Trilerį Nurnberge laimėjo Portugalija © Eurofootball.lt
Pasibaigė aštuntfinalio mačas tarp Portugalijos ir Olandijos rinktinių. Po labai įtemptos ir aršios kovos pergalę minimaliu rezultatu iškovojo ir į ketvirtfinalį pateko Portugalija. Šiose varžybose net keturi futbolininkai buvo išvaryti iš aikštės.

Portugalija 1 – 0 Olandija
23' [1 – 0] Maniche

45' Costinha (Portugalija), 63' Khalid Boulahrouz (Olandija), 78' Deco (Portugalija), 94' Gio (Olandija) pašalinti iš aikštės.

Portugalija: Ricardo, Nuno Valente, Ricardo Carvalho, Meira, Miguel, Maniche, Deco, Costinha, Figo (84' Tiago), Pauleta (46' Petit), Ronaldo (34' Simao).

Olandija: Van der Sar, Van Bronckhorst, Mathijsen (56' Rafael van der Vaart), Ooijer, Boulahrouz, Cocu (85' Jan Vennegoor of Hesselink), Sneijder, Van Bommel (57' Johnny Heitinga), Robben, Kuyt, Van Persie.

Varžybas aktyviau pradėjo Olandija, sužaidus vos pora minučių pavojingai iš baudos aikštelės prieigų smūgiavo Markas van Bommelis – olando pažeme smūgiuotas kamuolys praskriejo visiškai greta virpsto. Netrukus jau minėtas M.van Bommelis už pražangą prieš Cristiano Ronaldo užsidirbo geltoną kortelę.

Sužaidus apie penkias minutes iš toli pabandė smūgiuoti Arjenas Robbenas, tačiau puolėjo bandymas buvo nesėkmingas. Dar po kelių akimirkų sekė Gio smūgis iš toli, tačiau portugalų vartininkas Ricardo be didesnio vargo sugavo pažeme smūgiuotą kamuolį.

Portugalai stengėsi žaisti greitai, po vienos kontratakos prieš vartus vienas iššoko Pedro Pauleta, tačiau teisėjas užfiksavo nuošalę. Dar po kelių minučių pavojingai į baudos aikštelę įsiveržė A.Robbenas, bet portugalų gynėjai sugebėjo atimti kamuolį ir likviduoti pavojų.

Kėlinio viduryje krito pirmasis ir vienintelis mačo įvartis – gavęs kamuolį baudos aikštelėje P.Pauleta vienu lietimu jį atmetė šalia buvusiam Manichui, pastarasis suklaidino gynėją ir stipriu smūgiu pasiuntė kamuolį į tinklą.

31-ąją minutę olandai prie savo baudos aikštelės bendromis pastangomis perėmė kamuolį iš Deco ir pradėjo greitą kontrataką, tačiau ją nutraukė Costinha, neleistinai sustabdęs Philippą Cocu. Portugalui buvo parodyta geltona kortelė. Dar po dviejų minučių portugalai atliko keitimą – mačo pradžioje susižeidęs C.Ronaldo visgi nepajėgė tęsti rungtynių ir su ašaromis akyse paliko aikštę, užleisdamas vietą Simao.

Olandai ir toliau daugiau atakavo ir stengėsi išlyginti rezultatą – baudos aikštelėje Robinas van Persie vienu apgaulingu judesiu suklaidino du gynėjus ir laisvas smūgiavo iš baudos aikštelės krašto, tačiau olando smūgis iš aštraus kampo praskriejo šalia vartų.

Įvykiai toliau klostėsi įdomiai – iki kėlinio pabaigos likus žaisti apie penkias minutes, neseniai geltoną kortelę gavęs Costinha dar kartą grubiai prasižengė stabdydamas Andre Ooijerį, vis dėlto teisėjas Valentinas Ivanovas antrosios geltonos kortelės neparodė. Dar po kelių minučių Olandijos futbolininkai vėl buvo nepatenkinti teisėjo darbu poto, kai baudos aikštelėje, kovodamas dėl kamuolio, Nuno Valente tiesia koja "įvažiavo" į A.Robbeno krūtinę, bet teisėjas baudinio neskyrė.

