„Sūduva“ sumindė "Granitą", tačiau liko penkta (VIDEO)

Savo žiūrovų akivaizdoje žaidusi „Sūduva“ paskutinėse „SMScredit.lt A lygos“ čempionato rungtynėse nepaliko jokių šansų „Klaipėdos granitui“. Tačiau pergalė rezultatu 4:1 (0:1) daug džiaugsmo Marijampolės komandai neatnešė. Laimėjus tiek „Atlantui“, tiek „Trakams“, penktoje turnyro lentelės vietoje likę suvalkiečiai nepagerino savo pozicijų, kurios būtų leidusios tikėtis vietos kito sezono Europos turnyruose.

Per pirmas 20 minučių „Sūduva“ galėjo įmušti bent keturis įvarčius. Pirmosios atakos metu po Valentino Baranovskio reido dešiniu flangu kamuolys atiteko visiškai laisvam Carlosui Martinezui Aibarui, kurio stiprų smūgį atrėmė puikią reakciją pademonstravęs Tadas Norbutas.

Vėliau triskart pasižymėti galėjo Tomas Radzinevičius. Iš pradžių puolėjas atsidūrė žaibiškos kontratakos smaigalyje, bet, iššokęs prieš vartus, nesugebėjo pergudrauti jam po kojomis kritusio T.Norbuto. Vėliau rezultatyviausias „Sūduvos“ futbolininkas nepataikė į vartus smūgiais iš labai gerų pozicijų.

Atlaikiusi aikštės šeimininkų atakų šturmą, uostamiesčio komanda pamažu išlygino žaidimą ir sugebėjo kovą perkelti į aikštės vidurį, tačiau ir retesni „Sūduvos“ išpuoliai buvo labai pavojingi. 31-ąją minutę, suklydus kamuolio nesugebėjusiam išmušti klaipėdiečiui, darsyk prieš vartus laisvas atsidūrė T.Radzinevičius, bet pro šalį skriejo ir šis snaiperio smūgis pažeme.

Už neišnaudotas progas „Sūduva“ buvo nubausta 38-ąją minutę. Neatsargiai prie savo baudos aikštelės sužaidęs Karolis Chvedukas prarado kamuolį. Maximiliano Ugge buvo priverstas griauti prieš vartus iššokusį Justa Petravičių. Teisėjas nedvejodamas skyrė 11 m. baudinį, kurį realizavo Dominykas Galkevičius.

Iki pertraukos komandos apsikeitė pavojingais momentais. Iš pradžių Džiugui Bartkui teko gelbėti komandą nuo antrojo įvarčio, šuoliu atremiant Arno Riboko smūgį pažeme į apatinį vartų kampą. Vėliau „Klaipėdos granitą“ išgelbėjo skersinis. Vartų konstrukciją labai gražiu smūgiu, neleisdamas kamuoliui nusileisti ant žemės, sudrebino C.M.Aibaras.

Persilaužimas rungtynėse įvyko 58-ąją minutę. Baudos aikštelėje Karolis Chvedukas sužaidė labai nesavanaudiškai ir vietoje smūgio atliko perdavimą C.M.Aibarui. Ispano į tuščius vartus pasiųstą kamuolį rankomis sustabdė Edgaras Baranauskas. Teisėjas klaipėdietį pašalino iš aikštės ir į „Klaipėdos granito“ vartus paskyrė 11 m. baudinį. M.Ugge smūgiavo neatremiamai.

Po penkių minučių „Sūduva“ išsiveržė į priekį. Po kampinio kamuolys atšoko K.Chvedukui. Stipraus saugo smūgio trajektoriją pataisė kamuolio skriejimo kelyje atsidūręs Marius Šoblinskas.

Antrasis įvartis suvalkiečių entuziazmo nenumalšino. 75-ąją minutę kamuolys trečią kartą atsidūrė „Klaipėdos granito“ vartų tinkle. Gausybės progų neišnaudojęs T.Radzinevičius aštriu perdavimu surado K.Chveduką, kuris pirmuoju lietimu atsikratė gynėjo priežiūros, o antruoju įmušė savo įvartį.

Marijampolės komandos pergalę 80-ąją minutę įtvirtino Giorgio Russo. Italas po idealiai tikslaus M.Šoblinsko perdavimo atsidūrė vienas prieš vartus ir lengvai pergudravo jį pasitikusį T.Norbutą.

Dvikovos pabaigoje „Sūduva“ sukūrė dar porą pavojingų momentų, bet tiek M.Šoblinskui, tiek K.Chvedukui pasižymėti nebepavyko.