A lygos 2-ojo turo apžvalga: pirmaujanti „Sūduva“ ir R. Vėževičiaus pasiekimas © alyga.lt nuotr.

Lietuvos futbolo A lygos 2-ajame ture pirmąsias pergales iškovojo Vilniaus „Riteriai“ ir Gargždų „Banga“, o vienvalde lydere tapo antrą sykį nugalėjusi Marijampolės „Sūduva“.

Prabilo. „Riteriai“ dar sykį įrodė, jog yra nepalankus varžovas to paties miesto „Žalgirio“ ekipai. Mindaugo Čepo treniruojama komanda sostinės derbyje nugalėjo 1:0, o pergalingu smūgiu galva pasižymėjo Justinas Marazas – tai buvo pirmasis saugo įvartis A lygoje po daugiau nei pusantrų metų pertraukos.

Sudėtis. „Riteriai“ 2-ojo turo dvikovoje išsiskyrė itin retu pasiekimu – mačą pradėjęs vienuoliktukas buvo sudarytas tik iš Lietuvos futbolininkų. Į kovą po keitimo antrame kėlinyje M. Čepas metė du legionierus – brazilą Michaelą Thuique'ą bei Lajo Traore iš Dramblio Kaulo Kranto.

Benefisas. Nepaisant to, jog J. Marazas pelnė pergalingą susitikimo įvartį, ryškiausiai dviejų Vilniaus ekipų susidūrime spindėjo Tadas Simaitis. Vartininkas antrame kėlinyje atrėmė keletą labai pavojingų varžovų smūgių ir pirmą sykį šiame sezone išsaugojo vartus „sausus“. T. Simaičiui, atstovaujant „Riteriams“, dvikovos su kita sostinės komanda sekasi gerai.

Praėjusiame sezone vartininko debiutas įvyko būtent dvikovoje su „Žalgiriu“ ir tada jis atrėmė baudinį. Per trejas rungtynes su T. Simaičiu nuo 2019-ųjų „Riteriai“ sostinės derbyje laimėjo du sykius ir kartą sužaidė lygiosiomis.

Nutraukė. „Banga“ praėjusį šeštadienį padėjo tašką labai ilgai nelaimėtų rungtynių serijai, kai namuose 2:0 buvo palaužtas „Panevėžys“. Prie 11 iš eilės nelaimėtų mačų serijos, kuria gargždiškiai užbaigė skaudų 2014-ųjų sezoną, buvo pridėtas dar vienas pralaimėjimas Marijampolėje. Tačiau ši nemaloni atkarpa po Roberto Vėževičiaus bei Karolio Urbaičio įvarčių pavirto istorija.

Pasiekimas. Dar 2004 metais A lygoje debiutavęs R. Vėževičius gali pasigirti retu įrašu savo dosjė – jis yra pelnęs įvarčius atstovaudamas net septynioms Lietuvos čempionato komandoms. Tą 34-erių ukmergiškis pasiekė žaisdamas Vilniaus „Vėtros“, „Šiaulių“, Pakruojo „Kruojos“, Kauno „Stumbro“, Klaipėdos „Atlanto“, Marijampolės „Sūduvos“ bei „Bangos“ ekipose.

Nusivylimas. Po 2-ojo turo susitikimų tik vienas klubas dar neturi iškovojęs taškų – „Panevėžys“. Aukštaitijos sostinės ekipa nepelnė nė vieno įvarčio ir yra praleidusi net šešis.

Lyderiai. Vienintelė komanda, kuri šiame sezone žengia be kluptelėjimų, yra čempionė „Sūduva“. Stratego Sauliaus Širmelio debiutinis mačas buvo emocingas, tačiau baigėsi trimis taškais – prie to labiausiai prisidėjo pergalingą įvartį pelnęs ilgametis klubo žaidėjas Povilas Leimonas.

Emocijos. „Noriu padėkoti vyrams, kurie į aikštę išėjo praktiškai iš kambario, kaip Sekmadienio lygoje“, – po pergalingo susitikimo su „Kauno Žalgiriu“ teigė S. Širmelis. Tiesa, patyręs futbolo specialistas nebuvo patenkintas futbolininkų pademonstruotomis emocijomis antrame kėlinyje, kai susistumdymo metu į aikštę išbėgęs jau pakeistas Mihretas Topčagičius užsidirbo raudoną kortelę.

Sirgaliai. „Hikvision“ arenoje stebėti „Sūduvos“ ir „Kauno Žalgirio“ susitikimo susirinko 300 žiūrovų, tarp jų buvo ir puikiai krepšinio pasaulyje žinomų žmonių – Paulius Motiejūnas, Mantas Kalnietis bei Edgaras Ulanovas.