Šeimininkai čempionatą pradėjo pergale © Eurofootball.lt
Baigėsi pirmosios Pasaulio čempionato rungtynės. Jas rezultatu 4-2 pelnytai laimėjo šeimininkai vokiečiai. Po du įvarčius šiose rezultatyviausiose pasaulio čempionatų istorijoje pirmosiose rungtynėse pelnė vokietis Miroslavas Klose ir Kosta Rikos puolėjas Paulo Wanchope.

Nekantriai Pasaulio čempionato laukę futbolo gerbėjai tikrai neliko nuvilti pirmomis rungtynėmis. Vokietijos ir Kosta Rikos rinktinių susitikimas pradžiugino žiūrovų akis įvarčių gausa. Visas rungtynes žaidimą kontroliavę vokiečiai, pergale pradėjo Pasaulio čempionatą. Prieš rungtynes sklandžiusias abejones, ar pavyks šeimininkams gerai sužaisti be savo kapitono Michaelio Ballacko, vokiečiai išsklaidė ir įtikinamai laimėjo rezultatu 4-2.

Miuncheno "Allianz" arena, 64950 žiūrovų
Teisėjas - Horacio Elizondo (Argentina)
Vokietija 4 - 2 Kosta Rika
6' [1 - 0] Phillip Lahm
12' [1 - 1] Paulo Wanchope
17' [2 - 1] Miroslav Klose
61' [3 - 1] Miroslav Klose
73' [3 - 2] Paulo Wanchope
87' [4 - 2] Torsten Frings

Vokietija: Lehmann; Friedrich, Mertesacker, Metzelder, Lahm; Schweinsteiger, Frings, Borowski (72' Kehl), Schneider (90' Odonkor); Podolski, Klose (79' Neuville).

Kosta Rika: Porras; Marin, Umana, Gonzalez, Martinez (67' Drummond); Fonseca, Solis (78' Bolanos), Centeno, Sequeira; Gomez (90' Azofeifa), Wanchope.

Nors dažniausiai pirmosios Pasaulio čempionatų rungtynės nebūna labai rezultatyvios ir gražios, tačiau šį kartą taip nebuvo. Abi komandos rungtyniavo su užsidegimu ir iš viso pelnė net 6 įvarčius.

Nuo pat pirmųjų minučių aktyviau žaidė čempionato šeimininkai. Antrąją rungtynių minutę, Torstenas Fringsas išbandė laimę tolimu smūgiu, bet kamuolys praskriejo virš skersinio ir nusileido ant viršutinio vartų tinklo.

Ilgai laukti pirmojo įvarčio nereikėjo. 6–ają rungtynių minutę į priekį išsiveržė vokiečiai - gražiu smūgiu iš kairiojo baudos aikštelės krašto, kamuolį į Kosta Rikos vartininko ginamų vartų viršutinį kampą pasiuntė Vokietijos rinktinės gynėjas Phillipas Lahmas. Šis įvartis, be jokios abejonės, bus vienas iš gražiausių šiame čempionate.

Vokietija kamuolį kontroliavo ilgiau už savo varžovus ir visai netrukus galėjo padvigubinti savo persvarą, tačiau Miroslavo Klose smūgį atmušė Kosta Rikos vartininkas.

Praėjus šešioms minutėms po pirmojo įvarčio, Kosta Rika rezultatą išlygino - Vokietijos gynėjai suklydo darydami dirbtinę nuošalę ir priešininkų puolėjas Paulo Wanchope išbėgęs vienas prieš vartininką Jensą Lehmanną pelnė savo pirmąjį įvartį šiame čempionate.

Praleidę įvartį, šeimininkai pradėjo žaisti energingiau ir netrukus vėl išsiveržė į priekį. Kosta Rikos gynyba nespėjo tvarkytis su namų žiūrovų įkvėptais varžovais ir 17–ą minutę vokiečiai įmušė antrąjį įvartį - gavęs kamuolį iš Torsteno Fringso, Bastianas Schweinsteigeris įsiveržė į baudos aikštelę, tiksliai perdavė kamuolį laisvam prie vartų buvusiam Miroslavui Klose, kuriam beliko įmušti jį į vartus.

Pirmajam kėliniui artėjant į pabaigą galėjo pasižymėti Lukas Podolski, tačiau jo baudos smūgis praskriejo virš dešiniojo viršutinio vartų kampo. Netrukus sekusį Bastiano Schweinsteigerio bandymą įmušti atrėmė Kosta Rikos vartų sargas Jose Porrasas.

Antrasis kėlinys didesnių pokyčių neatnešė ir klostėsi panašiai kaip ir pirmasis. Šeimininkai žaidė geriau ir nuolat grasino Kosta Rikos vartams. Vokietijos rinktinė dar labiau perėmė iniciatyvą ir sužaidus kiek daugiau nei valandą, po Phillipo Lahmo perdavimo iš kairiojo krašto, antrąjį savo įvartį pelnė Miroslavas Klose - pirmąjį puolėjo smūgį galva atmušė Kosta Rikos vartininkas Jose Porrasas, tačiau pirmasis prie kamuolio suskubęs Vokietijos rinktinės puolėjas smūgiu iš arti padidino vokiečių persvarą.

73–ią minutę antrąjį savo įvartį pelnė ir savo komandos viltis atgaivino Paulo Wanchope - Walterio Centeno perdavimas išvedė Kosta Rikos puolėją prieš Vokietijos vartininką J.Lehmanną, ir puolėjas dar kartą įveikė Pasaulio čempionato šeimininkų vartų sargą.

Tačiau rungtynėms artėjant į pabaigą Kosta Rikos ekipa buvo priversta pasiduoti: 86–ą minutę, puikiu smūgiu iš 30-ies metrų, T.Fringsas pataikė į Kosta Rikos rinktinės viršutinį vartų kampą ir ketvirtuoju įvarčiu užtvirtino pergalę. Gražiose rungtynėse nugalėjo Vokietija ir pradėjo čempionatą nudžiugindama Miuncheno "Allianz" stadione gausiai susirinkusius savo sirgalius.