TOP 10: geriausi visų laikų pasaulio čempionato marškinėliai

2022 m. pasaulio futbolo čempionatas jau visai netoli, o diskusijos dėl kiekvienos šalies aprangų dažnai verda tarp futbolo gerbėjų. Bet kur šios aprangos rikiuojasi visų laikų sąraše? Pristatome 10 visų laikų geriausių pasaulio čempionato marškinėlių.

1. JAV (1994)

Pirmą kartą pasaulio čempionatui vykus Šiaurės Amerikoje, JAV nusprendė priblokšti futbolo sirgalius savo aprangomis. Amerikiečių marškinėliai buvo padengti žvaigždėmis ir sukurti taip, kad atrodytų, lyg jie būtų pagaminti iš džinsinio audinio. Tuometinis komandos vidurio saugas Tabas Ramosas įvardijo savo komandą „pasaulio kaubojais“, o marškinėliai padėjo įtvirtinti šią idėją. Amerikiečiai 1994 metų pasaulio čempionatą pabaigė grupių etape užimdami trečią vietą ir iškrisdami aštuntfinalio etape.

2. Argentina (1986)

Puikūs marškinėliai, kurie amžinai bus susieti su puikiu žaidėju. 1986 metais Meksikoje vykusiame pasaulio čempionate Argentina tapo pasaulio čempionais finale nugalėdami Vakarų Vokietiją rezultatu 3:2. Diego Maradona laimėjo „turnyro žaidėjo“ apdovanojimą ir pelnė penkis įvarčius. Du iš tų įvarčių tapo bene garsiausiais visų laikų įvarčiais dėl labai skirtingų priežasčių. Vienas iš jų buvo pavadintas „šimtmečio įvarčiu“, o kitas tapo „Dievo ranka“. 1986 metais pasaulio čempionais tapę Maradona ir co. dėvėjo klasika tapusius mėlynomis ir baltomis juostelėmis padengtus marškinėlius, o ši marškinėlių formulė yra pritaikoma ir tobulinama per visą šalies futbolo istoriją.

3. Brazilija (1970)

Geltona ir žalia spalvos bene ikoniškiausias Brazilijos futbolo simbolis. 1970 m. Brazilijos futbolo rinktinės marškinėliai yra vieni iš paprasčiausių kalbant apie gausią tautos istoriją. Tai tiesiog geltoni marškiniai su stora žalia juostele aplink kiekvieną rankovę ir visiškai tobula apykakle. Tačiau šis gan paprastas dizainas demonstruoja, kad nebūtina „išradinėti dviračio“ norint sukurti ikoniškus marškinėlius. Ši apranga amžinai bus siejama su Brazilijos komanda, plačiai vertinama kaip geriausia visų laikų pasaulio čempionato komanda, kuriai legendinis futbolininkas Pelé padėjo iškovoti pasaulio čempionų vardą savo paskutiniame pasaulio čempionate.

4. Anglija (1990)

1990 metais Italijoje vykusiame pasaulio čempionate Anglija dėvėjo vieną iš geresnių savo dizainų. „Umbro“ pagaminta apranga buvo gana paprasta, tačiau joje buvo keletas papildomų detalių, įskaitant V formos iškirptę, kuri kažkaip buvo sujungta su aukšta apykakle ir „Umbro“ raštus aplink kiekvieną rankovę. 1990 metų pasaulio čempionate šią aprangą vilkėdami anglai užėmė ketvirtąją vietą, kovoje dėl trečios vietos nusileisdami turnyro šeimininkams italams.

5. Kroatija (1998)

1998 metais pasaulio čempionato finaluose pirmą kartą dalyvavę kroatai pribloškė futbolo fanus ne tik rezultatais, bet ir aprangomis. Raudoni kvadratėliai baltame fone „bangavo“ ant krūtinės ir vieno peties. Kitos įdomios detalės buvo raudonos, baltos ir mėlynos spalvos, šių spalvų apdaila aplink apykaklę ir „Lotto“ logotipas, retai kada pamatomas pasaulio čempionato finaluose. Vilkėdami šias aprangas kroatai savo debiutiniame čempionate užėmė trečią vietą, atkrintamosiose įveikdami tokias komandas kaip Vokietija ir Nyderlandai. Kroatų puolėjas Davoras Šukeris, pelnęs 6 įvarčius tapo rezultatyviausiu turnyro žaidėju.

6. Danija (1986)

Pirmą kartą pasaulio čempionato finaluose pasirodžiusi Danija pasirūpino, kad komanda į aikštę išeitų dėvėdama puikias aprangas. Viena marškinėlių pusė buvo nuklota raudonomis juostelėmis, kontrastuojančiomis baltame fone, o kita pusė buvo balta su neryškiai pilkomis juostelėmis. Danija 1986 metų pasaulio čempionate užėmė pirmą vietą savo grupėje, tačiau savo pasirodymą baigė aštuntfinalyje patirdama skaudų pralaimėjimą tuometinei Ispanijai.

7. Prancūzija (1998)

Kalbant apie aprangų dizainą, daugelis šalių dėjo visas pastangas 1998 m. pasaulio čempionatui, o turnyro šeimininkė Prancūzija taip pat neišsiskyrė. Šios aprangos tapo prancūzų vienybės simboliu, kadangi komanda su jaunais perspektyviais žaidėjais kaip Vieira, Henry ir Piresu užsitikrino pasaulio čempionų vardą. Tuometinė Prancūzija finale rezultatu 3:0 įveikė Braziliją, o legendinis Zinedine'as Zidane'as tame mače pelnė du įvarčius.

8. Kamerūnas (2002)

2002 metais vykusioje pasaulio čempionato atrankoje Kamerūnas vilkėjo marškinėlius be rankovių ir tas sukėlė milžinišką ažiotažą. FIFA griežtai uždraudė tuometiniams Afrikos čempionams dėvėti šiuos marškinėlius, tad Kamerūnas buvo priverstas prisidėti juodas rankoves. Tačiau, Kamerūnas prabėgus keletai metų nusprendė vėl šokiruoti FIFA, kai sekančiame AFCON čempionate dėvėjo marškinėlius sujungtus su šortais.

9. Vakarų Vokietija (1990)

1990 metais Italijoje vykusiame pasaulio čempionate Vakarų Vokietija dėvėjo marškinėlius paklojusius pamatus ateities dizainams. Įstrižo rašto „Adidas“ marškinėlių ikoniškumą įtvirtino Vakarų Vokietijos triumfą turnyre, kai finale vokiečiai rezultatu 1:0 įveikė Argentinos futbolininkus.

10. Nigerija (2018)

Nigerijos dėvimi marškinėliai 2018 metų pasaulio čempionate bus amžinai žinomi kaip marškinėliai susprogdinę internetą. 2018 m. Nigerijos apranga buvo be konkurencijos geriausia visame turnyre. „Nike“ buvo priversta beveik nuolat papildyti jų pasiūlą, kadangi žmonės juos išpirkdavo akimirksniu. Šie marškinėliai net buvo nominuoti „Beazley Design of the Year“ apdovanojimui. Tačiau nepaisant puikios aprangos, komanda savo turnyrą užbaigė grupių etape.

    Komentarų kol kas nėra...

    Komentarų kol kas nėra...

    Komentarų kol kas nėra...