Specialistas iš Šveicarijos: Lietuvai trūksta bent 4-5 futbolo akademijų

Ruošiant reformas jaunųjų futbolininkų ugyme Lietuvos futbolo federacijai talkina auksinės Šveicarijos futbolo kartos architektas. Pagrindinių šalies futbolininkų kalvių peržiūrą per kelias dienas atlikusio šveicaras Hansruedi Haslerio paruoštos išvados padės nustatyti tolimesnes vystymo kryptis.

H. Hasleris - buvęs Šveicarijos futbolo federacijos techninis direktorius. Nuo 1995 metų jis pusantro dešimtmečio buvo atsakingas už jaunų futbolininkų ruošimą ir yra įvardijamas Šveicarijos jaunių triumfo 2009 metų pasaulio U-17 čempionate „krikštatėviu". Pastaruosius trejus metus jis dirba kaip Tarptautinės futbolo asociacijos (FIFA) konsultantas.

Lietuvoje H. Hasleris per kelias dienas trukusį vizitą susitiko su šalies U-16, U-17 ir U-18 jaunių rinktinių treneriais, Nacionalinės futbolo akademijos specialistais, Vaikų ir jaunių futbolo bei Masinio futbolo asociacijos atstovais, futbolo akademijų treneriais bei vadovais. Vizito pabaigoje šveicaras susitiko su LFF vadovais.

„Šį patyrusį ekspertą pasikvietėme su prašymu pateikti savo vertinimus, kokiame taške šiuo metu yra jaunių futbolo ugdymo įstaigos, trenerių kvalifikacijos ruošimas ir kitos sritys, kurios susiję su profesionalių jaunųjų futbolininkų rengimu", - aiškino LFF prezidentas Edvinas Eimontas.

Svečias iš Šveicarijos vertino žaidėjų pasirengimo, trenerių kvalifikacijos lygmenį, su futbolo mokyklų atstovais ir vadovais aptarė profesionalaus jaunimo rengime nuo 12-14 metų būtinus faktorius, bendrąsias ugdymo programas bei atrankų sistemas.

Trečią kartą Lietuvoje viešėjęs H. Hasleris teigė, jog turėjo galimybę palyginti atliktą progresą ir esamus trūkumus: „Analizavau dabartinę situaciją ir talkinu kuriant ateities planus. Lyginant pokyčius, teigiama tai, kad turite elitines jaunių lygas, ko nebuvo prieš dvejus metus. Kalbant apie akademijas, yra pagirtinų dalykų, tačiau yra ir spragų. Profesionalus ir masinis futbolas - atskiros temos, tačiau norėčiau pažymėti tai, kad jūsų šaliai reiktų dar bent 4-5 tokių akademijų pagal NFA pavyzdį. Tuomet būtų įmanoma per metus ruošti daugiau nei 20 futbolininkų."

Pasak LFF techninio direktoriaus Raimondo Statkevičiaus, analizės rezultatu taps žaidėjų ugdymo klausimus, ekspertų, trenerių kvalifikacijos standartizavimą apimsiantis projektas.

„Tai nėra visiška naujiena, nes šio projekto pradžios darbus esame atlikę anksčiau.  Tačiau dabar ruošiamės sudėlioti galutinius taškus, konkrečius dalyvius ir tikslus. Norime, kad šiame procese dalyvautų profesionalūs klubai ir mokymo įstaigos, kurios tiesiogiai dalyvauja elitinio jaunimo rengime", - sakė R. Statkevičius.

    Komentarų kol kas nėra...

    Komentarų kol kas nėra...

    Komentarų kol kas nėra...