Skaudžią pamoką Gruzijoje gavę lietuviai atsitiesė prieš armėnus (VIDEO)

Antradienį vakare Jerevane (Armėnija) įvyko paskutinės draugiškos Lietuvos futbolo rinktinės rungtynės.

Gėdingai prieš gruzinus pasirodžiusi Lietuvos rinktinė bandė atsitiesti prieš savo žiūrovų palaikomą Armėniją. Edgaro Jankausko planas šiandien suveikė - užtikrintai pirmajame kėlinyje žaidę lietuviai po Ovidijaus Verbicko įvarčio pasiekė minimalią pergalę.

Šį draugiškų rungtynių ciklą lietuviai pradėjo itin skaudžiai - Gruzijoje vietos komandai nusileido rezultatu 0:4, todėl šiandien ne daug kas tikėjosi, jog bus iškovota pirmoji pergalė po beveik pusantrų metų.

Pirmąjį kėlinį lietuviai pradėjo itin aktyviai - E. Jankausko kariauna kontroliavo kamuolį ir kūrė pavojingas progas. Iš pradžių pavojingai galva po kampinio smūgiavo Nerijus Valskis, o kiek netrukus varžovų vartų konstrukciją sudrebino kapitonas Fedoras Černychas.

Armėnijos rinktinės problemos pirmajame kėlinyje ties pavojingomis varžovų progomis nesibaigė - pačioje kėlinio pabaigoje krito lietuvių įvartis. Puikią ataką surengę Lietuvos rinktinės žaidėjai įgijo pranašumą, o įvartį į savo sąskaitą įsirašė Marijampolės "Sūduvos" saugas Ovidijus Verbickas.

Antrajame kėlinyje armėnai buvo gerokai pavojingesni ir aštresni, tačiau Ernestui Šetkui bėdų vartuose nekilo - varžovai taip ir nepataikė į vartų plotą, nors ne kartą smūgiavo šalia jų.

Pačioje rungtynių pabaigoje armėnai spaudė svečius, tačiau lietuviai atlaikė varžovų bandymus ir džiaugėsi pergale pirmą kartą per 18 paskutinių rungtynių.

Didžiausia rungtynių žvaigždė Henrikhas Mkhitaryanas, atstovaujantis Londono "Arsenal" klubui, žaidė visas 90 minučių.

Armėnija 0 - 1 Lietuva
45' [0 - 1] Ovidijus Verbickas

Startinės sudėtys:

Lietuva: E.Šetkus, R.Baravykas, A.Jankauskas, L.Klimavičius, E.Vaitkūnas, M.Vorobjovas, M.Kuklys, O.Verbickas, A.Novikovas, F.Černychas, N.Valskis.

Atsargoje: E.Gertmonas, V.Černiauskas, J.Januševskij, V.Slavickas, V.Borovskij, E.Girdvainis, D.Romanovskij, S.Paulius, J.Lasickas, A.Žulpa, K.Laukžemis.

Armėnija: Manukyan, Darbinyan, Haroyan, Ishkhatyan, Andonian, Hovsepyan, Vardanyan, Adamyan, Mkhitaryan, Ghazaryan, Briasco.