Straipsnis: Di Vaio perėjimas į "Valencia" iškėlė nemažai klausimų © Eurofootball.lt
Netikėtas italo %p01430 perėjimas į Ispanijos čempionę "%c00004" už 10,5 milijonų eurų sumą iškėlė daugiau klausimų nei atsakymų.

Pirmiausia, kuo Turino "%c00038" pakeis šį Italijos rinktinės puolėją, rinktinėje debiutavusį 2002 metais draugiškose rungtynėse prieš JAV, praėjusiame sezone klubo sudėtyje įmušusį 11 įvarčių? Nors ilgą laiką %p00394 buvo laikomas pagrindiniu pretendentu į atsilaisvinusią vietą "Juve" puolimo schemoje, tačiau kurį laiką tikėtiniausia išeitis iš susidariusios situacijos atrodė tai, kad Gilardino pratęs sutartį su finansinės krizės krečiama "Parma".

Vis tik daugumą futbolo ekspertų nustebino prieš kelias dienas pasirodę pranešimai, kad Gilardino atmetė "Parma" pasiūlymą pratęsti kontraktą, pagal kurį uždirbtų po 1,5 mln. eurų per sezoną, iki 2007 metų. Šitoks žaidėjo sprendimas atrodo atriš rankas "Juventus" ir "Roma", kuri taip pat domisi talentinguoju puolėju, vadovams, tačiau "Parma" ir toliau tikina, kad žaidėjas nėra parduodamas.

Taip pat buvo teigiama, kad "Senoji Senjora" kovojo ir dėl "Marseille" puolėjo Didiero Drogbos (%p00899), tačiau jų pasiūlymas nė iš tolo neprilygo Londono "Chelsea", užnugaryje turinčio rusų milijardieriaus Romano Abramovičiaus pinigus, pasiūlymui.

Prie galimų kandidatų tapti naujuoju Turino klubo puolėju taip pat kurį laiką yra minimas Adrianas Mutu (%p01975), tačiau viską komplikuoja didelė (manoma, siekianti apie 4 milijonus eurų per metus) rumuno alga. Vasaros pradžioje buvo šmėkštelėjęs ir Milano "Inter" puolėjo Christiano Vieri vardas, tačiau pastaruoju metu ta linkme jokie manevrai nevyksta.

Žinoma, negalima atmesti galimybės, jog "Juve" bandys įsigyti talentingąjį Brazilijos rinktinės puolėją Luisą Fabiano, bet šitoks transferas būtų panašesnis į lošimą, kadangi neaišku, kaip žaidėjas pritaptų prie Europos futbolo stiliaus. Be to, ir pats žaidėjas paskutinėmis žiniomis yra labiau linkęs pereiti į "Roma" klubą. Negana to, brazilu labai aktyviai domisi ir Ispanijos superklubas "%c00006".

Neaišku ir dėl paties Di Vaio vietos startinėje "Valencia" sudėtyje. Neaišku kaip jam pavyks prisitaikyti prie ispaniško futbolo ypatumų, visą karjerą praleidus Italijoje. Be to, nors pastaruoju metu didžiausia "Valencia" problema buvo vadinama puolimo grandis, po naujojo trenerio Claudio Ranieri įvykdytų transferų šios problemos neliko nei kvapo. Dėl vietos "Valencia" startinėje sudėtyje italui teks kovoti su savo tautiečiu Bernardu Corradi bei rezultatyviausiu praėjusio "La Ligos" čempionato ispanu Mista. Beje, pastarasis neseniai nutraukė derybas su "Šikšnosparniais" dėl kontrakto pratęsimo ir tai galėtų reikšti, kad į klubą atvykus Di Vaio, Mistai gali tekti palikti klubą.

Didelis naujojo "Valencia" pirkinio privalumas yra narsa bei atkaklumas kovojant dėl kiekvieno kamuolio bei gebėjimas puikiai žaisti abejomis kojomis. Būtent šias, stipriąsias savo savybes, Di Vaio greičiausiai bandys išnaudoti kovodamas dėl trenerio pasitikėjimo. Nors praėjusiame sezone buvęs "Valencia" treneris Rafaelis Benitezas akivaizdžiai žaidė vieno puolėjo taktika, kurioje poziciją "po puolėju" dažniausiai (kai nekankindavo traumos) užimdavo klubo žvaigždė Pablas Aimaras.

Dabar, savo dispozicijoje turėdamas tiek labai pajėgių puolėjų Ranieris greičiausiai nuspręs žaisti dviem puolėjais. Akivaizdu, kad nei vienas - Mista, Corradi ar Di Vaio - nenorės "šildyti" atsarginių žaidėjų suolelio, o tokia konkurencija tarp ekipos puolėjų greičiausiai Ispanijos klubui išeis tik į naudą.

Kol kas neaiški ir kitų "Valencia" puolėjų ateitis - tiek po "Malaga" praleisto rezultatyvaus sezono grįžusio Salvos Ballestos, tiek praėjusiame sezone į "Valencia" atvykusio brazilo Ricardo Oliveiros, kuris sezono pradžioje žaidė labai įspūdingai, tačiau vėliau pateko į žaidybinę krizę. Dabar manoma, kad Oliveira greičiausiai bus išnuomotas kuriam nors klubui.

Dar vienas neaiškumas yra "Valencia" klubo skola. Manoma, kad ji yra tikrai nemenka ir prie jos dar prisidėjus naujų žaidėjų įsigyjimui išleistiems pinigams, UEFA Taurės savininkei gali tekti parduoti vienus iš klubo lyderių. Klube beveik garantuotai liks saugas Vicente bei gynėjas Ayala, tačiau dėl kitų - Aimaro, Barajos, Albeldos - ateities klube niekas nesiryžtų garantuoti.

    Komentarų kol kas nėra...

    Komentarų kol kas nėra...

    Komentarų kol kas nėra...