U-21 rinktinei paskutinių rungtynių finiše išsprūdo pergalė (VIDEO)

Lietuvos jaunimo (U-21) rinktinei nepavyko Europos čempionato atrankos ciklo baigti pergalinga gaida. Paskutinėse rungtynėse su Velso futbolininkais Alytuje lietuviai pirmavo po 81 min. Edvardo Tamulevičiaus pelnyto įvarčio, tačiau paskutinę minutę svečiai rezultatą išlygino.

Apylygėje kovoje - du smūgiai į virpstą

Lietuvos U-21 rinktinės sudėtyje po paskutinės dvikovos su anglais vienas pakeitimas - į rikiuotę sugrįžo kapitonas Edvinas Girdvainis, kuris gynybos viduryje pakeitė Tomą Snapkauską.

Alytaus miesto stadione mūsų šalies U-21 rinktinė žaidė po 17 metų pertraukos. Mūsiškiai pradėjo rungtynes aktyviai ir jau 4-ąją minutę vietos sirgalių numylėtinis alytiškis Lukas Baranauskas galva smūgiavo šalia vartų. Netrukus po aukšta trajektorija skriejusio perdavimo iš krašto teko padirbėti šeimininkų vartininkui Tomui Švedkauskui.

Kėlinio viduryje komandos apsikeitė pavojingomis progomis, po kurių savo vartus paskutinę akimirką gelbėjo gynėjai.  32 min. svečių iš Velso žaidėjas Lee Evansas gražiu smūgiu siuntė kamuolį į viršutinį vartų kampą, tačiau puikiai sužaidė T. Švedkauskas. Po penkių minučių jau Dovydo Norvilo smūgį baudos aikštelėje atrėmė Velso vartininkas Danielis Wardas.

Prieš pertrauką apylygis žaidimas tęsėsi ir šį kartą abi rinktines po kartą išgelbėjo virpstas. 42 min. Gwiono Edwardso iš toli smūgiuotas kamuolys atšoko rikošetu nuo gynėjo kojos. 45 min. D. Norvilas vėl atsidūrė atakos smaigalyje ir išbėgo vienas prieš vieną, tačiau pataikė į virpstą.

Įvarčiai rungtynių pabaigoje

Antrojo kėlinio pradžioje po Tomo Birškio smūgio Velso komandą gelbėjo vartininkas. Daugiau nei pusvalandį antrojo kėlinio komandoms nesisekė tiksliai užbaigti atakų, keli smūgiai skriejo greta vartų.

Kai jau atrodė, kad komandoms gali taip ir nepavykti pasižymėti, Lietuvos rinktinė išsiveržė į priekį. Įvartį sukūrė po keitimo aikštėje pasirodę žaidėjai. 81 min. po Roko Gedmino perdavimo iš krašto Edvardas Tamulevičius gražiu smūgiu galva nukreipė kamuolį į vartų kampą.

Tačiau tuo rungtynės nesibaigė. Paskutinę pagrindinio laiko minutę lietuvių gynėjai paleido varžovus be priežiūros. Galva muštą kamuolį T. Švedkauskas atmušė, tačiau tiesiai Lee Evansui, kuriam beliko įmušti į tuščius vartus - 1:1. Per pagrindinį laiką pergalę dar galėjo išplėšti O. Verbickas, bet jo galva muštą kamuolį sugavo vartininkas.

Lietuvos komanda su 8 taškais liko penktoje turnyro lentelės vietoje, Velsas užėmė ketvirtą poziciją. Antrąją poziciją ir patekimą į atkrintamųjų varžybų etapą dėl geresnio įvarčių santykio iškovojo Suomija, o Moldavija turėjo tenkintis trečia vieta.