Šiauliečių gretose – Švedijoje rungtyniavusi gynėja iš Kanados © JumpStory nuotr.

Pasirengimą artėjančiam neįprastai vėlyvam sezono startui tęsianti Šiaulių „Gintros-Universiteto“ komanda pristato dar vieną naujokę – 26-erių metų gynėją iš Kanados Tristan Corneil.

Kairiakojė futbolininkė kartu su komanda pluša treniruotėse intensyviai ruošdamasi debiutui Lietuvos moterų futbolo A lygoje ir jau nekantrauja išbėgti į aikštelę oficialiose rungtynėse.

„Šie metai visiems įsimins tikrai ilgam. Su komandos draugėmis jau labai laukiame pirmojo starto ir tikimės, kad visame pasaulyje situacija su pandemija tik gerės ir galėsime būti užtikrintos, kad sportas pilnu intensyvumu grįš į visų mūsų gyvenimus“, – viltingai pokalbį su oficialia klubo svetaine www.fkgintra.lt pradėjo kanadietė.

T. Corneil užaugo sportiškoje šeimoje, tačiau įdomu tai, kad ji vienintelė pasirinko kitą sporto šaką.

„Mano tėtis ir mama žaidė tinklinį. Mama iki dabar yra tinklinio komandos trenerė. Brolis šiuo metu deda visas pastangas žengti profesionalaus tinklininko keliu, o jaunesnioji sesuo taip pat yra susižavėjusi šia sporto šaka. Šeimoje esu tarsi bjaurusis ančiukas“, – juokavo „Gintros-Universiteto” naujokė.

Paklausta, kodėl ji nežengė jau pramintu taku ir nepasirinko sportuoti tinklinį mergina tik nusišypsojo ir ištarė: „futbolas man patiko labiau, o be to, tinklinyje man trūktų ūgio“, – į smulkmenas nesileido 173 cm ūgio žaidėja. 

Futbolu ji pradėjo užsiimti dar būdama penkerių, nors visą laiką iki vidurinės mokyklos baigimo bandydavo save atrasti ir kitose sporto šakose. Sprendimas pasirinkti futbolą ir koncentruotis tik į šią sporto šaką, pasak pačios Tristan pribrendo prieš stojimus. 

„Būdama 17-os galutinai apsisprendžiau, kad ne tinklinis, o futbolas yra mano kelias ir sporto šaka, kurioje galiu pasiekti daugiausiai. Įstojau į Freizerio slėnio universitetą, kur buvo sudarytos puikios sąlygos tobulėti. Atstovavau savo komandą keturis metus Kanados universitetų lygoje, o kaip didžiausią pasiekimą išskirčiau tai, kad paskutinius du studijų metus buvau išrinkta į simbolinį geriausią žaidėjų vienuoliktuką Kanados vakarų konferencijoje”, – etapą aukštojoje mokykloje apžvelgė iš Vankuverio priemiesčio dar laikomo Surėjaus miesto kilusi mergina.

Futbolininkei Lietuva tapo antrąja šalimi Europoje, kur ji tęs savo karjerą – prieš tai dvejus metus T. Corneil rungtyniavo Švedijoje.

Prisimindama savo pirmuosius žingsnius profesionalios sportininkės kelionėje kairiojo krašto gynėjos pozicijoje rungtyniaujanti žaidėja buvo atvira – nors iš pradžių viskas klostėsi tarsi per sviestą, vėliau teko ištverti sudėtingą laikotarpį, kuomet jos karjerą pristabdė patirta trauma.

„Sulaukiau šanso pradėti profesionalės karjerą vos baigusi studijas Kanadoje. Manimi susidomėjo keli Švedijos klubai, o įvertinusi, kad tai viena pajėgiausių lygų Europoje nusprendžiau ilgai nedvejodama krautis lagaminus ir vykti gaudyti savo galimybės“, – pirmaisiais tuomet aplankiusiais įspūdžiais dalinosi naujoji Rimanto Viktoravičiaus auklėtinė.

Švedijoje T. Corneil netruko įrodyti savo vertę, o per dvejus metus spėjo apsivilkti trijų komandų marškinėlius.

„Nuo pat atvykimo į Švediją jaučiausi puikiai, greitai pagavau žaidimo ritmą, įgijau trenerio pasitikėjimą, užėmiau svarbią rolę komandoje, o tai leido būti pastebėtai pajėgesnių klubų. Deja, vos tik žengusi į aukštesnį lygį patyriau traumą, kuri mane gerokai pristabdė. Vis dėlto, tokie dalykai atsitinka ir niekada negali žinoti kada taip nutiks, todėl sporte, kaip ir gyvenime privalai būti pasiruošęs įvairiems scenarijams”, – prisimindama šią nemalonią patirtį pasakojo 2-uoju numeriu pažymėtus „Gintros-Universiteto“ marškinėlius vilkėsianti atletė. 

Vis dėlto gynėjai pavyko susidoroti su šiuo iššūkiu ir dar 2019-ųjų sezone sėkmingai grįžti į aikštę bei vėl išsikovoti vietą startinėje sudėtyje. 

T. Corneil į Šiaulius atvyko vedina naujų tikslų, o vienas jų – debiutuoti ne tik Lietuvos moterų futbolo A lygoje, bet ir išpildyti savo svajonę bei žengti į aikštę UEFA moterų Čempionių lygos turnyre.

„Prieš pasirašydama sutartį domėjausi klubo pasiekimais, istorija, be to man pavyko gauti teigiamų atsiliepimų iš buvusių žaidėjų apie klubo organizaciją ir aukščiausių tikslų siekimą. Žinoma, tai padėjo apsispręsti lengviau, o be to niekam ne paslaptis, kad „Gintra-Universitetas“ daugelį metų žaidžia UEFA Čempionių lygoje. Daugeliui žaidėjų šis turnyras yra tarsi masalas, visos nori varžytis aukščiausiame lygyje. Atvykau čia nusiteikusi ryžtingai ir tikiuosi, kad galėsiu padėti komandai įgyvendinti visus užsibrėžtus tikslus”, – motyvus paskatinusius pasirinkti Lietuvos čempionių pasiūlymą vardino žaidėja.

Nepaisant to, kad Tristan didžiąją savo energijos dalį skiria futbolui, mergina taip pat turi išskirtinių gabumų ir kitose srityse, o juos išnaudoja vos atsiradus laisvo laiko.

„Nors gimiau ir augau Kanadoje ir mano pagrindinė kalba yra anglų, ėjau į prancūzakalbių mokyklą, o tai padėjo man išvystyti reikalingus humanitarinių mokslų įgūdžius. Prancūzų kalba komunikuoju taip pat kaip savo gimtąja anglų, todėl papildomą laisvą laiką išnaudoju vesdama prancūzų kalbos kursus virtualiu būdu“, – pasakojimu apie savo alternatyvų užsiėmimą pokalbį užbaigė Šiaulių miesto garbę ateinantį sezoną ginsianti kanadietė.

Primename, kad Lietuvos moterų futbolo A lygos čempionato startas Šiauliuose numatytas birželio 7-ąją. Šiaulių „Gintra-Universitetas“ priims viešnias iš Vilniaus – MFA „Žalgirio“-MRU futbolininkes, kurios į A lygą sugrįžta po vienerių metų pertraukos. 

    Komentarų kol kas nėra...

    Komentarų kol kas nėra...

    Komentarų kol kas nėra...