T. Pikkarainenas: „Banga“ yra gera komanda, todėl turime būti atsargūs“ © JumpStory nuotr.

Sekmadienį Marijampolės „Sūduvai“ patirtas triuškinamas pralaimėjimas „Riterius“ „pastatė“ į tokią situaciją, kad jie, norėdami pakilti iki ketvirtosios vietos, klysti tiesiog nebegali. Iki sezono pabaigos sostinės ekipai liko namų rungtynės su „Banga“ ir „Panevėžiu“ bei išvykos akistata su „Kauno Žalgiriu“. Per tas trejas rungtynes komandai reikia panaikinti net septynių taškų deficitą.

„Be abejo, Marijampolėje mes sužaidėme labai prastas rungtynes. Aišku, turėjome rimtų problemų dėl sudėties, tačiau aš to komentuoti nenoriu, nes to kontroliuoti mes negalime. Rungtynėse su „Sūduva“ mes nuo pirmos minutės nesugebėjome rasti teisingų sprendimų. Varžovų komanda buvo žymiai geresnė ir jie visiškai pelnytai laimėjo.

Taip buvo, tačiau tai jau yra praeitis. Dabar mūsų tikslas pamiršti tai, kas buvo ir koncentruotis į penktadienį. Labai svarbus momentas, kad į sudėtį po diskvalifikacijų sugrįžta Mindaugas Grigaravičius ir Lajo Traore. Jie „Riterių“ komandai yra labai svarbūs žaidėjai. Taip pat verta paminėti Michaelą Thuique, kuris iki rungtynių su „Sūduva“ turėjo vos dvi treniruotes. Michaelas, komandoje nelikus Donato Kazlausko, yra itin svarbi figūra“, – pasakojo „Riterių“ strategas Tommi Pikkarainenas.

Michaelas Thuique nėra vienintelis žaidėjas, kuris į rungtynes su „Sūduva“ žengė praktiškai be treniruočių. Beveik iki paskutinės dienos nebuvo aišku dėl Dovydo Virkšo, Mato Ramanausko ir Roko Filipavičiaus dalyvavimo. Visi šie futbolininkai dvikovai su „Banga“ turėtų būti pasiruošę, todėl dabar treneriams teks spręsti kitą užduotį – kaip komandą, kuri nebegali nelaimėti, paruošti psichologiškai?

„Aš nemanau, kad tai bus problema, nes, reikia pripažinti, visas šis sezonas komandai nėra pats geriausias. Lygiai taip pat nemanau, kad „Sūduvai“ mes pralaimėjome dėl psichologinių dalykų. Pergalės ar pralaimėjimai dideliais skirtumais yra normalus dalykas – futbole tai nutinka nuolat. Taigi, ir paskutinės sezono rungtynės priklausys nuo to, ar sugebėsime žaisti, kaip mokame. Aš tikiu, kad sugebėsime, nes būsimos rungtynės – jau nauja istorija“, – sakė T. Pikkarainenas.

Per rinktinių pertrauką „Riteriai“ ir „Banga“ žaidė kontrolines rungtynes, kurios baigėsi lygiosiomis 1:1. Tąsyk sostinės komanda pirma praleido įvartį, netrukus rezultatą išlygino, o pirmojo kėlinio pabaigoje Angelis Lezama nerealizavo 11 metrų baudinio. Po pertraukos „Riterių“ strategas pakeitė dešimt žaidėjų.

„Tiek tose draugiškose rungtynėse, tiek „Bangos“ sekmadienį pralaimėtose rungtynėse prieš „Kauno Žalgirį“ aš pasižymėjau kelias labai svarbias detales. Klausimas – kaip jas sugebėsime įsisavinti? „Banga“ yra gera komanda, todėl turime būti atsargūs. Kita vertus, visi supranta, kad į aikštę eisime tik tam, kad laimėtume“, – pasakojo T. Pikkarainenas.

Kalbėdamas apie po diskvalifikacijų ir traumų sugrįžtančius žaidėjus, treneris nepamiršo paminėti į Ukrainą išvykusio Donato Kazlausko.

„Supraskite, Donatas buvo lyderis ne tik aikštėje, bet ir rūbinėje. Vis tik, turime žiūrėti ir į žaidėjo interesus – jis išvyko į aukštesnio lygio čempionatą. Sėkmės jam“, – sakė T. Pikkarainenas.

Rungtynės „Riteriai“ – „Banga“ įvyks penktadienį 19:00 valandą LFF stadione.