Antradienį Pchenjane vyko pasaulio čempionato atrankos rungtynės tarp Šiaurės Korėjos ir Pietų Korėjos rinktinių. Priešiškai nusiteikusių kaimynių komandų dvikova baigėsi lygiosiomis 0:0, o šis mačas laikomas keisčiausiu futbolo derbiu.
Pietų Korėjos futbolo rinktinė šiaurinės kaimynės šalyje žaidė po 29 metų pertraukos. Tačiau paprasti sirgaliai nebuvo įleisti į stadioną, o šeimininkai netransliavo rungtynių tiesiogiai. Nebuvo priimti ir žurnalistai iš užsienio. O pavienes vietas tribūnose užėmė tik organizatorių parinkti asmenys.
"Visada visose rungtynėse bet kurioje vietoje mus palaikydavo didesnė ar mažesnė gerbėjų grupė. Visiškai be jokio palaikymo žaidėme pirmą kartą", - stebėjosi Pietų Korėjos rinktinės gynėjas Kim Min-jae.
Paskutinį kartą abi rinktinės tarpusavyje kovojo prieš dešimtmetį. Tai buvo 2010 metų pasaulio čempionato atrankos rungtynės Seule. Pietiečiai nugalėjo rezultatu 1:0, o šiauriečiai varžovus apkaltino apnuodijus jų futbolininkus.
Abi Korėjos nesutaria nuo 1950-1953 metais vykusio karo. Po jo paskelbtos paliaubos, tačiau taikos sutartis nepasirašyta iki šiol.
Rungtynės Pchenjano Kim Il Sungo vardo stadione įvyko tik FIFA gavus patikinimą, jog šeimininkai iškels Pietų Korėjos vėliavą, sugros jos valstybinį himną ir po rungtynių perduos filmuotą įrašą.
Šiaurės Korėjos naujienų agentūra KCNA vėliau išplatino trumpą pranešimą paskelbdama apie nulines lygiąsias ir šeimininkų komandos gausias "atakas ir kontratakas".
Pchenjane apsilankęs pats FIFA prezidentas Gianni Infantino liko nusivylęs tuščiomis tribūnomis ir tuo, kad užsienio žurnalistai negavo leidimo dirbti šiame mače. "FIFA mano, kad spaudos ir žodžio laisvė yra svarbiausia", - pridūrė jis.
Netgi Pietų Korėjos delegacijos nariai gavo ribotą interneto ryšį, tad apie rungtynių eigą galėjo pranešti tik padrikomis žinutėmis.
2018 metais atrodė, kad abiejų kaimynių santykiuose įvyks ženklus pagerėjimas ir ledai pajudės, kai bendra Šiaurės ir Pietų Korėjų moterų ledo ritulio komanda varžėsi Pjongčango olimpiadoje. Olimpinės dvasios buvo pakerėtas ir pats Šiaurės Korėjos diktatorius Kim Jong-unas. Bet pastaruoju metu valstybių santykiai vėl atšalo.
Po šių lygiųjų Pchenjane abiejų Korėjų rinktinės Azijos atrankos zonos penkių komandų H grupėje dalinasi 1-2 vietomis. Abi per 3 turus surinko po 7 taškus ir lenkia Libaną (6 tšk.), Turkmėnistaną (3 tšk.) bei Šri Lanką (0 tšk.). Į lemiamą atrankos etapą pateks aštuonių grupių nugalėtojai ir keturios geriausios antrąsias vietas užėmusios komandos.