Paskutiniąją kėlinio minutę Portugalija galėjo padvigubinti pranašumą, bet puikiai sužaidęs olandų vartininkas apsigynė – Simao perdavė kamuolį į baudos aikštelę P.Pauletai, šis susistabdė kamuolį ir smūgiavo apsisukdamas, tačiau Edwinas Van der Saras pademonstravo puikią reakciją ir atrėmė šį smūgį.

Jau per pridėtą laiką portugalai liko žaisti dešimtyje, kai už tyčinį žaidimą ranka antrąją geltoną kortelę gavo ir iš aikštės buvo pašalintas Costinha.

Pačioje antrojo kėlinio pradžioje "orandžiniai" neišnaudojo puikios progos išlyginti rezultatą – olandų atakos metu kamuolys atšoko tiesiai šalia vartų stovėjusiam P.Cocu, žaidėjas bandė smūgiuoti nestabdydamas, bet jo smūgiuotas kamuolys tikslo nepasiekė ir sudrebinęs vartų skersinį išskriejo už vartų.

Netrukus pavojus kilo olandų vartams, kai kontratakos smaigalyje atsidūręs Miguelis iš baudos aikštelės krašto smūgiavo į vartus. Olandijos vartininkas sugebėjo atmušti kamuolį, o gynėjai jį išspyrė tolyn nuo vartų. Dar po minutės grėsmingai iš toli smūgiavo M.van Bommelis, tačiau pastarojo bandymą portugalų vartininkas Ricardo šiaip taip sugebėjo nukreipti į kampinį.

58-ąją minutę Manichas vos nepelnė savo antrojo įvarčio – Luišas Figo paridėno kamuolį Manichui, šis smūgiavo iš baudos aikštelės prieigų ir tik olandų vartininko dėka kamuolys neatsidūrė tinkle.

Sužaidus apie valandą portugalų ataką neleistinai nutraukė Giovanni van Bronckhorstas ir buvo nubaustas geltona kortele. Prieš atliekant baudos smūgį tarp abiejų komandos žaidėjų kilo nedidelis susistumdymas, po kurio už per daug agresyvų santykių aiškinimąsi geltoną kortelę gavo L.Figo. Tuo tarpu po Simao baudos smūgio kamuolys praskriejo visiškai šalia skersinio.

63-ąją minutę komandų jėgos išsilygino, kai iš aikštės buvo pašalintas K.Boulahrouzas. Kovodamas dėl kamuolio gynėjas alkūne trenkė L.Figo, šis susigriebęs už veido krito ant žolės, V.Ivanovas parodė K.Boulahrouzui antrąją geltoną kortelę ir Olandija liko žaisti dešimtyje.

Aistros dar labiau pakilo 73-ąją minutę, kai Deco šiurkščiai sustabdė Johnny Heitingą. Teisėjas parodė Deco geltoną kortelę ir tai sukėlė dar vieną susistumdymą, po kurio geltonomis kortelėmis "apdovanoti" buvo olandai Wesley Sneijderis ir Rafaelis van der Vaartas.

Karas aikštėje tęsėsi ir dar po penkių minučių Deco buvo priverstas palikti aikštę poto, ka gavo antrąją geltoną kortelę už trugdymą varžovams pradėti ataką. Vėl igiję kiekybinę persvarą Olandija toliau bandė išlyginti rezultatą – iki pagrindinio laiko pabaigos likus apie žaisti apie dešimt minučių gražiai apsisukdamas smūgiavo Dirkas Kuytas, tačiau vartuose puikiai sužaidė portugalų vartininkas Ricardo.

Jau per teisėjo pridėtą laiką buvo pašalintas dar vienas futbolininkas – pralaimėjęs kovą dėl kamuolio Gio neleistinai sustabdė varžovą ir gavęs antrąją geltoną kortelę tribūnoje prisijungė prie komandos draugo Deco. Oladams taip ir nepavyko išlyginti rezultato, varžybos baigėsi 1-0 ir į ketvirtfinalį pateko Portugalija.