"Sūduva" atsirevanšavo "Šiauliams" © Eurofootball.lt
Keturioliktojo A lygos turo dvikovą Šiauliuose žaidė "Šiaulių" ir "Sūduvos" komandos. "Sūduva" atsirevanšavo už nesėkmę patirtą tarpusavio dvikovoje namie ir nugalėjo 3-1.

Šiaulių savivaldybės stadionas, 1100 žiūrovų
Teisėjas - Audrius Žuta
"%c00222" 1 - 3 "%c00125"
8' [0 - 1] Sergiy Kozyuberda
38' [0 - 2] Gvidas Juška
45' [1 - 2] Edvardas Pšelenskis
87' [1 - 2] Willer Souza Oliveira

49' D.Arlauskis ("Šiauliai") pašalintas iš aikštės

"Šiauliai": G.Arlauskis; Kirchners, Lunskis, D.Arlauskis, Pšelenskis (69' Tsiganenko); Kuklys, Juodeikis, Šilėnas, Butavičius (65' Lapeikis); Raskov, Viktoravičius (46' Zabara)

"Sūduva": S.Klevinskas; Sobol, Mikuckis, M.Skinderis, V.Slavickas; G.Slavickas (80' Mačiulis), D.Maciulevičius, Miklinevičius, Kozyuberda (47' Willer), Juška; Shuganov (58' Urbšys)

Rungtynės prasidėjo tylos minute pagerbiant mirusio žinomo Lietuvos futbolo trenerio Vlado Ulinausko atminimą. Praėjus vos kelioms minutėms po mačo pradžios sekė "Sūduvos" netikslus smūgis į "Šiaulių" vartus. Dar po kelių minučių Gediminas Butavičius smūgiavo iš už baudos aikštelės, tačiau kamuolį atmušė "Sūduvos" vartininkas Saulius Klevinskas.

Aštuntąją minutę suklydo "Šiaulių" gynėjai ir Sergejus Kozyuberda niekieno netrukdomas išvedė savo komandą į priekį. Svečiai pirmavo rezultatu 1-0.

Sužaidus daugiau nei dvidešimt pirmojo kėlinio minučių, po šiauliečių pražangos, aikštės viduryje kilo susistumdymas tarp abiejų komandų žaidėjų, teisėją apstumdė marijampolietis Marius Skinderis. Bet Audrius Žuta jokios nuobaudos savo baudėjui skirti nesiryžo.[imgk]http://www.eurofootball.lt/img/news/Siauliai-Suduva_07-06-17.jpg[/img]

Kėlinio viduryje dvi gražias atakas sukūrė aikštės šeimininkai. Pirmąją progą kontratakuodamas sukūrė komandos kapitonas Deividas Lunskis. Jis perėmęs kamuolį drąsiai su juo veržėsi iki pat varžovų aikštės pusės. Tada perdavė kamuolį Viktorui Raskovui, šis kamuolį parideno į dešinįjį kraštą Intarui Kirchneriui, tačiau perdavimas nebuvo itin sėkmingas ir jokiam latvio komandos draugui nieko pavojingesnio išpešti nepavyko.

Kitą gražią ataką surengė Saulės miesto komanda. "Sienele" sužaidė Intaras Kirchneris ir Gintaras Juodeikis. Tačiau pirmasis atsidūręs patogioje padėtyje mušė virš vartų.

Pirmojo kėlinio antrojoje pusėje svečiai padvigubino rezultatą. "Sūduvos" uždirbto kampinio Gvidas Juška nekėlė, o kamuolį perdavė greta buvusiam Aleksandrui Soboliui. Jis gražino kamuolį jo "savininkui" ir šis iš už baudos aikštelės stipriu smūgiu siuntė kamuolį ten, iš kur futbole kamuolys "nebepabėga". 2-0 svečių naudai.

Po praleisto įvarčio "Šiauliai" dar labiau suaktyvino žaidimą ir turėjo porą progų sušvelninti rezultatą: Vaidas Viktoravičius iš baudos aikštelės prieigų smūgiavo netiksliai, G. Butavičius galva smūgiavo iš toli, taip pat, kaip ir prieš tai minėtas komandos draugas.

Visgi šeiminkų pastangos nebuvo bevaisės. Dešiniajame krašte, apie dvidešimt penkis metrus nuo vartų, teisėjas skyrė baudos smūgį į "Sūduvos" vartus. Jaunasis Mantas Kuklys kėlė kamuolį į baudos aikštelę, ten dar vienas jaunasis talentas Edvardas Pšelenskis smūgiavo galva ir kamuolys atsidūrė vartų tinkle. "Šiauliai" vijosi varžovus ir rezultatas tapo 1-2.

