Šeimininkų euforija: rusai po vienuolikos metrų baudinių serijos eliminavo ispanus (VIDEO)

Pasaulio futbolo čempionate užfiksuota viena didžiausių turnyro sensacijų – šeimininkai rusai po vienuolikos metrų baudinių serijos eliminavo Ispanijos rinktinę.

Puolime sunkiai progas kūrusi Ispanijos rinktinė nesugebėjo palaužti varžovų tiek per pagrindinį laiką, tiek per pratęsimą, o mačui pasibaigus 1:1 vienuolikos metrų baudinių serijoje sužibėjo Igoris Akinfeevas, kuris atrėmė du smūgius ir pasiuntė savo rinktinę į pirmenybių ketvirtfinalį.

Sužaidus kiek daugiau nei dešimt minučių aikštės krašte prasižengė Yurijus Zhirkovas ir ispanai kėlė kamuolį į baudos aikštelę, kur grūmėsi Sergio Ramosas bei Sergejus Ignaševičius. Ruso nelaimei, skriejantis kamuolys pataikė į krentančio gynėjo koją bei nuo jos įskriejo į Rusijos rinktinės vartus, tad sužaidus 12 minučių ispanai įsiveržė į priekį 1:0.

Po pelnyto įvarčio Ispanijos rinktinė ilgiau kontroliavo kamuolį, tačiau žaidė labai pasyviai ir nekėlė jokio pavojaus varžovų vartams, o tuo rusai pasinaudojo. 36-ąją minutę Aleksandras Golovinas į vartus pataikyti nesugebėjo, tačiau po keturių minučių po pakelto kampinio Artemo Dzyubos smūgis galva pataikė į aukštai iškeltą Gerardo Pique ranką, o teisėjas skyrė vienuolikos metrų baudinį. Jį užtikrintai realizavo pats A. Dzyuba, kuris išlygino rezultatą.

Praleidusi įvartį Ispanijos rinktinė pradėjo žaisti kur kas aktyviau ir kėlinio pabaigoje pabandė susigrąžinti persvarą. Tiesa, Isco smūgį blokavo varžovai, o Diego Costos du bandymus atrėmė Rusijos rinktinės vartininkas.

Po pirmojo kėlinio rezultatas buvo lygus - 1:1.

Antrajame kėlinyje ispanai ir toliau ilgiau kontroliavo kamuolį, tačiau pirmos pavojingos progos kėlinyje teko laukti net iki 85-osios minutės. Gavęs kamuolį greta baudos aikštelės Andresas Iniesta smūgiavo į vartus, tačiau tiek su jo, tiek su pakartotiniu Iago Aspaso smūgiu Igoris Akinfeevas susitvarkė.

Per pridėtą antrojo kėlinio laiką priblokšti ispanus dar pabandė rusai, bet Fedoras Smolovas į vartų plotą pataikyti nesugebėjo.

Pagrindinio mačo metu komandoms pergalės iškovoti nepavyko, tad buvo žaidžiamas pratęsimas - du kėliniai po 15 minučių.

Pratęsimo metu ispanai ir toliau nesėkmingai bandė pralaužti rusų gynybos barjerus, o patys šeimininkai apie galimybę atakuoti beveik negalvojo. 100-ąją minutę Marco Asensio pabandė smūgiuoti iš toli, bet jo smūgis skriejo tiesiai į Rusijos rinktinės vartininką, tad po 105 žaidimo minučių rezultatas ir toliau buvo lygus – 1:1.

109-ąją minutę savo meistriškumą pademonstravo Rodrigo, kuris suklaidino ne vieną rusų žaidėją ir prasiveržęs netoli vartų atliko smūgį, kurį atrėmė I. Akinfeevas. Atšokusį kamuolį į vartus dar bandė pasiųsti Danielis Carvajalis, tačiau jo bandymą blokavo rusų gynėjas.

Likus žaisti penkias minutes po baudos smūgio ispanai reikalavo vienuolikos metrų baudinio, tačiau tiek teisėjas, tiek VAR komanda Rusijos rinktinės pražangos neįžvelgė.

Pratęsimo pabaigoje ispanų klaidos dar buvo suteikusios progų ir rusams, bet jiems pasižymėti nepavyko. Paskutinę pratęsimo minutę iš toli smūgiuoti pabandė Rodrigo, tačiau pasižymėti nepavyko ir jam, tad komandos buvo priverstos sudalyvauti 11 m. baudinių serijoje.

Vienuolikos metrų baudinių seriją pradėjo užtikrintas Andreso Iniestos smūgis, o Davidas de Gea lietė Fedoro Smolovo smūgį, tačiau atremti jo ispanui nepavyko. Vėliau tiksliai smūgiavo G. Pique ir S. Ignaševičius, kol galiausiai Koke bandymą sustabdė I. Akinfeevas.

Pranašumą įgavę rusai ir toliau smūgiavo užtikrintai: pataikė ir A. Golovinas bei D. Čeryševas, o ispanų viltis galutinai nužudė tas pats I. Akinfeevas, kuris atrėmė I. Aspaso smūgį ir eliminavo Ispanijos rinktinę iš tolimesnės kovos.