Trečiąją vietą iškovojo Vokietija © Eurofootball.lt
Šeštadienį vakare paaiškėjo Pasaulio čempionato trečiosios vietos laimėtojai – jais tapo Vokietijos rinktinė, mače dėl bronzos medalių 3-1 įveikusi Portugaliją. Labiausiai prie pergalės prisidėjo Bastianas Schweinsteigeris šiame mače pelnęs du įvarčius.

Vokietija 3 – 1 Portugalija
56' [1 – 0] Bastian Schweinsteiger
61' [2 – 0] Petit (į savo vartus)
78' [3 – 0] Bastian Schweinsteiger
88' [3 – 1] Nuno Gomes

Vokietija: Kahn, Jansen, Nowotny, Metzelder, Lahm, Schneider, Kehl, Frings, Schweinsteiger (79' Hitzlsperger), Klose (64' Neuville), Podolski (71' Hanke).

Portugalija: Ricardo, Paulo Ferreira, Ricardo Costa, Meira, Nuno Valente (69' Gomes), Costinha (46' Petit), Maniche, Deco, Ronaldo, Pauleta (77' Figo), Simao.

Mačą aktyviau pradėjo čempionato šeimininkai vokiečiai, kurie sužaidus apie keturias minutes surengė kontrataką, tačiau ji nutruko, nes vienas rinktinės žaidėjų slystelėjo ir kamuolys jo nepasiekė.

Jau po minutės kilo pirmas pavojus prie Portugalijos vartų - Miroslavas Klose buvo nugriautas baudos aikštelės prieigose, o baudos smūgį atliko Berndas Schneideris. Į baudos aikštelę pakeltą kamuolį vienas Vokietijos futbolininkų nesėkmingai bandė smūgiuoti į vartus, tačiau jis atšoko Sebastianui Kehlui, po kurio stipraus smūgio kamuolys pavojingai praskriejo šalia virpsto.

Netrukus pavojingai iš toli smūgiavo M.Klose, dar po kelių minučių portugalų vartininką Ricardo smūgiu iš toli patikrino Torstenas Fringsas.

Kiek vėliau pirmą progą įmušti turėjo ir portugalai, tačiau laisvas baudos aikštelės krašte likęs Pedro Pauleta nesėkmingai bandė nukreipti kamuolį į tolimąjį vartų kampą ir jo smūgiuotas kamuolys atsidūrė Oliverio Kahno rankose.

Sužaidus apie dvidešimt minučių darbo vėl turėjo portugalų vartininkas Ricardo – po S.Kehlo smūgio iš toli vartininkas sunkiai, tačiau sugebėjo nukreipti kamuolį virš skersinio. Dar po penkių minučių Ricardo gelbėjo komandą po Lukaso Podolski baudos smūgio.

Kėlinio pabaigoje dar vieną progą turėjo portugalai – po kampinio Deco pasiuntė kamuolį į vartininko baudos aikštelę, tačiau be gynėjų priežiūros paliktas Simao nesugebėjo galva pataikyti į kamuolį.

Antrasis kėlinys prasidėjo portugalų atakomis – Simao smūgis iš baudos aikštelės prieigų praskriejo virš skersinio, kiek vėliau P.Pauleta pavojingai smūgiavo iš baudos aikštelės krašto.

Nepaisant to pirmieji įmušė vokiečiai: iš kairiojo krašto į aikštės centrą prasiveržęs Bastianas Schweinsteigeris stipriu smūgiu pasiuntė kamuolį į portugalų vartų tinklą. Dar po penkių minučių šeimininkų persvara padvigubėjo – atlikdamas baudos smūgį B.Schweinsteigeris pasiuntė kamuolį į baudos aikštelę, kur buvęs Petitas nesėkmingai bandė išmušti kamuolį ir nukreipė jį į savo vartus.

Iki mačo pabaigos likus žaisti apie dešimt minučių B.Schweinsteigeris visiškai "pribaigė" varžovus pelnydamas dar vieną įvartį panašiu smūgiu iš tolimos distancijos.

Mačo pabaigoje portugalai dar sugebėjo sušvelninti rezultatą – po perdavimo į baudos aikštelę įvartį galva įmušė komandos veteranas Nuno Gomešas.