Škotijos taurėje Edinburgo klubai triuškino varžovus © Eurofootball.lt
Ketvirto Škotijos FA taurės etapo rungtynėse šeštadienį triuškinančias pergales iškovojo ir į kitą etapą po pirmųjų rungtynių pateko tik abu Edinburgo klubai - "Hibernian", Glazge netikėtai įtikinamai dar kartą laimėjęs prieš "Rangers", ir "Hearts", namuose sutriuškinęs "Aberdeen" ekipą.

Po dvikovos trečiajame etape su "Celtic" praėjusiais metais Škotijos čempionui Glazgo "Rangers" šiemet taurės burtai vėl buvo itin nepalankūs, nes teko susitikti su "Hibernian" komanda, kuri lygoje juos šį sezoną jau buvo įveikusi abu kartus - mačas "Ibrox" stadione netgi baigėsi sensacinga svečių pergale rezultatu 3-0.

Šį kartą istorija pasikartojo - Edinburgo klubas reabilitavosi po sutriuškinimo miesto derbyje ir dar kartą įveikė "Rangers" jų pačių aikštėje trijų įvarčių persvara. Nepaisant šeimininkų dominavimo pirmajame kėlinyje, antrojo pradžioje svečius į priekį išvedė Gary O`Connoras, o 59 minutę Ivanas Sproule`as rezultatą padvigubino

Pergalę "Hibernian" ekipai 78 minutę įtvirtino Chrisas Killenas. Antrus metus iš eilės "Rangers" buvo priverstas pasitraukti iš taurės anksti, o kadangi praėjusiame etape jau iškrito ir kitas Glazgo milžinas "Celtic", pirmą kartą per 19 metų ketvirtfinalyje nebus nei vieno vadinamojo "Old Firm" klubo.

Į kitą etapą užtikrintai žengė ir "Hearts" komanda , į kurios pagrindinę sudėtį mačui prieš "Aberdeen" vėl grįžo Deividas Česnauskis bei progą debiutuoti gavo naujieji pirkiniai gynėjas Jose Goncalvesas ir Mirsadas Bešlija, tuo tarpu Edgaras Jankauskas, Nerijus Barasa ir Saulius Mikoliūnas dėl traumų žaisti negalėjo.

20 minutę "Tynecastle" šeimininkus į priekį išvedė čekas Michalas Pospišilas, po Calumo Ellioto perdavimo puikiu smūgiu iš baudos aikštelės prieigų pasiuntęs kamuolį į vartus, o 34 minutę įvartį pelnė jau pats C.Eliotas, pasinaudojęs tiksliu D.Česnauskio perdavimu.

Aktyviai žaidęs lietuvis netrukus pats susikūrė progą smūgiui, bet mušė pro šalį, tačiau tai jau tapo nebesvarbu pačioje kėlinio pabaigoje, kai svečių ekipos gynėjas Zanderis Diamondas baudos aikštelėje pargriovė M.Pospišilą ir buvo pašalintas iš aikštės. 11 metrų baudinį ėmėsi komandos kapitonas Stevenas Pressley, ir jo smūgis nuo žymos buvo taiklus.

Po pertraukos "Aberdeen" futbolininkai nepasidavė ir dar bandė kautis, tačiau žaisdami dešimtyje rezultato pakeisti nesugebėjo. "Hearts" nugalėjo ir žengė į ketvirtfinalį, tiesa pergalę kiek apkartino rekordinio pirkinio M.Bešlijos trauma - bosnis po susidūrimo su varžovu 82 minutę buvo priverstas palikti aikštę.

Visos kitos šeštadienį vykusios taurės rungtynės baigėsi lygiosiomis - namuose nesugebėjo nugalėti net "Premier" lygos klubai "Inverness CT" ir "Falkirk", tad visi ketvirtfinalio dalyviai paaiškės tik sužaidus papildomus susitikimus. Vienas ketvirtojo etapo mačas dar bus žaidžiamas rytoj.

Ištraukus ketvirtfinalio burtus paaiškėjo, kad taurės pusfinalyje dalyvaus net du klubai iš žemesnių lygų. Taip atsitiko todėl, kad "Hibernian" buvo suporuotas su "Falkirk" ir "Ross County" poros nugalėtoju, o "Hearts" turės žaisti prieš "Inverness CT" ir "Partick Thistle" dvikovos laimėtoją.