U–21 rinktinė negėdingai nusileido slovakams © lff.lt nuotr.

Lietuvos vaikinų U-21 rinktinė Europos čempionato atrankos rungtynėse namuose 0:2 (0:1) nusileido Slovakijos bendraamžiams.

Tai buvo jau antrasis mūsiškių pralaimėjimas šiam varžovui – pirmame rate slovakams išvykoje buvo pralaimėta 1:3. Tai tuo pačiu buvo ir paskutinės šios amžiaus grupės rungtynės šiais metais.

Ekipai liko sužaisti dar keturis mačus. Kitais metais išvykoje lauks mūšiai su ispanais, Malta bei Rusija, o Lietuvoje numatytas mačas su Šiaurės Airija.

Antradienio rungtynės Alytuje prasidėjo ganėtinai aktyviai, abi komandos nemažai dėmesio skyrė atakai. Du slovakų smūgiai praskriejo greta vartų, o Tomo Kalinausko baudos smūgis pataikė į gyvatvorę.

Pirmi smogė svečiai. Gustas Baliutavičius prieš save atmušė varžovo smūgį, o pirmasis prie kamuolio suskubęs Matejus Trusa nukreipė jį į tinklą ir išvedė savo ekipą į priekį.

Po pelnyto įvarčio slovakai ir toliau bandė išlikti aktyvesni, tačiau lietuviai sėkmingai gynėsi ir pirmame kėlinyje daugiau įvarčių pelnyta nebuvo.

Visgi dar vieną lietuviai praleido antro kėlinio pradžioje. Slovakai perėmė lietuvių išmuštą kamuolį, Adrianas Kapralikas atliko galingą reidą link šeimininkų vartų ir tiksliu smūgiu į tolimą kampą nepaliko jokių vilčių G. Baliutavičiui.

Per likusį laiką lietuviams pasižymėti nepavyko, tad teko pripažinti varžovų pergalę.

Rungtynių statistika: Lietuva – Slovakija 0:2 (0:1).

Alytaus SRC stadionas, teisėjas – Haris Kaljanacas (Bosnija ir Hercegovina).

Lietuvos rinktinės sudėtis: Gustas Baliutavičius, Dovydas Jansonas, Vilius Armalas, Natanas Žebrauskas, Gustas Zabita, Matas Ramanauskas (72 min. Motiejus Burba), Karolis Uzėla, Tomas Kalinauskas, Titas Milašius (88 min. Benas Anisas), Deividas Dovydaitis (57 min. Nauris Petkevičius), Augustinas Klimavičius (57 min. Darius Zubauskas).

Atsargoje: Kajus Urbietis, Matas Dedura, Kajus Stankevičius, Karolis Žebrauskas, Vilius Piliukaitis.

Įvarčiai: 12 min. Matejus Trusa, 55 min. Adrianas Kapralikas (Slovakija).

Įspėjimai: 49 min. Vilius Armalas, 81 min. Motiejus Burba, 82 min. Tomas Kalinauskas (Lietuva); 10 min. Samuelis Lavrinčikas, 35 min. Jakubas Kadakas, 78 min. Matušas Vojtko, 81 min. Janas Bernatas (Slovakija).