Šiaulių apskrities derbyje – "Šiaulių" fiasko (VIDEO)

Pakruojo „Kruoja“ po pertraukos pademonstravo puikų futbolą ir XX-ajame „SMScredit.lt A lygos“ ture iškovojo solidžią pergalę svečiuose prieš „Šiaulių“ klubą 5:1 (2:1). Vladimiro Čeburino auklėtiniai triumfavo jau devintąjį sykį šiame sezone ir pagal pelnytus taškus susilygino su Marijampolės „Sūduva“. Savo ruožtu Saulės miesto komanda po šios nesėkmės tebelieka devintoje turnyro lentelės pozicijoje.

Alinant dideliam karščiui rungtynių pradžioje abi ekipos žaidė gana vangiai. Nors ilgiau kamuolį kontroliavo svečiai, tačiau pirmasis pavojingas epizodas kilo būtent prie Martyno Matuzo ginamų vartų. Po perdavimo iš dešiniojo krašto galva pavojingai smūgiavo Niko Tokičius, tačiau kamuolys skriejo visai šalia virpsto.

Aktyviai savo krašte žaidęs Edvinas Jasaitis 19-ąją minutę pabandė nuginkluoti M.Matuzą, bet vartininkas nukreipė kamuolį į kampinį. Pirmoje kėlinio pusėje „Kruojos“ futbolininkai tik tolimais smūgiais bei aukštais perdavimais į baudos aikštelę tikrino Andrėjaus Stincos meistriškumą.

Šeimininkai tiesiog privalėjo pasinaudoti dvejomis Radanfaho Abu Bakro klaidomis, bet N.Tokičiaus bandymą atrėmė vartininkas, o Jevgenijus Morozas puikiu tolimu smūgiu pataikė į virpstą.

36-ąją minutę „Šiaulių“ klubui teko nuryti labai karčią piliulę ir priverstinai pakeisti vartininką. Deja, vartų sargui iš Moldovos A.Stincai debiutas „SMScredit.lt A lygoje“ baigėsi ant neštuvų, o jo vietą užėmė kitas debiutantas 16-metis Edgaras Mikšėnas.

Jaunasis šiaulietis sunkiai tvarkėsi su jauduliu ir 41-ąją buvo priverstas pirmą sykį kapituliuoti. Po išmetimo iš užribio Ričardas Beniušis galva numetė kamuolį į baudos aikštelės vidurį, o ten pirmasis prie jo suskubo Tomas Birškys ir išvedė savo komandą į priekį.

Netrukus pirmąją pridėto laiko minutę tas pats „Kruojos“ futbolininkas po aukšto Alfredo Skroblo perdavimo tiksliu smūgiu galva padvigubino rezultatą. Visgi, šiauliečiai nebuvo linkę nusileisti varžovams ir spėjo įmušti įvartį į rūbinę.

Puikaus perdavimo iš aikštės gilumos sulaukęs E.Jasaitis įsiveržė į baudos aikštelę ir pasiuntė kamuolį link N.Tokičiaus, kuris kovodamas su R.Abu Bakru sugebėjo sušvelninti rezultatą.

Po pertraukos „Šiauliai“ atrodė gana blankiai ir nesugebėjo varžovams primesti sau palankaus žaidimo.

Geriausias antrojo rato žaidėjas Nerijus Mačiulis jau antrose rungtynėse iš eilės pademonstravo, jog yra puikus standartinių padėčių specialistas. 62-ąją minutę jo smūgis nepaliko jokių vilčių E.Mikšėnui.

Po kelių minučių „Šiaulių“ gynėjai apatiškai stebėjo kaip Valdas Pocevičius nubėgo su kamuoliu iki baudos aikštelės prieigų ir tiksliu smūgiu jį pasiuntė į vartus.

Atsipalaidavę svečių futbolininkai tiesiog mėgavosi žaidimu, o šeimininkų žaidimas sugriuvo tarsi kortų namelis. 77-ąją minutę dublį atliko N.Mačiulis, kuris stipriu smūgiu vienu lietimu pravalė „Šiaulių“ vartų voratinklius jau penktąjį kartą. Bene visi šį sezoną įmušti N.Mačiulio įvarčiai buvo labai gražūs. Netgi prikeltas iš miego šis futbolininkas savo smogiamąja dešine koja muštų įvarčius vieną po kito.

Rungtynių pabaigoje vyravo atviras futbolas ir progų turėjo abiejų ekipų futbolininkai. Ypač dėkingos progos neišnaudojo Trayonas Bobbas, kurio smūgiuotą kamuolį sugavo E.Mikšėnas, o debiutantas iš Nigerijos Haruna Garba stipriu smūgiu sudrebino vartų skersinį.

„Šiaulių“ ekipos sirgaliai nepamatė tikrojo savo komandos pajėgumo. Nauja gynybos linija žaidė gana chaotiškai, o abu komandos vartininkai savo debiutą prisimins kaip didelį košmarą.

Šiaulių „Šiauliai“ – Pakruojo „Kruoja“ 1:5 (1:2)

“Šiauliai”: A.Stinca (36 min. E.Mikšėnas), S.Caraulanas, V.Gašpuitis, T.Kozubaevas, A.Renusas, R.Gedminas, E.Jasaitis, J.Morozas (57 min. M.Strauka), T.Vitukynas (68 min. J.Petravičius), M.Vorobjovas, N.Tokičius.

“Kruoja”: M.Matuzas, R. Abu Bakras, M.Adamenko, S.Nieminenas, V.Pocevičius, A.Skroblas, T.Birškys (71 min. R.Vėževičius), T.Eliošius, N.Mačiulis, A.Bagočius (67 min. T.Bobbas), R.Beniušis (78 min. H.Garba).

Įvarčiai: N.Tokičius (45+2) ; T.Birškys (41, 45+1), N.Mačiulis (62, 77), V.Pocevičius (65).

Geltonos kortelės: A.Renusas (8), T.Vitukynas (60), V.Gašpuitis (61) ; T.Birškys (55), M.Adamenko (66).