystyti gabias žaidėjas. Nuostatais buvo siekiama užtikrinti motinomis tapsiančių žaidėjų gerovę. Nuo kito sezono klubai galės koreguoti savo komandos paraiškas bet kuriuo metu, siekiant laikinai pakeisti žaidėjas, kurios yra neščios, kurios išvyksta ar sugrįžta iš motinystės.

Varžybose įsigalios „B“ sąrašas, į kurį klubai galės įtraukti jaunas žaidėjas, kurios atitiks reikiamus kriterijus. Nuo 2022–2023 m. sezono UEFA numato pristatyti žaidėjų auklėtinių taisyklę, siekiant paskatinti klubus ugdyti žaidėjas savo struktūroje.

Daugiau profesionalumo, atkaklių rungtynių, komandų ir matomumo

Suteikiant daugiau profesionalumo varžyboms, nuo UEFA Čempionių lygos ketvirtfinalio rungtynių bus taikoma vaizdo peržiūros sistema (VAR).

Išsamiau apie naująjį varžybų formatą skaitykite paspaudę čia.

Visi nurodyti pokyčiai inicijuoti laikantis 2019–2024 m. UEFA Moterų futbolo strategijos „Time for Action“, siekiant padidinti varžybų matomumą ir komercinę vertę. Plačiau apie tai skaitykite paspaudę čia.

    Komentarų kol kas nėra...

    Komentarų kol kas nėra...

    Komentarų kol kas nėra...