"Sūduva" įveikė "Rhyl" ir žengė į kitą etapą © Eurofootball.lt
Vienas Lietuvos klubas jau įveikė pirmąjį UEFA Taurės kvalifikacinį etapą - Marijampolėje vietos "Sūduva" po permainingos, atkaklios ir nervingos kovos nugalėjo "Rhyl" ekipą iš Velso ir žengė tolyn. Tolimesni lietuvių varžovai paaiškės penktadienio popietę ištraukus antrojo etapo burtus.[imgcr]http://www.eurofootball.lt/img/news/suduva-rhyl/suduva-rhyl.jpg[comment]Futbolininkai kovoja "antrajame aukšte". (A.Saldos nuotr.)[/comment]

Susitikimas buvo dviejų skirtingų kėlinių - pirmajame marijampoliečiai dominavo ir pelnytai pirmavo po D.Maciulevičiaus įmušto 11 metrų baudinio ir T.Mikuckio smūgio galva, tačiau antrajame iniciatyvą perimę valai susitikimui artėjant į pabaigą pelnė įvartį ir gerokai pagadino nervus šeimininkams.

Rungtynių statistika

Marijampolės miesto stadionas
Teisėjas - Goran Mihaljevič (Juodkalnija)
"%c00125" 2 - 1 "Rhyl"
(Pirmos rungtynės 0-0, bendras rezultatas 2-1)
18' [1 - 0] Darius Maciulevičius (11m.)
26' [2 - 0] Tomas Mikuckis
80' [2 - 1] Andrew Moran

90' Gareth Wilson ("Rhyl") pašalintas iš aikštės

"Sūduva": Padimanskas; Grigas, Mikuckis, D.Čigladze, G.Klevinskas; Miklinevičius, Urbšys, Mačiulis (46' B.Čigladze), Maciulevičius (90' Cordeiro); Abramenko, Braga (61' Jasaitis)

Rungtynių chronologija
(iš apačios į viršų)

Dėkojame, kad šias rungtynes sekėte su mumis. Atsisveikiname iki kitų transliacijų, likite su EuroFootball.lt!

Mačas buvo dviejų skirtingų kėlinių - pirmajame marijampoliečiai dominavo ir pelnytai pirmavo po D.Maciulevičiaus įmušto 11 metrų baudinio ir T.Mikuckio smūgio galva, tačiau antrajame iniciatyvą perimę valai susitikimui artėjant į pabaigą pelnė įvartį ir gerokai pagadino nervus šeimininkams. Tačiau gerai tas, kas gerai baigiasi - "Sūduva" žengia tolyn ir tęsia kovas UEFA Taurėje.

"Sūduva" švenčia pergalę ir antrą kartą klubo istorijoje patenka į antrąjį UEFA Taurės kvalifikacinį etapą!!! Marijampolės stadionas euforijoje, bet nepamiršta pagerbti varžovų ir palydi juos plojimais.

VISKAS!!!! Rungtynės baigiasi!!!

90+4' D.Maciulevičių keičia J.Cordeiro

90+3' Antra geltona kortele už šiurkščią pražangą aikštės viduryje baudžiamas G.Wilsonas.

90+2' Kampinis prie "Rhyl" vartų, bet gynėjai kamuolį išmuša.

90+1' Kampinis prie "Sūduvos" vartų... G.Padimanskas savo vietoje ir ima kamuolį.

Pridedamos 5 minutės.

90' Geltona kortelė "Rhyl" žaidėjui už varžovo stumtelėjimą po švilpuko.

88' Puiki "Sūduvos" kontrataka, iš eigos smūgiuoja A.Urbšys, tačiau jo bandymas nesukelia didesnių problemų vartininkui P.Whitfieldui.

82' K.Jasaičio tolimas baudos smūgis iš maždaug 30-ies metrų, bet kamuolys skrieja apie metrą virš skersinio.

80' Po "Rhyl" baudos smūgio sumaištis šeimininkų baudos aikštelėje ir puolėjas A.Moranas iš arti įstumia kamuolį į vartus. Atsilikimas sušvelninamas ir dabar valams reikia dar vieno įvarčio. Laukia nervinga rungtynių pabaiga...

ĮVARTIS! 2-1!

77' "Sūduva" surengia pavojingą išpuolį, marijampoliečių žaidėjas griaunamas, teisėjas leidžia žaisti, tačiau šeimininkai dviese nesugeba įveikti vartininko. Galų gale viską nutraukia A.Abramenkai skiriama nuošalė.

