„Topo centras Euronics“ moterų A lygos 14-ojo turo apžvalga © MFA Žalgiris / Elvio Žaldario nuotr.

Čempionate šį sekmadienį sužaisti 14-ojo turo susitikimai, kuriuose įtikinamas pergales iškovojo favoritėmis laikytos komandos. Beveik pusė įvarčių priklauso „Gintrai“, o greičiausią šio sezono „hetriką“ atliko Erika Šupelytė.

14-ojo turo rezultatai

MFA Žalgiris-MRU 3:0 FC Hegelmann | FIFA+ rungtynių įrašas

FK TransINVEST 6:0 FK Saned | FIFA+ rungtynių įrašas

FK Gintra 8:1 FK Banga | FIFA+ rungtynių įrašas

Žalgirietės nestabdo. Vis dar per petį į „Gintros“ benuvažiuojantį traukinį besižvalgančios „Žalgirio“-MRU futbolininkės daro viską, kas priklauso nuo jų pačių bei tikisi pagalbos iš varžovių. Labiausiai turėjusioje intriguoti dvikovoje tarp „Žalgirio“-MRU ir „Hegelmann“ užfiksuota užtikrinta vilniečių pergalė.

Akivaizdu, kad ne tokio scenarijaus tikėjosi Kauno rajono atstovės, kurios vos per 15 minučių turėjo sugerti du labai stiprius varžovių smūgius. Iuliana Colnic ir Joy Ndidi Duru žalgirietėms sukūrė persvarą 2:0. Pirmoji pasinaudojo puikiu komandos draugės Paolos Simone Nicole Ellis perdavimu iš dešiniojo krašto, antroji smūgiu iš 16 metrų Gretą Lukjančukę privertė suklysti.

Neįpusėjus rungtynėms, skirtumas galėjo tapti ir dar didesnis, tačiau Ugnė Lazdauskaitė nerealizavo baudinio. Gana silpną jos smūgį G. Lukjančukė koja atmušė.

Paskutinis taškas buvo padėtas laikrodžiui skaičiuojant paskutines dešimt minučių. P. S. N. Ellis iš dešiniojo krašto gražiai perkėlė  kamuolį per G. Lukjančukę, kuriai liko tik stebėti įvartį.

Turnyro lentelėje MFA „Žalgiris“ ir toliau tik vienu tašku atsilieka nuo „Gintros“ (pastaroji dar turi rungtynes atsargoje), o „Hegelmann“ šansai pakilti į pirmąjį trejetą yra sumažėję iki minimumo.

Šešetukas Širvintose. Trečią vietą užimanti Vilniaus rajono „TransINVEST“ komanda užtikrintai 6:0 nugalėjo Joniškio „Saned“  bei laukia savo svarbiausių likusių sezono kovų, kurios leistų lentelėje pakilti dar aukščiau.

„Saned“ sėkmingai pusę kėlinio atsimušinėjo, tačiau tuomet vos per septynių minučių atkarpą į jų vartus kamuolį sėkmingai tris kartus pasiuntusios „TransINVEST“ futbolininkės padėjo pagrindinius pamatus pergalei pasiekti.

Pirmasis įvartis krito po standartinės situacijos. Itin tiksliai Gabijos Valiukevičiūtės paleisto kamuolio nepasiekė jaunoji Erneta Rinkevičiūtė ir rezultatas tapo 1:0. Dar po penkių minučių iš varžovių puikią dovaną gavo Irina Topal. Tarpusavyje nesutarusios joniškietės paliko I. Topal prieš tuščius vartus ir ji savo šansą išnaudojo.

Trečiojo įvarčio laukti ilgai nereikėjo – už žaidimą ranka buvo skirtas baudinys, o jį Valerija Postol užtikrintai realizavo.

Po pertraukos vaizdas, iš esmės, nepasikeitė. Ir toliau „TransINVEST“ dominavo ir tą dominavimą įtvirtino Aistės Šveckutės, V. Postol ir Edithos Garcios Falero įvarčiais.

Hetrikas per 3 minutes. „Gintros“ futbolininkės nuo pat rungtynių su „Banga“ pradžios parodė, kad jos yra šeimininkės ir nuolaidų varžovėms tikrai nedarys. Ypač Erika Šupelytė, kuriai priklauso per trumpiausią laiką pasiektas „hetrikas“.

Rungtynių 9-ąją minutę suspėjusi prie kamuolio ir iš kelių metrų pasiuntusi jį į vartus, E. Šupelytė „atidarė“ rungtynių sąskaitą. Po 50-ies sekundžių sulaukusi idealaus perdavimo, ji skirtumą padvigubino, o dar po trijų minučių, smūgiu iš 15 metrų, privertė varžovių vartininkę stebėti, kaip kamuolys trečią kartą skrieja į vartus.

Nepaisant to, kad toks milžiniškas pranašumas buvo susikurtas vos per 12 minučių, „Gintra“ nestabdė ir toliau. Vienintelis Monikos Grikšaitės išsišokimas esant rezultatui 4:0, vietos žiūrovams atrodė kaip atsitiktinumas. Pati „Gintra“ reguliariai didino persvarą ir tą sėkmingai atliko Thubelihle ir S’Phumelele Shamasės.

Rungtynių pabaigoje būtų galima išskirti Tristą Celinę Searą, kuri į aikštę žengė tik 69 minutę, tačiau per likusį laiką spėjo pasižymėti dar du kartus. „Bangos“ tigrės realių šansų pasižymėti daugiau nebeturėjo.