Škotijoje netikėtą nesėkmę patyrė "Celtic" © Eurofootball.lt
Škotijos pirmenybėse sužaisti šeštadienio 16-ojo turo susitikimai. Nemažą staigmeną pateikė vienas čempionato autsaiderių "Dunfermline", išvykoje įveikęs lygos lyderį Glazgo "Celtic", kuriam tai buvo pirmasis pralaimėjimas namuose šį sezoną ir vos antras apskritai. Šia varžovų nesėkme bent šiek tiek pasinaudojo Edinburgo "Hearts", išplėšęs tašką mače prieš "Motherwell" ir iki minimumo sumažinęs atsilikimą nuo pirmosios vietos.

Nors prieš šį turą "Dunfermline" turėjo nemažai problemų dėl traumų, buvo patyręs septynis pralaimėjimus iš eilės, ir prieš neseniai pirmenybių lyderiu tapusį "Celtic", kuris atrodė puikioje formoje po dviejų iš eilės pergalių Glazgo derbiuose, rungtyniavo svečiuose, 17-ą mačo minutę Andy Todas galva smūgiavo link tolimojo virpsto, kur buvęs Gregas Rossas pasiuntė kamuolį į Glazgo ekipos vartus.

Neužilgo "Dunfermline" vos nepadvigubino persvaros, bet šį kartą G.Rosso smūgį atrėmė šeimininkų vartininkas Arturas Boručas. Po labai prastos pradžios antrajame kėlinyje "Celtic" jau pradėjo atakuoti varžovų vartus, tačiau neišnaudojo galimybių įmušti ir turėjo pripažinti pirmą nesėkmę savo žiūrovų akivaizdoje šį sezoną.

Tašku nuo "Celtic" atsilieka Edinburgo "Hearts" ekipa. Susitikime su "Motherwell" išvykoje sostinės komandos gretose dėl traumos negalėjo rungtyniauti Edgaras Jankauskas, startinėje sudėtyje mačą vėl pradėjo Saulius Mikoliūnas, o Deividas Česnauskis liko ant atsarginių suolelio ir vėliau aikštėje pasirodė likus dešimčiai minučių iki rungtynių pabaigos.

Vangokai vykusiame pirmajame kėlinyje nepaisant svečių turėtos teritorinės persvaros "Motherwell" dažniau grasino varžovų vartams ir 25 minutę Edinburgo ekipos vartininkas Craigas Gordonas išgelbėjo savo komandą iš pradžių atmušdamas Scotto McDonaldo, o vėliau ir Shauno Fagano bandymus. Likus penkioms minutėms iki kėlinio pabaigos "Motherwell" išsiveržė į priekį, kai po baudos smūgio iš arti pasižymėjo gynėjas Brianas McLeanas.

Visgi kaip ir praėjusiose rungtynėse su "Aberdeen", praleidę įvartį po pertraukos "Hearts" žaidėjai atsigavo ir ėmė spausti varžovus. Šeimininkai sėkmingai gynėsi, tačiau paskutinę mačo minutę įvarčio autorius B.McLeanas baudos aikštelėje prasižengė prieš Andy Websterį ir Paulas Hartley realizavo 11 metrų baudinį bei išlygino rezultatą.

Kitose varžybose šeimininkams taip pat nepavyko nugalėti - "Inverness" sužaidė lygiosiomis su "Dundee", "Kilmarnock" išvykoje sutriuškino į paskutinę vietą nukritusį "Livingston", o "Aberdeen" varžovų aikštėje laimėjo prieš "Falkirk". Sekmadienio rungtynėse Edinburgo "Hibernian" namuose susitiks su krizėje atsidūrusiu Glazgo "Rangers".

Turnyrinė lentelė

16 turo rezultatai

"%c00119" 0 - 1 "%c00151"
17` [0 - 1] Greg Ross

"%c00259" 1 - 2 "%c00229"
45` [0 - 1] Craig Ireland (į savo vartus)
51` [0 - 2] Russell Anderson
83` [1 - 2] Daniel McBreen

"%c00227" 1 - 1 "%c00226"
7` [0 - 1] Lee Miller (11m.)
20` [1 - 1] Ross Tokely

"%c00229" 0 - 3 "%c00228"
26` [0 - 1] Kris Boyd
29` [0 - 2] Steven Naismith
82` [0 - 3] Kris Boyd

"%c00230" 1 - 1 "%c00219"
40` [1 - 0] Brian McLean
90` [1 - 1] Paul Hartley (11m.)