[imgr]http://www.eurofootball.lt/img/news/Siauliai-Suduva_07-06-17_2.jpg[/img]Vos po poros minučių buvo surengta identiška ataka į tą, kai šiauliečiai įmušė. Vėl M. Kuklys, tiesa, šįkart iš toliau, perdavė kamuolį į baudos aikštelę, čia D. Lunskis mušė galva, tačiau šį kartą marijampolietis S. Klevinskas klaidos nepakartojo – kamuolys buvo sugautas.

Antrojo kėlinio pradžioje, kaip perkūnas iš giedro dangaus, atėjo bloga žinia "Šiaulių" treneriams - Davidas Arlauskis buvo pašalintas iš aikštės už antąją geltoną kortelę. Šiauliečių aikštėje liko dešimt.

Antrajame kėlinyje žaidimas buvo apylygis, tačiau daugiau pavojingų progų turėjo svečiai. Viena jų, kai buvęs Lietuvos rinktinės žaidėjas Darius Maciulevičius perdavė kamuolį aikštėje pasirodžiusiam legionieriui Willeriui Oliveirai. Tačiau šis smūgiavo virš vartų. Dar vieną progą "Sūduvai" sukūrė jos žaidėjas Giedrius Slavickas. Tačiau jis likęs be gynėjų priežiūros nesugebėjo padidinti skirtumo.

Kuriozišką situaciją sukūrė aikštės teisėjas. Jis skyrė vienuolikos metrų baudinį į šeimininkų vartus, tačiau po to pamatęs, jog šoninis teisėjas rodė nuošalę, jį atšaukė.

Kėlinio pabaigoje pavojingose "Sūduvos" atakose vis dalyvaudavo jaunasis Marijampolės talentas Andrius Urbšys, aikštėje pasirodęs po keitimo. Vienoje jų, jis perdavė kamuolį G. Juškai, tačiau šis mušė virš vartų. Dar vienoje – jau pats galva smūgiavo į vartus, po to, kai jam kamuolį perdavė G. Slavickas, tačiau marijampoliečio smūgiuotą kamuolį sugavo Saulės miesto vartininkas G. Arlauskis.
Dar vieną A.Urbšio turėtą progą būtų galima pavadinti šimtaprocente. Suvalkijos sostinės komandos kapitonas D. Maciulevičius perdavė kamuolį į baudos aikštelę, tačiau ten visiškai vienas šalia vartų likęs A. Urbšys nesugebėjo pataikyti į kamuolį.

"Šiauliai" kėlinio pabaigoje sukūrė vieną pavojingą progą. Viktoras Raskovas kamuolį iš toli smūgiavo tiesiai S. Klevinskui į rankas.

Kėlinio pabaigoje šiaulietis G. Arlauskis nusprendė bėgti į ataką, kai kampinį kėlė jo kamandos draugai. Kampinis buvo pakeltas nesėkmingai ir W. Oliveira perėmęs kamuolį spurtavo vos ne per visą aikštelę. Brazilui nesugebėjo sutrukdyti nei M. Kuklys, nei G. Juodeikis ir legionierius, įmušęs įvartį, padidino skirtumą iki dviejų įvarčių bei užtikrino savo komandos pergalę.

Po rungtynių nugalėtojų treneris Algimantas Gabrys teigė, jog rungtynės buvo geros, tačiau jis nebuvo patenkintas savo auklėtinių žaidimu: "Geros rungtynės, žaidėme iki galo. Žaidimas neatspindi rezultato. "Šiauliai" bandė žaisti tokia pačia taktika, kaip ir per rungtynes Marijampolėje, tačiau mes pakeitėme taktiką ir tai davė vaisių. Nesu patenkintas žaidimu. Kad sužaistumėm geriau trūksta meistriškumo."

Pralaimėjusiųjių treneris Rytis Tavoras sakė, kad jo komanda žaidė kitaip, nei Marijampolėje: "Ne, mes žaidėme visai kitaip. Pralaimėjome pirmąjį kėlinį. Varžovų žaidimas buvo geresnis, aukštesnio meistriškumo. Mes išleidome daug jaunų žaidėjų. O kitose rungtynėse, be vieno iš gynybos ramsčių, šiose rungtynėse gavusio dvi geltonas kortleles, D. Arlauskio bus labai sunku."

Paklaustas, kaip vertina jaunojo gynėjo E. Pšelenskio žaidimą treneris teigė: "Jis dar daro vaikiškas klaidas, tačiau jau žaidžia neblogai. Manau, ateityje iš jo išaugs geras futbolininkas."