2014-ųjų liepos 1d. “Manchester City” už 30 milijonų svarų įsigijo atraminį saugą iš Brazilijos Fernandinho. Brazilas nesunkiai įsitvirtino pagrindinėje komandos sudėtyje, tapo vienu svarbiausiu ekipos žaidėju bei vienu geriausiu atraminiu saugu Europoje. Deja, kartais ne visada lieki pastebėtas.

Geriausios savybės

GYNYBA

Kamuolio atkirtimas (interception)

Be jokių ginčų šiuo metu nėra geresnio atraminio saugo Europoje atliekančio ‘interceptions’ geriau nei Fernandinho. Ir čia svarbiausia ne tik skaičiai (vidutiniškai atlieka po 2,5 ‘interceptions‘ per rungtynes), bet būtent KAIP atliekami interceptions. Fernandinho skaito žaidimą dviem žingsniais į priekį ir jo sugebėjimas numatyti kaip priešininkų ataka išsirutulios toliau leidžia jam išlaukti bei laiku ir vietoje atlikti ‘interception’. Šis žaidimo elementas yra vienas iš Fernandingo prekės ženklų. Verta paminėti, jog Fernandinho dažnai žaidžia ‘midfield two’ su Yaya Toure, kuris retai grįžta į gynybą ir palieka vieną Fernandinho prieš 2-3 oponentus. Tai dar labiau pakelia Fernandinho vertę atliekant ‘interception’.  

Oponento išsirinkimas (man marking)

Vėl gi beveik niekada nepamatysi Fernandinho paleidžiant savo oponentą per standartines situacijas ir tiesiogiai dėl jo kaltės praleidžiant įvartį. Puikus orientavimasis aikštėje (space awareness) leidžia jaustis užtikrintai, kuomet Fernandinho dengia savo oponentą.

Kamuolio perėmimas slystant (sliding tackles)

Koks gali būti atraminis saugas, jeigu neatlieki ‘sliding tackles’? Fernandinho ir čia yra puikus, laiku ir vietoje išlaukdamas tinkamo momento, kada palankiausia atlikti šį gynybinį veiksmą. Per tris sezonus sužaistus ‘City’ ekipoje Fernandinho vidutiniškai atlieka po 3,5 ‘sliding tackles’ per rungtynes.

Juodadarbiškumas

Nesuklysime pasakydami, jog Fernandinho yra sunkiausiai dirbantis ‘City’ žaidėjas aikštėje. Be paliovos bėgantis ir beprotiškai daug aikštės ploto apginantis (cover the ground) brazilas šiame kontekste lieka dažnai ir nepelnytai nepastebėtas.

FIZINĖS SAVYBĖS (physicality)

Ištvermė

Fernandinho ištvermės galėtų pavydėti ir pats lengvosios atletikos Dievas Mo Farah. Neįtikėtiną plaučių tūrį turintis brazilas yra daugiausiai kilometrų nubėgantis ‘City’ bei vienas daugiausiai Europoje nubėgantis žaidėjas aikštėje.

Jėga

Būdamas pakankamai liesas Fernandinho nėra tas žaidėjas, kurį būtų lengva nustūmti nuo kamuolio. Brazilas niekada nebijo tiesioginio kontakto su oponentu ir visada drąsiai kovoja dėl kamuolio.

PUOLIMAS

Perdavimai

Būdamas atraminiu saugu Fernandinho turi neįtikėtinai nuostabų perdavimų arsenalą. Brazilas gali atlikti visų įmanomų tipų perdavimus: vidine pėdos dalimi, išorine pėdos dalimi, ‘curve’ pjautus perdavimus virš oponento galvų, ilgus perdavimus per pusę aikštės, taip pat gali skersuoti iš krašto. Per tris sezonus ‘City’ gretose Fernandinho perdavimų tikslumas siekia vidutiniškai 89%. Rodiklis iš tiesų yra įspūdingas paminint faktą, jog dauguma tų perdavimų yra į priekį iš gilumos bandant surasti komandos draugą, o ne tik per kelis metrus saugiai į šoną.

Aikštės matymas

Prie visų aukščiau išvardintų perdavimų tipų reikia priskirti ir dar vieną labai svarbų aspektą – aikštės matymą. Kaip atliksi perdavimą, jeigu neturi gero aikštės matymo? Daugelis tipinių atraminių saugų pasitaikius pirmai progai siunčia kamuolį bet kur net nežiūrėdami, bet tik ne Fernandinho. Savo puikios vizijos dėka daugybę kartų Fernandinho sugeba surasti komandos draugus puikiose erdvėse bei puikiai išplėtoja ataką.

Kamuolio kontrolė/driblingas

Ar žinote brazilą, kuris būtų prastas kamuolio virtuozas? Manau, kad ne ir Fernandinho yra ne išimtis. Ne daug atraminių saugų, kurie šitaip puikiai valdo kamuolį kaip Fernandinho. Gebėjimas išsilaisvinti iš sudėtingų situacijų arba prabėgti su kamuoliu kelesdiašimtį metrų Fernandinho – ne problema. Vienintelis atraminis prilygstantis Fernandinho šioje kategorijoje – Sergio Busquetsas.

Greitis

Dar viena nuostabi Fernandinho savybė. Nėra toks greitas kaip Navas ar Sterlingas, bet kaip atraminiui saugui pakankamai greitas ir dėl šios savybės ne retai sugeba atidirbti už du, nes visur suspėja.

Smūgis

Galime pamatyti daugybę atraminių saugų, kurie net nežiūri į vartus, bet tik ne Fernandinho. Brazilas turi puikų smūgį tiek dešine, tiek kaire koja ir gali jį atlikti įvairiausiais būdais. Pėdos šonu, pėdos išore, ‘pilna koja’, ‘špicu’. Smūgis iš toli pakankamai galingas taip pat.

Įvarčiai

Ar matote daug atraminių saugų, kurie muštų įvarčius? Fernandinho yra vienas iš tų retų išimčių. Žinoma, nesitikėkite po 15-20 įvarčių per sezoną, bet 6-7 yra garantuoti. Johnas Obi Mikelis ir Sergio Busquetsas gali tik pavydėti.

Universalumas

Visos aukščiau išvardintos savybės suteikia galimybę Fernandinho būti universaliu. Tipiškai atraminiu saugu žaidžiantis ‘City’ žaidėjas taip pat gali puikiai žaisti centro gynėju, krašto saugu dėl pakankamo greičio savybių bei centro saugu šiek tiek pastūmtas į priekį dėl savo kūrybingumo.

Apibendrinant, Fernandinho yra vienas iš labiausiai neįvertintų Europos futbolininkų. Jo užimama pozicija aikštėje yra vienas iš esminių faktų, kodėl taip yra. Fantastiškas ‘all round’ futbolininkas be aiškiai matomų trūkumų. Fantastiškas ŠIUOLAIKINIS atraminis saugas, kuris vertas kiekvieno cento.

 

Straipsnio įvertinimas: 10 26
    Komentarų šiame straipsnyje kol kas nėra...
    Komentarų šiame straipsnyje kol kas nėra...
    Komentarų šiame straipsnyje kol kas nėra...

Kitos naujienos