"Trakai" atidarė pergalių sąskaitą Lietuvos čempionate

Šalies vicečempionai „Trakai“ iškovojo pirmąją pergalę naujajame „SMScredit.lt A lygos“ sezone. Įmušę po vieną įvartį abiejuose kėliniuose, riteriai išvykoje įveikė „Kauno Žalgirį“ rezultatu 2:0 (1:0).

Pirmieji rimtą pavojų mačo pradžioje sukūrė aikštės šeimininkai. Greitos atakos metu Tomas Bučma prieš vartus išvedė Leonidą Mušnikovą, bet legionieriaus smūgis į tolimą vartų kampą praskriejo visai šalia virpsto.

Nors kamuolį daugiau kontroliavo „Trakai“, bet pavojingesnius išpuolius rengė kauniečiai,  Mariui Rapaliui teko šuoliu gaudyti labai pavojingą Pauliaus Daukšos perdavimą iš krašto. Kėlinio viduryje Andrius Velička puikiu perdavimu prieš vartus išvedė Roką Krušnauską, bet darsyk puikiai sužaidė svečių vartininkas, atskubėjęs iki baudos aikštelės ribų ir neleidęs permesti kamuolio.

Dar po kelių minučių jau R.Krušnauskas pavojingai perdavė kamuolį į baudos aikštelę, kurioje krito A.Velička. Puolėjo argumentai, kad jį neleistinai nugriovė M.Rapalis, todėl vertėtų skirti baudinį, rungtynių arbitro buvo neišgirsti.

34-ą minutę pirmą kartą savo meistriškumą pademonstruoti teko „Kauno Žalgirio“ vartų sargui Deividui Mikelioniui, sukūrusiam nedidelį stebuklą. Jis kažkokiu būdu viena ranka virš skersinio nukreipė kamuolį po labai pavojingo Modesto Vorobjovo šūvio.

Tačiau „Kauno Žalgirio“ vartininkas buvo bejėgis pakėlus kampinį. Nerijus Valskis galva numetė kamuolį arčiau vartų, kur pirmasis prie jo atsidūrė Martynas Dapkus, pelnydamas pirmąjį savo ir komandos įvartį čempionate.

Po pertraukos stadione vaizdas nesikeitė. Nei viena komanda nesiruošė atsitraukti, todėl susirinkę žiūrovai ir toliau matė gražų, atakuojantį komandų futbolą. Sužaidus 20 minučių, D.Mikelioniui vėl teko gelbėti komandą standartinės situacijos metu ir atremti pavojingą Arūno Klimavičiaus smūgį galva. Pakėlus kampinį, užsitęsusi aikštės šeimininkų vartų apgultis galiausiai baigėsi įvarčiu, kurio autoriumi tapo N. Valskis.

Kėlinio viduryje „Kauno Žalgirio“ gretose debiutavo Mindaugas Kalonas, pakeitęs aktyviai žaidusį A.Veličką. Tačiau perimti iniciatyvos į savo rankas aikštės šeimininkams nesisekė, „Trakai“ užtikrintai kontroliavo situaciją ir progų varžovams nesuteikė. Sėkmės neatnešė ir standartinės padėtys.

Laukę kauniečių klaidų, riteriai mačo pabaigoje surengė porą pavojingų išpuolių.  D.Mikelioniui problemų sukėlė neapdairiai kamuolį varžovams padovanojęs gynėjas. Vartininkas komandos draugo klaidą ištaisė, šuoliu nutraukdamas M.Brolio bandymą įsukti kamuolį į vartus iš aštraus kampo.

Progą įmušti savo antrąjį įvartį turėjo ir N.Valskis, bet darsyk puikiai poziciją vartuose užsiėmė D.Mikelionis, neleisdamas nuošalės išvengusiam varžovui pasižymėti.