Straipsnis: Žmogus - komanda © Eurofootball.lt
Praėjęs sezonas, be abejonės, tapo geriausiu "%c00028" kapitonui %p01797. Ir jei ne jo nesportiškas elgesys Euro-2004 metu, jį būtų galima pavadinti nepriekaištingu. "Giallorossi" fanai sezono metu sakydavo: "Jei su Francesco viskas tvarkoje, mes turime komandą, jei jis ne formoje - "Roma" klubas bėdoje..."

Puppino iš Porta Meronijos

Totti futbolininku tapo vos pradėjęs vaikščioti. Kuomet Francesco sukako devyni mėnesiai, jam padovanojo didelį guminį kamuolį, ir, anot jo mamos Fiorellos, šviesiaplaukis mažylis su pasitenkinimu ėmė jį spardyti tarp kėdžių, o vakare užmigo apsikabinęs savo naująjį žaislą. Penkiametį Totti tėvas nuvedė į Romos Porta Meronijos rajono vaikų futbololo komandą, kuri vadinosi "Fortitudo" ir buvo visai šalia Totti šeimynos namų. Kiek vėliau būsimoji žvaigždė perėjo į "Smit Trastevere", o vėliau jis pateko į "Lodigianni", trečiąjį klubą Romos futbolo hierarchijoje.

Pažymėtina, kad iš pirmaujančių sostinės futbolo klubų - "Roma" ir "%c00019" - skautų dėmesio Francesco sulaukė tik būdamas 12 metų, nors kiti, mažiau talentingi vaikėzai senų seniausiai buvo papuolę į "didelių dėdžių", verslą darančių iš kitų talento, užrašus. Tikriausiai jie nebuvo tikri, kad mielas vaikas, vadinamas meiliu vardu "Puppino", sugebės save parodyti griežtame suaugusių sporte. Kai Francesco turėjo pasirinkti, kuriame iš klubų žaisti, jis nedvejojo nė minutės - Totti sudarė sutartį su "Roma", kurią palaikė nuo tų laikų, kai ėmė žaisti už "Fortitudo".

Nesantuokinis Papa Carlo sunus

Šių metų gegužę "Roma" klubui ėmęs vadovauti Cesare Prandelli taps šeštuoju klubo treneriu, kurio vadovaujamas Totti žais "Serie A". Pirmuoju 16-mečio futbolininko, pakviesto į pagrindinę "giallorossi" sudėtį, vyriausiuoju strategu buvo serbas Vujadinas Boškovas. Būtent jis 1993-ųjų metų kovo 28 dieną surizikavo į aikštę rungtynėse su "%c00079" išleisti dar visai jauną Totti.

Kitame sezone raudonai-geltonuosius perėmė Carlo Mazzone, kurį Totti vėliau pavadino savo "antruoju tėvu". Anksti debiutavęs "Serie A", Francesco pamanė, kad jam dabar yra viskas leistina ir ne kartą šokiravo savo komandos draugus savo poelgiais. Matydamas, kad charakterio sunkumai gali tapti daug žadančio žaidėjo karjeros pabaigos priežastimi, Mazzone nusprendė asmeniškai globoti Totti, ir jo tėviški patarimai apie tai, kaip reikia elgtis mažai pažįstamų žmonių aplinkoje, labai padėjo jaunam futbolininkui.

Trečiuoju Francesco treneriu tapo pietų amerikietis Carlos Bianchi. Tai buvo tikras idėjų generatorius, tačiau rasti bendrą kalbą su futbolininkais, tame tarpe ir su Totti, jam nepavyko. Tokiu būdu, jis privertė talentingiausią savo komandos futbolininką pakeisti dvidešimtąjį numerį, su kuriuo anas pradėjo savo karjerą "Serie A", į septynioliktąjį, motyvuodamas, kad jo tėvynėje Argentinoje, skaičias 17 neša sėkmę, ir pareikalavo iš futbolininko, nekenčiančio veikti pagal kokius nors rėmus, tvirtai laikytis žaidybinės disciplinos.

