Triumfuojantys anglai: "Tai yra nauja karta, kuri gali pasinaudoti auksine galimybe"

„Ir kaip nesidžiaugsi, kai pagaliau prisiminta, kaip galima laimėti vienuolikos metrų baudinių seriją“,  –  po Anglijos triumfo prieš kolumbiečius džiaugsmu netvėrė šalies žiniasklaida.

Ir tai yra visiška tiesa, mat anglams iki tol pasaulio čempionatuose baudinius teko mušti 1990, 1998, 2006 metais, tačiau nė karto sėkmės ten nebuvo pagauta. Tad galiausiai prakeiksmas įveiktas.

„Ar tikėjotės, kad gana jauna ir nelabai patyrusi Anglijos rinktinė gali nepalūžti po smūgio kurį gavo jau per pridėtines pagrindinio laiko minutes? Ar tikėjotės, kad jie gali padaryti kažką panašaus?“ – kalbėdamas apie daug nervų kainavusią sėkmę klausė „Independent“ naujienų portalas.

Anglų žiniasklaida džiaugėsi, kad nuolatos trenerio Garetho Southgate'o kartojami žodžiai, kad jo vadovaujama naujoji karta yra atsilaisvinusi nuo praeities randų pagaliau galutinai pasitvirtino.

„Tai buvo labai laimingas, bet nervus valgantis žaidimas. Anglijos sirgaliai galėjo greitai pamiršti, kad statoma kažkas specialaus. Kažkas reto, ypatingo“, – apie vos neišsprūdusį kelialapį į ketvirtfinalį kalbėjo „The Guardian“.

„Pamirškite tai, kas buvo anksčiau. Yra nauja karta, kuri turi auksinę galimybę šiame pasaulio čempionate, – išdidžiai skelbė „Sky Sports“ portalas. – Vienuolikos metrų baudinių serija ir sėkmingas finišas prieš Kolumbiją numetė praeities grandines. Kelias link aukso dabar atviresnis, galima galvoti apie tai, kas prieš čempionatą buvo tik didelė svajonė“.

Anglai nevengė pabrėžti, kad tokio tipo pergalė turėtų tik pakylėti psichologiškai.

„Jokių buvusių pasaulio čempionų. Laimėjus ketvirtfinalį su švedais, beliks pusfinalyje įveikti Rusiją arba Kroatiją. Pagaliau anglai nupūtė juodus debesis iš praeities. Tai pakylėja psichologiškai ir turėtų padėti ateityje. Jau gyvenome ant prarajos krašto, bet būdas, kuriuo išsigelbėjome ir perėjome testą, prideda papildomą sluoksnį prie pasitenkinimo“, – džiaugėsi BBC naujienų portalas.

Tačiau net ir triumfuojant nebuvo pamiršta pabrėžti svarbaus fakto – neskubėti į priekį. Dabar laukia Švedijos barjeras, kuris, anot specialistų, lengvas tikrai nebus.

lrytas.lt