Tautų lyga: Turkija sudaužė beviltišką V. Ivanausko kariauną © JumpStory nuotr.

Antradienio vakarą Lietuvos vyrų nacionalinė futbolo rinktinė sužaidė antrąsias savo rungtynes šio sezono UEFA tautų lygos turnyre.

Lietuviai Vilniaus LFF stadione 0:6 (0:2) neprilygo grupės favoritams Turkijos rinktinei.

Šioms rungtynėms dėl traumų neregistruoti buvo Justas Lasickas bei Rolandas Baravykas.

Dabar rinktinės laukia dvejos rungtynės išvykoje – jau ateinantį šeštadienį lietuvaičiai susitiks su Farerų salų rinktine, o kitą antradienį rinktinių langą užbaigs dar vieneriomis rungtynėmis su Turkija.

Susitikimas lietuviams prasidėjo sunkiai – per pirmas dvi minutes svečiai pelnė du įvarčius ir anksti susikrovė dviejų įvarčių pranašumą. Vėliau žaidimas kiek apsilygino, tačiau Turkijos ekipa šeimininkams prie savo vartų sukurti kažko pavojingo neleido ir į pertrauką komandos ilsėtis išėjo rezultatui esant 2:0 Turkijos rinktinės naudai.

Po pertraukos teritorinę persvarą ir toliau turėjo svečiai, kurie dar pirmoje kėlinio dalyje ją pavertė trečiu įvarčiu – po VAR peržiūros į mūsiškių vartus už žaidimą ranka buvo skirtas 11 metrų baudinys, kurį realizavo Serdaras Dursunas.

Kiek vėliau Karolis Laukžemis sudrebino varžovų vartų skersinį, lietuviai turėjo dar vieną gerą progą, po kurio laiko kamuolys įkrito į varžovų vartus, tačiau teisėjai užfiksavo pražangą ir tikslus smūgis įskaitytas nebuvo.

Paskutinėmis mačo minutėmis svečiai pridėjo dar tris tikslius smūgius ir iškovojo pergalę galutiniu rezultatu 6:0.

UEFA tautų lyga: Lietuva – Turkija 0:6 (0:2).

Vilniaus LFF stadionas, 2843 žiūrovai, teisėjas – Novakas Simovičius (Serbija).

Lietuvos rinktinės sudėtis: Ernestas Šetkus, Saulius Mikoliūnas, Linas Klimavičius, Benas Šatkus, Pijus Širvys, Linas Mėgelaitis (46 min. Edgaras Utkus), Vilius Armanavičius, Paulius Golubickas (76 min Dominykas Barauskas), Artūras Dolžnikovas (46 min. Fedoras Černychas), Arvydas Novikovas (64 min. Nauris Petkevičius), Karolis Laukžemis (64 min. Augustinas Klimavičius).

Atsargoje: Džiugas Bartkus, Ignas Plūkas, Edvinas Girdvainis, Vykintas Slivka, Ignas Kružikas, Giedrius Matulevičius.

Įvarčiai: 2 min. ir 14 min. Dogukanas Sinikas, 56 min. (11 m.) ir 81 min. Serdaras Dursunas, 89 min. Yusufas Akgunas, 90+1 min. Halilas Dervisoglu (Turkija).

Įspėti: 9 min. Paulius Golubickas, 46 min. Linas Klimavičius, 55 min. Pijus Širvys, 79 min. Edgaras Utkus (Lietuva); 33 min. Hakanas Calhanoglu, 79 min. Serdar Dursun (Turkija).

**********

Likęs Lietuvos rinktinės birželio mėnesio tvarkaraštis UEFA Tautų lygos varžybose

Birželio 11 d. (šeštadienis), 19.00 val. Farerų Salos – Lietuva. Tiesiogiai per VIAPLAY.

Birželio 14 d. (antradienis), 21.45 val. Turkija – Lietuva. Tiesiogiai per VIAPLAY.