Turo apžvalga: lyderių duetas dar labiau pabėgo © fkbanga.lt nuotr.

Po rinktinių pertraukos praėjusį savaitgalį sugrįžo „TOPsport A lygos“ kovos – sužaistas 17-asis turas.

Pakartojo. Antroji Kauno rajono „Hegelmann“ bei Marijampolės „Sūduvos“ akistata buvo gerokai rezultatyvesnė, mėlynai balti dramatišku stiliumi nugalėjo rezultatu 3:2.

Kaip ir pirmame, taip ir antrame rate pergalingo įvarčio autoriumi tapo 24-erių kamerūnietis Steve‘as Kingue. Abu kartus šiemet vidurio gynėjas pasižymėjo būtent prieš „Sūduvą“.

Rezultatyviausias. 17-asis pirmenybių turas pasižymėjo didžiausiu įvarčių skaičiumi – kamuolys į varžovų vartus buvo pasiųstas 16 sykių.

Po du kartus pasižymėjo net keturi žaidėjai – Dominykas Kubilinskas, Davis Ikauniekas, Valdas Paulauskas bei Matas Vareika. Pastarųjų dviejų futbolininkų komandos džiaugėsi pergalėmis.

Negailėjo. Telšių „Džiugas“ sužaidė puikią atkarpą pirmame kėlinyje, tačiau persvaros neišsaugojo ir su FA „Šiauliai“ pasidalino po tašką – 3:3.

Du įvarčius į savo ilgametės buvusios komandos vartus pasiuntė Dominykas Kubilinskas, sužaidęs geriausią mačą Lietuvos čempionate. Be to, „Džiugo“ gretose debiutavo Saulės miesto komandai priklausantis 21-erių puolėjas Mantas Pikčiūnas.

Akcentai. „Džiugo“ ir FA „Šiauliai“ nestigo emocijų – parodytos trys raudonos kortelės. Viena iš jų buvo parodyta Egidijui Vaitkūnui, kuris Lietuvos čempionate pirmą kartą buvo pašalintas nuo 2013 metų.

Po mačo raudonas korteles užsidirbo džiugietis Joaquimas Domingosas bei šiauliečių vyr. treneris Mindaugas Čepas. Savo ruožtu latvis D. Ikauniekas įsitaisė tarp poros rezultatyviausių pirmenybių žaidėjų.

Varžovas. Vilniaus rajono „TransINVEST“ ekipai šiemet sudėtingiausiai sekasi gintis prieš V. Paulauską – jo dublis lėmė Gargždų „Bangos“ pergalę 2:0.

Per abejas tarpusavio rungtynes palangiškis yra pelnęs 3 įvarčius, jo atstovaujama komanda atsitiesė po poros pralaimėjimų iš eilės bei pakilo į 5-ąją vietą.

Epizodas. Dvikova Gargžduose galėjo pakrypti visai kita linkme 25-ąją minutę, kai prie 11 metrų žymos stojo Henrique Devensas.

Tiesa, jam teko įveikti Mantą Bertašių – to padaryti nepavyko, kamuolys skriejo pro šalį, tad „Bangos“ vartininkas šiame sezone nepraleido nė vieno baudinio iš trijų.

Keitimas. Alytaus DFK „Dainava“ toliau žaidžia nerezultatyviai, bet neretai tai leidžia pasiekti lygiąsias. Namuose su „Kauno Žalgiriu“ buvo sužaista lygiosiomis 0:0.

Starto sudėtyje įvyko pokytis – antrą sykį sezone mačą pradėjo Airidas Mickevičius. Alytiškis vėl išsaugojo vartus „sausus“, išgelbėdamas komandą po Artūro Dolžnikovo atakos paskutinę minutę.

Debiutas. Prie „Kauno Žalgirio“ vairo oficialiame mače pirmą sykį stojęs Saulius Širmelis pirmame kėlinyje turėjo atlikti net tris priverstinius keitimus.

Aikštę turėjo palikti Karolis Šilkaitis, Jermaine‘as Hyltonas bei Maxime‘as Spano Rahou. Maža to, raudoną kortelę antrame kėlinyje užsidirbo kapitonas Jasonas Noslinas.

Serija. 2024 metais visi trys Vilniaus „Žalgirio“ bei „Panevėžio“ susitikimai baigėsi identišku rezultatu 2:1. Visuose juose pergalę iškovojo sostinės klubas.

Prie pastarojo laimėjimo prisidėjo ir septintą įvartį pelnęs Joelis Bopesu, kuris kartu su D. Ikaunieku dalinasi rezultatyviausio žaidėjo poziciją.

Jaunimas. „Panevėžį“ palikus Matijui Remeikiui, tarp ekipos jaunų futbolininkų išsiskiria 19-metis Nojus Lukšys – rezultatyviausio visų laikų „TOPsport A lygos“ žaidėjo Povilo Lukšio sūnus Lietuvos čempionate atidarė įvarčių sąskaitą.

Patyrus traumas abiem vartininkams bei neatsidarius perėjimų langui, debiutavo įprastai „Panevėžio B“ vartus ginantis 20-metis Danielis Bukelis. Tą jis turėtų daryti ir artimiausiame mače Širvintose.