Balandžio 25-ąją Lietuvos sporto universitete vyko danų futbolo specialisto Carsteno Dohmo seminaras apie jaunimo futbolo ugdymo programą ir metodologiją.
C. Dohm – patyręs treneris, trenerių instruktorius ir sporto konsultantas. Pastaruoju metu danas vadovauja jo įkurtai konsultavimo kompanijai „Football4Future“, taip pat dirba Šanchajaus „SIPG“ klubo techniniu konsultantu bei talkina keliems Danijos futbolo klubams, konsultuoja Danijos sporto asociaciją. Lektorių pakvietė Lietuvos vaikų ir jaunių futbolo asociacija (LVJFA), kuri iniciavo jaunimo ugdymo programos paiešką ir pateikimą Lietuvos futbolo akademijoms.
Seminare dalyvavęs Lietuvos futbolo federacijos generalinis sekretorius Nerijus Dunauskas džiaugėsi rimtu pirmuoju kokybiniu žingsniu jaunimo ugdyme: „Tokie seminarai turi tapti tradicija ir siekiamybe tiek futbolo akademijoms, tiek rinktinių treneriams – juk tik garsiai išsakytos idėjos, paremtos aiškia metodologija, ima virsti darbais. Jei treneriai ir žaidėjai dirbs išvien, futbolo vystymasis Lietuvoje pasistūmės į priekį ir didžiausi talentai galės tobulėti konkurencingoje aplinkoje, ko mes ir siekiame LFF strategijoje iki 2020 m.“
Renginio dalyviams – LFF ir akademijų atstovams, Lietuvos jaunimo rinktinių treneriams, C. Dohm išsamiai papasakojo apie ugdymo principus, taikomus skirtingiems amžių tarpsniams bei akcentavo žaidėjo fizinio parengimo, taktikos, technikos, mentaliteto junginį kelyje į profesionalų futbolą.
„Pakvietėme patyrusį specialistą, kuris pristatė daniško modelio jaunimo ugdymo programą. Svečias pateikė ugdymo programą iš esmės bei papasakojo apie atskirus žaidėjų udgymo etapus, kurie apima 6–9, 9–13, 13–17, 17–19 metų amžiaus tarpsnius. Mums svarbu, kad akademijos dirbtų sistemingai, pagal aiškią programą ir metodologiją“, – pakomentavo LVJFA direktorius Deimantas Bička.
Seminare dalyvavę treneriai taip pat teigiamai atsiliepė apie programos turinį. FA „Žalgiriečio“ treneris Dainius Greviškis pažymėjo seminarų svarbą: „Sužinojome apie danišką darbo organizavimo modelį, klubo piramidės formavimą, darbo metodus ir principus kiekvienoje amžiaus grupėje. Lietuvoje treneriai dirba pernelyg individualiai, o čia buvo pateikta aiški sistema ir filosofija, kaip nuo mažens ugdyti aukščiausio lygio futbolinkus“,– sakė jis ir pridūrė, kad tai puiki LVJFA ir LFF iniciatyva: „Esu lankęs įvairius futbolo seminarus, o šis išsiskyrė dalyvavusių trenerių masiškumu. Seminaro organizatoriai atskleidė, kad birželį pakvies Briuselio „Anderlecht“ akademijos techninį direktorių, tad atsiranda seminarų rengimo kryptingumas ir tęstinumas. Po tokių seminarų Lietuvos trenerių bendruomenė labiau susitelkia, diskutuoja, grįžta į savo akademijas su naujomis idėjomis.“