76' Vyksta apsistumdymas ir geltona kortele baudžiamas K.Jasaitis.

75' Aistros kaista, "Rhyl" žaidėjas neišlaiko įtampos ir stumteli varžovą.

73' Svečiai surengia dar vieną pavojingą išpuolį, kuris vėl baigiasi smūgiu šalia vartų iš 12 metrų. Nepataikęs žaidėjas griebiasi už galvos...

70' Vietoje traumą gavusio C.Sharpo į aikštę išbėga saugas M.Orlikas.

"Rhyl" naudojasi trumpa pertraukele ir tariasi prie atsarginių suolelio, atėjęs net atsarginis vartininkas J.Gannas. Susižeidęs C.Sharpas nebegali tęsti mačo ir išnešamas iš aikštės, atvažiuoja greitoji ir futbolininką išsiveža. Gali būti, kad jam lūžo koja.

66' G.Padimanskas susiduria su varžovu C.Sharpu, tačiau labiau nukenti svečių žaidėjas, kuris lieka gulėti ant žolės.

65' Puikus T.Miklinevičiaus reidas dešiniu kraštu ir perdavimas į baudos aikštelę, tačiau Abramenka iš kelių metrų galva nesugeba pataikyti į vartus.

64' Puikios progos įmušti neišnaudojusį L.Huntą keičia C.Sharpas.

63' "Rhyl" puolėjas A.Moramas smūgiuoja iš baudos aikštelės prieigų ir pataiko tiesiai į gynėją.

61' A.Gabrys stiprina gynybinę grandį - puolėją O.Bragą keičia atraminis saugas K.Jasaitis. Vieninteliu "Sūduvos" puolėju taktinėje schemoje 4-5-1 lieka A.Abramenka.

Rezultatas nesikeičia, tačiau "Sūduva" rizikuoja susikomplikuoti sau padėtį.

57' Po baudos smūgio kamuolys iš toli perduodamas link vartų ir gynėjui prašokus kamuolį "Rhyl" žaidėjas laisvas iš kelių metrų galva smūgiuoja aukštai virš vartų.

55' Visgi tarsi paneigdami tuos žodžius svečiai surengia pavojingą ataką ir L.Huntas iš 12-os metrų nepataikydamas į vartus neišnaudoja šimtaprocentinės galimybės.

Kaip ir buvo galima tikėtis, svečiai daugiau puola, bet daug pavojingų išpuolių nesukuria.

49' "Rhyl" atakuoja ir po klaidinančių judesių kairiajame krašte atliekamas perdavimas į baudos aikštelę, bet laimei tik neseniai į aikštę išbėgęs A.Hay iš 10 metrų nepataiko į vartus - kamuolys praskrieja visiškai šalia vartų.

46' Po pertraukos į aikštę vietoje N.Mačiulio išbėga Besikas Čigladzė, o svečiai stiprina puolimą - jų gretose vietoje gynėjo T.Edwardso pasirodė puolėjas A.Hay.

Antras kėlinys

Marijampoliečiai visą kėlinį kontroliavo žaidimą ir pelnytai pirmauja po D.Maciulevičiaus 11 metrų baudinio ir T.Mikuckio smūgio galva, o svečiai nieko pademonstruoti nesugebėjo. Vis dėlto, liko dar visas antras kėlinys, ir "Rhyl" be abejo nenuleis rankų bei bandys įmušti jiems reikalingus du įvarčius. Intriga išlieka, tad likite su mumis!

Pertrauka

45+2' Po gražios šeimininkų kombinacijos A.Abramenka atsiduria vienas prieš vartininką, bet per daug atsileidžia kamuolį ir valams pavyksta apsiginti.

Pirmajame kėlinyje pridedamos 3 minutės.

45' Keičiamas traumą kiek anksčiau gavęs ir iš aikštės išneštas svečių žaidėjas.

43' "Rhyl" vartininkas P.Whitfieldas numuša kamuolį N.Mačiuliui nuo galvos visiškai ant baudos aikštelės ribos.

42' "Sūduva" užgulia varžovų vartus, ramiai kontroliuoja kamuolį ir ieško progos atakoms. Atsiradus galimybei A.Urbšys "šauna" į vartus iš 20 metrų, ir "Rhyl" vartininkui P.Whitfieldui tenka gelbėti savo komandą nukreipiant kamuolį už galinės linijos.

