Senegalas – pirmą kartą Afrikos Nacijų taurės čempionai! © JumpStory nuotr.

Sekmadienio vakarą Kamerūne po 11 m baudinių serijos Senegalas įveikė Egiptą Afrikos Nacijų taurės finale ir pirmą kartą per savo rinktines istoriją triumfavo, kaip geriausia Afrikos rinktinė. 

Lemiamą baudinį įmušė ne kas kitas, o Senegalo lyderis Sadio Mane, kuris nedavė progos pasireikšti savo komandos draugui, Mohamedui Salah, kuris liko tik su sidabro medaliu. 

S. Mane nors rungtynių metu 11 m baudinio nerealizavo, tačiau su kaupu atsigriebė per seriją, kurios prireikė dėl lygiųjų pagrindinio laiko ir pratęsimo metu. 

Pagrindinis rungtynių laikas ir pratęsimas baigėsi rezultatu 0:0. 

Mačo metu Senegalas daugiau laiko valdė kamuolį ir susikūrė realesnių progų pasižymėti. 

Pačioje rungtynių pradžioje Senegalo futbolininkams pavyko išprovokuoti 11 m baudinį. Prie žymos stojo S. Mane, tačiau smūgį pavyko atlaikyti šio čempionato Egipto herojui Gabaski. 

Gabaski šiame mače iš viso atlaikė net 8 smūgius. Beje, įdomu tai, kad prieš pat baudinį „Liverpool“ puolėjas Mohamedas Salah tarėsi su vartininku, į kurią vartų pusę ir kaip gali mušti jo komandos draugas Anglijos klube Sadio Mane.

Pirmojo kėlinio pabaigoje neblogą progą buvo susikūręs ir Mohamedas Salah, tačiau tuomet meistriškumą jau pademonstravo Senegalo vartų sargas Edouardas Mendy. 

Tiek pratęsimo metu, tiek per pagrindinį laiką kamuolį daugiausiai valdė Senegalo rinktinė, tačiau šimtaprocentinių progų S. Mane vedamai komandai nepavyko susikurti. 

Egipto rinktinė galėjo jau aštuntą kartą tapti Afrikos čempionate, bet vietoj to Senegalas sukūrė savo futbolo istoriją. 

Šios rinktinės kovo mėnesį susitiks ir kovoje dėl bilieto į pasaulio čempionatą, kuris vyks Katare 2022 metų pabaigoje. 

Europos futbolo čempionatas 2024 spėlionė