"Roma" klube Bianchi neišdirbo ir sezono, tačiau vėliau į klubo trenerių lieptelį pakilęs Zdenekas Zemanas tapo dar reiklesniu Francesco atžvilgiu. Pirmiausia, jis privertė smaližių ir makaronų gerbėją laikytis griežtos dietos ir tiesiog užkankino jį krosais. To pasekoje Totti numetė gerus penkis kilogramus. O visų antra, pasiūlė iki šiol tik atakoje žaidusiam Puppino įsisavinti krašto saugo vaidmenį. Su šia užduotimi pastarasis sėkmingai susidorojo. Zemaną pakeitęs Fabio Capello baigė "šlifuoti" Francesco, išmokęs jį įvairiausių taktinių gudrybių ir padaręs iš jo esminį komandos žaidėją.

Apeninų čiukčia

Manoma, kad "Roma" klubo kapitonas yra populiariausiais Italijos futbolininkas, tačiau savo iki šiol dar nematytą populiarumą jis įgijo ne tik dėka futbolo. Prieš metus Francesco eilinį kartą Apeninuose sukėlė furorą išleidęs anekdotų rinkinį apie... save patį.

Reikalas tame, kad pašnekovams nesudarantis didelio intelektualo įspūdžio Totti bendrauja išskirtiniu Romos dialektu, kuris skiriasi nuo bendrai priimto italų kalbos tarimo. Dėl to atsakinėdamas į klausimus Francesco kartais pagimdo tokias frazes, kurios sirgaliams ir žurnalistams sukelia laukinio juoko priepuolius. Tai, ką pasako "giallorossi" kapitonas spaudos konferencijose ir pokalbių laidose, pastoviai buvo pagrąžinama "liaudies kūryba", ir to pasekoje Totti tapo savotišku italų čiukčia, iš kurio pasijuokia visi, kas tik netingi.

Paprastai populiariosios Apeninų asmenybės dėl nacionalinio mentaliteto labai skaudžiai reaguoja į visokeriopus juokelius jų atžvilgiu ir gali laikyti skriaudą užantyje. Bet Francesco, kaip pažymi italų psichologai, sugebėjo nugalėti savotišką "žvaigždžių nepilnavertiškumo jausmą" ir savo originaliu poelgiu pritaukė net tų žmonių simpatijas, kurie neutraliai reaguoja į futbolą. Tam kad geriau suprasti, kaip visa tai atrodo, pakanka pagarsinti vieną iš išspausdintų anekdotų apie Totti: "Francesco, kurie trys metai buvo sunkiausi jūsų gyvenime? - Pirmoji pradinės mokyklos klasė."

Į Milaną paskui Ilary?

Tuo tarpu, moteriškos lyties Totti gerbėjų, pasiekėjų ir šlovinančiųjų tarpe nusistovėjusios gedulo nuotaikos, nes viskas linksta link to, kad po Euro-2004 jų stabas susituoks su fotomodeliu Ilary Blasi. Su šia mergina iš apsirūpinusios šeimos iš Romos Totti susipažino diskotekoje užpraeitų metų kovo mėnesį. Tik štai "Roma" kapitono nelaimei jo simpatija pasirodo esanti "Lazio" gerbėja. Tačiau ši aplinkybė netapo kliūtimi jų santykiuose. Beje būtent santykiai su Totti padėjo Ilary, dirbusiai pramoginės laidos vedėjo asistente, išbandyti save modelių versle.

Tenka pasakyti, kad Francesco visada buvo daugelio italių numylėtinis ir nuolat skindavo laurus "seksualiausio Italijos futbolininko" apklausose. Be to, vis dar su tėvais gyvenančio Totti meilės intrigos, greitai tapdavo visuomenės pokalbių tema. Iki 2000 metų Europos čempionato jo drauge buvo laikoma prabangi briunetė Maria Mazza. Tačiau praėjus metams po turnyro Francesco nustebino publiką pasirodęs paplūdimyje su... %p01119 sužadėtine. Vėliau Totti turėjo visą eilę trumpalaikių romanų su žinomomis aktorėmis ir modeliais, trūkusiais iki tol, kol neįvyko susitikimas su Ilary.

Vienintelis nepatogumas, neduodantis ramybės būsimiems jaunavedžiams, yra geografinis nuotolis vienas nuo kito. Francesco yra priverstas didžiąją laiko dalį praleisti Romoje, o Ilary modelių agentūra yra Milane. Ar tik ne todėl kilo italų žurnalistų kalbos, kad iš karto po vestuvių Totti paliks gimtąją Romą ir taps Andrejaus Ševčenkos atakų partneriu?

    Komentarų kol kas nėra...

    Komentarų kol kas nėra...

    Komentarų kol kas nėra...