U-17 rinktinė antrą kartą išvykoje pranoko Estijos futbolininkus

Lietuvos jaunimo U-17 rinktinė (gimę 2000 m. ir jaunesni žaidėjai) ir antrose kontrolinėse rungtynėse Taline buvo pajėgesnė už bendraamžius iš Estijos. Šeštadienio popietę Vytauto Vaškūno auklėtiniai rezultatu 2:1 įveikė šeimininkų ekipą. Pirmoji rinktinių dvikova ketvirtadienį pasibaigė Lietuvos komandos pergale rezultatu 4:1

„Žaidimo prasme šios rungtynės buvo šiek tiek silpnesnės nei pirmos. Bet džiugina, jog eksperimentuodami ir išleisdami net 9 žaidėjus nerungtyniavusius pirmoje dvikovoje, sugebėjome pasiekti užsibrėžtus tikslus“, - po dvikovos LFF.lt sakė rinktinės vyriausias treneris Vytautas Vaškūnas.

Šias rungtynes abi komandos buvo priverstos baigti dešimtiese, nes pirmajame kėlinyje prieš save raudoną kortelę išvydo Estijos rinktinės žaidėjas, o po pertraukos už antrą įspėjimą iš aikštės buvo pašalintas Lietuvos rinktinės gynėjas Džiugas Raudonius.

Lietuviai pirmieji šiame mače išsiveržė į priekį, kuomet pirmojo kėlinio pabaigoje įvartį pelnė Titas Aukštuolis. Iškart po pertraukos Lietuvos rinktinės puolėjas dar kartą nubaudė šeimininkus bei pelnė savo trečiąjį įvartį per dvi sužaistas rungtynes.

Dvikovos pabaigoje Estijos rinktinei pavyko sušvelninti rezultatą ir šiek tiek pagadinti nervus mūsiškių rinktinei, visgi šiame mače triumfavo Lietuvos jaunieji futbolininkai.

„Apibendrinant, norėčiau padėkoti Lietuvos futbolo federacijai už suteiktą galimybę bei sąlygas išbandyti pretendentus į rinktinę. Taip pat vaikinų tėvams, buvusiems ir esamiems treneriams. Ši išvyka maloniai nuteikė, pamatėme, jog yra nemažai lygiaverčių žaidėjų visose pozicijose. Egzaminas išlaikytas pozityviam pažymiui, belieka toliau ruoštis kitoms kovoms“, - kalbėjo V. Vaškūnas.

Artimiausiose Lietuvos U-17 rinktinės planuose dvi kontrolinės dvikovos Austrijoje su šeimininkų rinktine. Jos planuojamos balandžio 5 ir 7 dienomis. Didžiausias ir svarbiausias iššūkis rinktinės lauks rugsėjo 22-29 dienomis Lietuvoje vyksiančiame atrankos į Europos čempionatą etape.

Rungtynių statistika

Estija U17 – Lietuva U17 1:2 (1:1)
Talinas
Teisėjas – J. Frischer (Estija)
Įvarčiai: 54 min. Rasmusas Saaras (Estija); 39, 46 min. Titas Aukštuolis (Lietuva)
Įspėti: 75 min. Raimondas Eino (Estija); 60, 71 min. Džiugas Raudonius, 62 min. Matas Ramanauskas (Lietuva)
Pašalinti: 38 min. Markusas Soometsas (Estija); 71 min. Džiugas Raudonius (Lietuva)

Lietuvos U-17 rinktinė: Arijus Bražinskas (65 min. Tomas Čepulis), Rokas Gudelis (46 min. Kipras Kažukolovas), Gustas Gražiūnas (46 min. Deividas Raulinaitis), Valdas Antužis (46 min. Arnas Paura), Egidijus Dusevičius (46 min. Matas Vareika), Benas Šatkus (46 min. Titas Milašius), Titas Aukštuolis (65 min. Ignas Grikštas), Darius Zubauskas (35 min. Edgaras Utkus), Matas Kubilius (46 min.Matas Ramanauskas), Matas Gudaitis (46 min. Karolis Uzėla), Jonas Bičkus.