Anglijos "Premier" lyga yra ne veltui yra vadinama pačiu įdomiausiu vietiniu čempionatu visame pasaulyje.
Ne vienas planetos turtuolis trokšta įsigyti garsų Ūkanotojo Albiono klubą, tačiau tai padaryti praktiškai neįmanoma - garsios ekipos priklauso pinigų neskaičiuojantiems žmonėms, kurių turtai skaičiuojami milijardais svarų sterlingų.
Pateikiame turtingiausiųjų dešimtuką.
10. Johnas Henry - 1 mlrd. svarų sterlingų ("Liverpool")
Prieštaringai vertinamas amerikietis ir "Fenway Sports Group" perėmė "raudonųjų" komandą 2011 m., ir nuo to laiko tvarkosi pagal savo norus - atleido trenerį Kenny Dalglishą, nusamdė Brendaną Rodgersą ir leido jam ilgai dirbti, nepaisant raginimų suteikti šansą kitam specialistui. Pagarsėjo žinute "Twitter" tinkle "Ką jie rūko?", kai atsakė į "Arsenal" 40 000 001 mln. svarų sterlingų pasiūlymą už puolėją Luisą Suarezą.
9. Vichai Srivaddhanaprabha - 1,4 mlrd. ("Leicester")
"King Power Duty Free" įkūrėjas komandą įsigijo 2010 metais. Vėliau paskyrė savo sūnų Aiyawattą viceprezidentu ir padėjo "Leicester" sugrįžti į "Premier" lygą. Sukėlė atgarsį, kai 2015 m. atleido trenerį Nigelį Pearsoną.
8. Katharina Liebherr - 1,9 mlrd. ("Souhampton")
Moteris pradėjo garsėti 2010 m., kai dėl širdies priepuolio mirė jos tėvas Markus. Užsitraukė fanų nemalonę 2014 m., nes pardavė būrį garsių žaidėjų, tačiau sirgaliai viską atleido, kai treneriu tapo Ronaldoas Koemanas, o komanda 2014/15 m. sezone skynė pergales.
7. Ellis Short - 2,4 mlrd. ("Sunderland")
Dar vienas amerikietis, valdantis "Premier" lygos komandą. Stebuklingų rezultatų nepasiekė, tačiau kelis kartus išvengė ir iškritimo į žemesnę lygą.
6. Glazerių šeimyna - 3 mlrd ("Man Utd")
Pradėję regzti planus 2003 m. amerikiečiai galutinai perėmė komandos kontrolę 2005 m. Kai kurie fanai nepatenkinti įvykių eiga net įkūrė "FC United of Manchester", o savininkų bandymai užglaistyti situacija tapo dar viena nevykusia viešaja akcija. Tėvas M.Glazeris mirė 2014 m., tačiau tai niekaip radikaliai neįtakojo "raudonųjų velnių" komandos, kurios vadovais tapo sūnūs Joelis ir Avramas.
5. Mike'as Ashley - 3,5 mlrd. ("Newcastle")
Pats turtus susikrovęs milijardierius "šarkas" įsigijo 2007 m., kai atsistatydino tuometinis savininkas Freddy Shepherdas. Nemėgstamas fanų dėl ambicijų trūkumo ir nenoro investuoti į komandą.
4. Stanas Kroenke - 4 mlrd. ("Arsenal")
Verslininkas iš Amerikos prisijungė prie "kanonierių" vadybos 2008 m., o po trijų metų jau valdė 63 proc. akcijų, kurias įsigijo iš Danny Fiszmano ir Ninos Bracewell-Smith. Retai dalina interviu ir dėl vengimo kalbėti aiškiai apie komandos viziją sulaukia dviprasmiškų vertinimų.
3. Joe Lewisas - 4,9 mlrd. ("Tottenham")
Vienas turtingiausių britų, patekęs į "Forbes" sąrašo dešimtuką 2014 metais. Mėgsta parduoti ekipos lyderius, tačiau tik už itin didelę kainą (L.Modričius, G.Bale'as)
2. Romanas Abramovičius - 5,3 mlrd. ("Chelsea")
Ko gero, pats garsiausias "Premier" klubo savininkas visame pasaulyje. Turtus susikrovęs iš prekybos nafta, plienu bei kitomis naudingomis iškasenomis, "mėlynuosius" nusipirko 2003 m. už 400 mln. JAV dolerių ir amžiams pakeitė Anglijos čempionato veidą. Aukso amžių išgyvenusi Londono komanda šlavė titulus, tačiau ekipos mechanizmui bent truputį sustreikavus, treneriai dažnai tapdavo bedarbiais. Dabartinis strategas J.Mourinho turėjo tapti stabilumo garantu, bet, panašu, kad istorija kartosis.
1. Mansouras bin Zayedas Al Nahyanas - 20 mlrd. ("Man City")
Turtuolis, prieš kurį kiti savininkai atrodo lyg vargšai. 2008 m. už 200 mln. svarų sterlingų nusipirkęs "miestiečius" iš karto juos pavertė kito kalibro komanda. Taškomi milijonai ir į Mančesterį viliojami garsiausi planetos futbolininkai po kelių metų padovanojo pirmuosius titulus. Nebijantis UEFA FFP taisyklių Mansouras trokšta dar ne vieną dešimtmetį dominuoti tiek Anglijoje, tiek visoje Europoje.
Komentarų kol kas nėra...
Komentarų kol kas nėra...
Komentarų kol kas nėra...
Cituoti komentarą
Pranešti apie netinkamą komentarą