"Trakai" užsiropštė į pirmąją A lygos vietą (VIDEO)

Paskutinėse „SMScredit.lt A lygos“ I rato rungtynėse dėl pirmosios vietos turnyro lentelėje kovoję „Trakai“ savo aikštėje įveikė Klaipėdos „Atlantą“ ir tapo čempionato lyderiais. Šeštąją pergalę paeiliui iškovojosių riterių pergalę lėmė Davido Aršakiano ir Artiomo Gurenkos įvarčiai – 2:0 (1:0).

Mačo pradžioje abi komandos daugiau dėmesio skyrė gynybai nei puolamiesiems veiksmams. Prie demonstruoto gana atsargaus futbolo prisidėjo ir stiprus lietus, todėl futbolininkai vengė nepamatuotos rizikos.

Neturėję darbo vartininkai į žaidimą įsijungė tik kėlinio viduryje, kai laimę iš toli pabandė  ir į vartų stačiakampius pataikė klaipėdietis Maksimas Maksimovas ir trakiškiai Aleksandras Byčenokas bei Jurijus Mamajevas.

Kėlinio viduryje suklydo neatidžiai sužaidęs svečių gynėjas Aleksejus Jepifanovas. Tačiau jam į pagalbą suskubęs Kazimieras Gnedojus krisdamas išmušė kamuolį iš po A.Gurenkos kojų, neleisdamas varžovus iššokti prieš vartus.

„Atlantas“ atsakė pavojingu išpuoliu. Olego Dmitrijevo muštas kamuolys atsitrenkė į Pavelą Kruką ir nukrito laisvam M.Maksimovui, bet rusui tiksliai smūgiuoti į tolimą vartų kampą nepavyko. Netrukus po perdavimo iš gilumos prieš vartus iššoko Abdoulas Sylla ir, kovodamas su Arūnu Klimavičiumi, šovė pernelyg aukštai.

Nors iniciatyva priklausė uostamiesčio komandai, įvartį 38-ą minutę įmušė „Trakai“. Žaibiškos greitos atakos metu Deividas Česnauskis puikiu perdavimu į baudos aikštelę surado D.Aršakianą, kuris vienu lietimu nukreipė kamuolį į vartus.

Įvartis „Atlanto“ ryžto nenumalšino. Netrukus kampinio metu pavojinga galva mušė K.Gnedojus. Lengviau aikštės šeimininkų sirgaliai galėjo atsikvėpti ir po stipraus, bet netikslaus Ovidijaus Verbicko smūgio iš baudos aikštelės prieigų.

Sužaidus 10 minučių antrajame kėlinyje „Trakai“ padvigubino persvarą. Nerijus Valskis idealiu perdavimu prieš vartus išvedė A.Gurenką, kuris pasiuntė kamuolį į tinklą pro jį pasitikusį Povilą Valinčių.

Įmušę antrąjį įvartį, riteriai atsitraukė link savo vartų ir laukė progų greitiems išpuoliams.  „Atlantas“ į aikštę metė Marių Papšį ir Roką Gedminą, tačiau pavojingų momentų surengti nesisekė.

Svečių situacija dar labiau komplikavosi, kai traumą patyrė Markas Beneta. Uostamiesčio komanda jau buvo atlikusi visus galimus keitimus, todėl O.Dmitrijevui teko nusileisti į dešinio gynėjo poziciją, tuo tarpu M.Beneta perkeltas į puolimą, kur žaidė kęsdamas skausmą ir kiek šlubčiodamas.

Nepaisant visų pastangų, svečiai per likusį laiką nesukūrė jokių momentų. Įvykių neforsavo ir „Trakai“, kurios turimas rezultatas visiškai tenkino. Jau per arbitro kompensuotą laiką baudinio norėjo A.Byčenokas, kritęs baudos aikštelėje, tačiau teisėjas taisyklių pažeidimo neįžvelgė.