U-18 rinktinė V. Granatkino turnyre užėmė 10 vietą

Lietuvos jaunių (U-18  gimę 1997 m. ir jaunesni žaidėjai) futbolo rinktinė turnyre V.Granatkinui atminti užėmė 10 vietą tarp 18 komandų. Paskutinę varžybų dieną lietuviai susitiko su Slovakijos rinktine ir jai nusileido tik po 11 m. baudinių serijos.

Rungtynių pirmoje dalyje komandos žaidė gana atsargiai, tad grėsmingų epizodų buvo nedaug. Lietuviai turėjo kamuolio kontrolę ir surengė porą atakų, tačiau patikimai ginęsi varžovai blokavo Justo Lasicko smūgį, o 17 minutę Romualdo Blaževičiaus smūgiuotas kamuolys skriejo dešiniau vartų virpsto.

Įpusėjus kėliniui slovakai perėmė iniciatyvą, tačiau Marius Adamonis su gynėjais deramai reagavo į epizodinius varžovų išpuolius. Antrajame kėlinyje mūsų gynėjams teko aktyviau padirbėti saugant vartų prieigas. Deja, nė vienos iš 4 potencialių kontratakų mūsiškiams nepavyko užbaigti įvarčiu, tad pagrindinis laikas baigėsi rezultatu 0:0.

Pagal turnyro reglamentą, komandos nežaidė pratęsimo, o iškart stojo mušti 11 metrų baudinių. Pirmasis smūgiavo Dovydas Virkšas, tačiau jo smūgiuotą kamuolį slovakų vartininkas atrėmė. Tikslūs buvo Justo Lasicko, Aurimo Jurgelevičiaus ir kapitono Ričardo Šveikausko smūgiai.

M. Adamoniui atrėmus varžovų smūgį atsirado galimybė persverti rezultatą savo naudai, tačiau Klaido Janonio smūgis tikslo nepasiekė, o netrukus sekęs slovakų smūgis buvo tikslus.

Kaimynai latviai šiandien žais dėl 11 vietos su Suomija, o Estija dėl 15 pozicijos susitiks su Maskvos komanda. Turnyro finale šeimininkė Rusija, kuri mūsiškius pranoko pirmajame turnyro etape, žais su Pietų Korėjos jaunaisiais futbolininkais.