Tuchelio atleidimas: beprotiškas ėjimas iš klubo, kuris šią vasarą daugiausiai išleido transferams © Eurofootball.lt iliustracija – PA/Reuters nuotr.

Jeigu kas nors panorėtų apibūdinti paskutinius 4 metus „Chelsea“ klube, tai tikriausiai būtų tinkamas vienintelis žodis – chaosas.

Per 4 metus Londono klubas gavo vienerių metų transferų baną, kurio metu situaciją klube stabilizavo Frankas Lampardas. Vėliau klubo legenda buvo atleistas ir buvo pasamdytas specialistas Thomasas Tuchelis. Vokiečiui pavyko netikėtai su „Chelsea“ triumfuoti Čempionų lygoje ir tai buvo labai, labai įspūdingas pasiekimas, įveikiant tokias komandas kaip „Real“ ar „Manchester City“, kurios eilę metų lipdė sėkmę su savo treneriais. 

Toddo Boehly era

Praeito sezono pabaiga „Chelsea“ klubui taip pat buvo chaotiška. Po Rusijos kariuomenės invazijos į Ukrainą Romanas Abramovičius pelnytai turėjo pasitraukti iš klubo visiems laikams. Tuo metu nuo „aristokratų“ nusisuko ne vienas rėmėjas, buvo nežinia, kas tuo metu pajėgs nupirkti šį klubą, ar išvis bus įmanoma tai padaryti dėl sankcijų Abramovičiui. Nepaisant visko Thomasas Tuchelis išliko ištikimas šiam klubui, kuriame dirbo ilgo jau nei metus. Vokietis viską priėmė taip kaip yra ir užsitarnavo komandos fanų pagarbą iš žmogiškosios pusės. 

Visgi praėjus maždaug 6 mėnesiams savo darbo klube T. Tuchelis neteko. Ar tai naujo savininko Toddo Boehly sprendimas? Veikiausiai taip, toks sprendimas atrodo kvailas ir skubotas.

Žinoma, ši sezono pradžia „Chelsea“ klubui buvo itin sunki, bet turėtų būti nelengva į komandą integruoti septynis naujus žaidėjus ir du jaunuolius grįžusius iš nuomų. Žaidimas buvo sunkus, komandos puolimas atrodė vargiai ir galima sakyti, kad geriausiai „aristokratai“ atrodė rungtynėse su „Tottenham“, kurių net nelaimėjo (2:2). Vakarykštis pralaimėjimas prieš „Dinamo“ situacijos taip pat nepalengvino. 

Svarbiausia čia yra paminėti transferų langą, kuriame Londono klubas išleido daugiausiai iš visų Europos klubų transferų rinkoje. Akivaizdu, kad tai buvo Toddo Boehly ambicijos – parodyti, kad klubas po Abramovičiaus eros žemyn tikrai nekris ir toliau investicijos bus didelės. Akivaizdu, kad toks pinigų leidimas buvo Thomaso Tuchelio norų išpildymas. Komandai reikėjo bent dviejų centro gynėjų už kuriuos buvo paklota daugiau nei 100 mln. svarų. Komandai reikėjo ir puolėjų – jie buvo nupirkti. „Chelsea“ pagerino „Premier“ lygos rekordą, per vieną transferų langą išleidę daugiausiai pinigų.

Keista Pierre'o-Emericko Aubameyango istorija

Šioje situacijoje įdomiausias yra Pierre'o-Emericko Aubameyango perėjimas. Tiek gabonietis, tiek Tuchelis norėjo suvienyti jėgas po darbo „Borussia“ klube 2017 metais. Prisijungęs prie komandos puolėjas teigė: „Kartu turėjome gerų momentų Dortmunde, todėl esu labai laimingas, kad vėl galėsiu žaisti Tuchelio komandoje“. Derybos su „Barcelona“ buvo nelengvos, trukusios kelias savaites, tačiau tai buvo akivaizdi Toddo Boehly žinutė vokiečiui, kad juo pasitiki.

Nepraėjus nei 3 rungtynėms nuo P. Aubameyango transfero, Thomaso Tuchelio „Chelsea“ klube jau nebėra. Yra pasakymas, kad kai ateina naujas savininkas į darbovietę jis mėgsta su laiku pakeisti dauguma darbuotojų ir taip panašiai atsitiko „Chelsea“ klube. Šią vasarą buvo atsisveikinta su sporto direktore Marina Granovskaja, Petru Čechu ir kitais svarbiais vadovybės nariais, tačiau turbūt retas, kuris tikėjosi, kad bus taip greitai atsisveikinta su Thomasu Tucheliu. Gaboniečio persikėlimas į „Chelsea“ geriausiai apibūdina šią, iš pažiūros, keistą situaciją. 

Visi žinojo, kad buvęs „Chelsea“ savininkas Romanas Abramovičius buvo mėgėjas greitai atsisveikinti su prastesnius rezultatus demonstruojančiais treneriais. Galbūt Toddas Boehly toks tironas nebus, tačiau pirmas žingsnis link to yra dėtas. 

Su „Chelsea“ Thomasas Tuchelis iškovojo 60 pergalių per lygiai 100 rungtynių ir bent jau jis gali ramia sąžine palikti šią komandą.

Straipsnio įvertinimas: 5 2
    Komentarų šiame straipsnyje kol kas nėra...
    Komentarų šiame straipsnyje kol kas nėra...
    Komentarų šiame straipsnyje kol kas nėra...

Kitos naujienos