"Spartak" pralaimėjo Maskvos derbį © Eurofootball.lt
Sekmadienį Rusijos „Premier“ lygos čempionate buvo sužaistos dvejos 13-ojo turo varžybos. Maskvos derbyje tarp „Moskva“ ir „Spartak“ pergalę iškovojo aikštės šeimininkai, tuo tarpu „Kuban“ savo varžovų akivaizdoje buvo sutriuškinti „Dinamo“ klubo.

Centrinėse turo rungtynėse Maskvos derbyje, kuris vyko Eduardo Strelcovo stadione, vietos „Moskva“ susitiko su „Spartak“ ekipa. Mačas prasidėjo gana aktyviai ir aikštės šeimininkai pelnė greitą įvartį. Jau 5-ąją susitikimo minutę po argentiniečio Pablo Barrientoso perdavimo nuošalės pinklių išvengė veteranas Sergejus Semakas, kurio smūgis nebuvo stiprus, tačiau „spartakiečių“ vartų sargas Stipe Pletikosa sužaidė nepatikimai ir praleido įvartį į savo ginamų vartų kampą.

Aikštėje vyko labai arši kova, abi ekipos nenorėjo nusileisti ir kovojo dėl kiekvieno centimetro aikštelėje. 15-tą minutę pavojingą išpuolį surengė svečiai, kai atakos smaigalyje atsidūręs rezultatyviausias praėjusių metų čempionato žaidėjas Romanas Pavliučenka pagailėjo perdavimo savo komandos draugui ir smūgiavęs apsisukdamas į vartus nepataikė. Po dviejų minučių atakavo jau „Moskva“. Po Stanislavo Ivanovo perdavimo kiek virš vartų mušė S.Semakas.

22-tą minutę bene realiausią šansą įmušti turėjo „Spartak“ futbolininkai, kai komandos kapitonas Jegoras Titovas atidavė kamuolį Nikitai Baženovui, šis pasiuntė jį į vidurį, tačiau nesėkmingai legionieriaus iš Olandijos Quincy Owusu-Abeye smūgį bandė pataisyti R.Pavlučenko, bet iš aštraus kampo į vartus nepataikė. Įpusėjus pirmajam kėliniui J.Titovo smūgį galva sugavo „Moskva“ vartininkas Jurijus Ževnovas.

Po kelių akimirkų „Spartak“ saugas N.Baženovas iš dešinio krašto perdavė kamuolį kapitonui, tačiau šis nestabdydamas kamuolio smūgiavo gudriai, bet vėl pavojų kojomis neutralizavo J.Baženovas. 34-tą minutę „Spartak“ pastangos virto niekais, kadangi po gynėjo Romano Šiškino klaidos vienas prieš vartus išėjo Romanas Adamovas, kuris paridendamas kamuolį suklaidino S.Pletikosa ir padvigubino „Moskva“ ekipos persvarą. Pelnę įvartį šeimininkai dar labiau įsisiautėjo, bet R.Adamovo bandymą iš krašto nuėmė „Spartak“ vartininkas iš Kroatijos.

Antrajame kėlinyje svečiai žūt būt bandė pakeisti rungtynių eigą. Sužaidus 8 minutes po Aleksejaus Rebko perdavimo R.Pavliučenkos smūgiuotą kamuolį galva sugavo J.Ževnovas. Po to šansą turėjo ir pats A.Rebko, bet jo smūgis iš toli po Vladimiro Bystrovo perdavimo buvo netikslus.

58-tą minutę greitą kontrataką surengė „Moskva“, kai gavęs S.Semako perdavimą R.Adamovas bandė permesti iš vartų išėjusį S.Pletikosa, tačiau pritrūko tikslumo. Artėjant mačui prie pabaigos šansą „Spartak“ bent kažkiek sušvelninti rezultatą turėjo R.Pavliučenka, bet vėl patikimai žaidė J.Ževnovas.

Tuo tarpu šeimininkai kontroliavo padėtį ir galėjo laimėti rungtynes didesniu skirtumu, bet R.Adamovo galingą smūgį į tolimą vartų kampą puikiu šuoliu atrėmė S.Pletikosa, o S.Semakas „šovė“ greta virpsto.

Po šios pergalės „Moskva“ ekipa pakilo į 3-iąją vietą, tuo tarpu „Spartak“ nesugeba laimėti jau 5-ųjų varžybų iš eilės ir žengia 4-ti.

Kitame mače Krasnodare vietos „Kuban“ susikovė su kita Maskvos komanda „Dinamo“. Aikštės šeimininkai patyrė fiasko, kadangi pralaimėjo triuškinančiu rezultatu 4-0. Įvarčius nugalėtojų gretose pelnė Dmitrjus Chochlovas, kuris pasižymėjo du kartus, taip pat portugalas Danni bei Dmitrijus Kombarovas.

Be to, 70-ąją minutę aikštės šeimininkai buvo priversti baigti mačą devyniese, nes iš aikštės buvo pašalinti Aleksandras Orechovas ir latvis Jurijus Laizanas.

70‘ Aleksandr Orekhov ir Jurijs Laizans („Kuban“) buvo pašalinti iš aikštės

Ž.Karčemarskas („Dinamo“) liko ant atsarginių žaidėjų suolo, A.Klimavičius („Dinamo“) žaidė visas rungtynes ir gavo geltoną kortelę