38' Kurioziška situacija. Svečių žaidėjas susižeidžia, tačiau medikai jam suteikti pagalbos nesiteikia, kol galų gale futbolininkas išnešamas su neštuvais, ir tik po poros minučių gauna medicininę pagalbą.

34' Pavojus prie "Sūduvos" vartų po išmetimo iš užribio kairėje, tačiau arbitras fiksuoja nuošalę.

"Rhyl" dar nei karto nesmūgiavo į vartus...

29' Kampinis prie marijampoliečių vartų. Kamuolys siunčiamas ne itin tiksliai ir G.Padimanskui tai lengvas grobis.

"Sūduva" išlaiko iniciatyvą ir patikimai ginasi.

26' N.Mačiulis pakelia kampinį iš dešinės ir atbėgęs gynėjas T.Mikuckis nukreipia kamuolį į vartus galva!!! "Sūduva" pirmauja dviem įvarčiais ir jau kiek ramiau.

IVARTIS!!!!!! 2-0!!!!

25' Svečiai po baudos smūgio pakabina kamuolį į baudos aikštelę, G.Padimanskas vėl išbėga iš vartų, tik šį kartą nesėkmingai, bet laimei "Rhyl" proga nepasinaudoja.

20' Pavojingas Stuarto Graveso perdavimas iš kairės, ir G.Padimanskas išbėgęs iš vartų išmuša kamuolį pirštų galais. Tuo tarpu O.Braga grįžta į aikštę.

Legionieriui iš Brazilijos O.Bragai prakirsta galva ir jam jau keletą minučių suteikiama medicininė pagalba.

19' Patyręs D.Maciulevičius imasi realizuoti 11 metrų baudinį. Vartininkas atspėja lietuvio smūgio kryptį, tačiau kamuolys smūgiuojamas stipriai ir atsiduria "Rhyl" vartų tinkle. Rezultatu 1-0 "Sūduva" išsiveržia į priekį!!!

IVARTIS!!!!!!

18' A.Urbšys prasiveržia dešiniu kraštu, jį griauna T.Edwardsas, ir į svečių vartus skiriamas 11 metrų baudinys!!!

Kaip ir prognozavo "Sūduvos" treneris Algimantas Gabrys, "Rhyl" žaidžia britišku stiliumi ir bando įveikti marijampoliečių gynybą tolimais aukštais perdavimais, bet to daryti jiems nesiseka.

14' Šeimininkai labai arti įvarčio - į "Rhyl" vartus skiriamas baudos smūgis, ir D.Maciulevičius smūgiuoja visiškai šalia virpsto.

12' Dar vienas kampinis. Jis baigiasi "Sūduvos" pražanga ir kamuolys atitenka svečiams.

11' N.Mačiuliui prireikia neštuvų, bet saugas pasiruošęs grįžti į aikštę.

"Sūduva" kontroliuoja žaidimą ir laiko iniciatyvą, stengiasi pasiekti greitą įvartį, o valų žaidėjai dažnai bando stabdyti varžovus smulkiomis pražangomis.

8' Du kampiniai keliami prie "Rhyl" ekipos vartų, tačiau nieko pavojingesnio sukurti nepavyksta.

7' Svečių kontrataka, nuo kurios atimdamas kamuolį iš varžovo puikiai apsigina Gvidas Grigas.

4' Pirmas pavojus prie Velso ekipos vartų, "Sūduva" atakuoja ir T.Miklinevičius smūgiuoja laisvas iš 20 metrų, tačiau kamuolys deja skrieja gerokai virš skersinio.

Pirmas kėlinys

Mačas prasideda. Marijampolės stadionas ne visiškai pilnas, susirinkę apie 2 tūkstančius žiūrovų. Svečių komandos palaikyti atvyko apie 20 sirgalių, o ne 40-50 kaip buvo tikimasi.

"Rhyl" sudėtis: Whitfield; Powell, Brewerton, Horan, Edwards; Murtagh, Graves, Connolly, Wilson; Moran, Hunt

Atsarginiai: Gann, Moody, Rafferty, Owen, Orlik, Sharp, Hay,

"Sūduva" pradeda rungtynes tokios sudėties: Padimanskas; Grigas, Mikuckis, D.Čigladze, G.Klevinskas; Miklinevičius, Urbšys, Mačiulis, Maciulevičius; Abramenko, Braga

Atsarginiai: S.Klevinskas, Jasaitis, V.Slavickas, G.Slavickas, B.Čigladzė, Adomaitis, Cordeiro