Sensacija: Peru sutriuškino Čilę ir žengė į "Copa America" finalą

Garsusis brazilų „Maracana“ stadionas, kuris talpina 79 tūkstančius sirgalių, jau laukia dviejų šių metų Pietų Amerikos čempionato finalininkų – Brazilijos ir Peru. Antrame pusfinalio mače ketvirtadienį Peru rinktinė, kuri buvo laikoma poros autsauderė, netikėtai sutriuškino Čilę 3:0 (2:0).

Šių rungtynių baigtis paaiškėjo jau pirmame kėlinyje, kai Edisonas Floresas 21 minutę pelnė pirmąjį įvartį, o 38 min. skirtumą padvigubino Yoshimaras Yotunas.

Čilė darė viską, kad tik sugebėtų susigrąžinti iniciatyvą – mušė net 19 smūgių į varžovų vartų pusę (Peru – tik 9), perėmė kamuolio valdymo kontrolę – 66 procentus laiko čiliečiai jį valdė, tačiau įvarčio nepelnė.

Baigiantis mačui, per teisėjo pridėtą laiką Jose Paulo Guerrero įkalė paskutinė vinį į Čilės rinktinės karstą.

Tai buvo jau 13-asis šio 35-erių žaidėjo įvartis žemyno čempionatuose ir jis pagal įvarčių skaičių žengė į penktąją vietą. Peru atstovas įvarčiais susilygino su argentiniečiu Gabrieliu Batistuta.

Peru vos ne vos prasimušė į pusfinalį, po 11 metrų baudinių įveikę Urugvajų.

Liepos 7 dieną finale dėl trofėjaus kausis Peru ir Brazilija. Pastarieji 2:0 nugalėjo Argentiną ir po 12 metų pertraukos varžysis dėl trofėjaus.

Kovoje dėl trečios vietos Čilė susikaus su Argentina.